biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 10x0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Kiedy opłaca się wypożyczyć sprzęt fotograficzny?

Kiedy opłaca się wypożyczyć sprzęt fotograficzny?

Bez znaczenia, czy jesteś zawodowcem, czy też amatorem – bez aparatu nie możesz ani pracować, ani rozwijać umiejętności. Nic dziwnego, że profesjonaliści zabierają na sesje sporą torbę ze sprzętem – nie tylko aparatem, ale także obiektywami. Zestaw może pochłonąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlaczego by więc go nie… wypożyczyć?

Wypożyczanie sprzętu amatorom

Każdy amator pasjonujący się fotografią i chcący rozwijać swoje umiejętności, często spotyka się ze ścianą w postaci braku profesjonalnego sprzętu. Jeśli nie zarabiasz na swojej pasji, trudno będzie zainwestować pieniądze właśnie w nią; wypożyczanie sprzętu jest więc rozwiązaniem, które może pomóc Ci sprawdzić swoje możliwości pracy z droższym sprzętem. To zaś ustosunkuje Cię do tej pasji i pozwoli ocenić, czy chcesz i, przede wszystkim, czy radzisz sobie już z fotografią na wyższym poziomie.

Koszt wypożyczenia jest zazwyczaj dużo niższy niż koszt zakupu nowego sprzętu. Ma to szczególne znaczenie wtedy, kiedy aparat nie jest Ci potrzebny regularnie, w codziennej pracy. Zresztą nie chodzi o sam aparat, body – wypożyczać możesz jego elementy; to, czego nie będziesz używać zbyt często – na przykład teleobiektyw bądź tak zwane „rybie oko”. Wypożyczanie go pozwala przekonać się o nowych możliwościach oraz o tym, czy dany element pasuje do Twojego zestawu i stylu fotografowania. Gdy już wiesz, że polubiłeś się z aparatem i obiektywem – możesz dokonać świadomej inwestycji, z pełnym przekonaniem zacząć chociażby oszczędzać na swój prywatny zestaw.

Wypożyczanie sprzętu profesjonalistom

Technologia cyfrowa, także w branży fotograficznej, nie zatrzymuje się ani na krok. Kiedy już myślisz, że oto zdobyłeś idealne wyposażenie swojej torby, którą zabierasz na zawodowe sesje zdjęciowe – portretowe, ślubne, krajobrazowe, street view – nagle na rynku pojawia się sprzęt ogłoszony jako topowy, najlepszy, otwierający nowe drzwi. Jest to sprzęt szybszy, precyzyjniejszy, który nie przegrzewa się i zachowuje oszczędność baterii. Żądza posiadania takiego aparatu bądź obiektywu może być wręcz niepohamowana. Co zrobić? Wypożyczyć go!

Sprzęt wypożyczony to rozwiązanie również dla tych, dla których własny, obecnie użytkowany aparat, znalazł się w serwisie – dzięki temu nie musisz wstrzymywać pracy i robić sobie niechcianych, nieprzewidzianych przerw w pracy. Niektórzy profesjonaliści traktują także sprzęt wypożyczony jako „sprzęt na ławce rezerwowej”, szczególnie na różnego rodzaju imprezach, na przykład weselach. Tam, gdzie nie można pozwolić sobie na pauzę, ponieważ obowiązuje realizacja przyjętego zlecenia. Inwestują więc w dodatkowy sprzęt, mimo posiadania swojego, bez przekonania o tym, czy w ogóle z niego skorzystają.

 

Jedną z najlepszych propozycji, z których żal byłoby nie skorzystać, jest pożyczenie lepszego aparatu niż swój – od przyjaciół fotomaniaków. Jeśli mamy takowych w swoim gronie, być może warto zapytać, a chętnie pożyczą nam sprzęt bądź potowarzyszą nam w sesji i pokażą nowe możliwości droższego wyposażenia. Ponadto w sieci, jak i lokalnie – w większych miastach – dość łatwo o wypożyczanie sprzętu w sklepie. Jako Fotoforma również oferujemy to rozwiązanie; bez znaczenia, do czego potrzebujesz aparatu bądź innego elementu – zachęcamy do kontaktu.

 

Skorzystaj już dziś z profesjonalnej wypożyczalni FOTO-VIDEO - Fotoforma

www: https://rent.fotoforma.pl/

e-mail: wypozyczalnia@fotoforma.pl

tel: 502 110 111

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium