biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Kiedy przydają się kamery samochodowe?

Kiedy przydają się kamery samochodowe?

Kamery samochodowe to urządzenia, które coraz częściej pojawiają się w prywatnych autach. Kierowcy dzięki ich posiadaniu mogą rejestrować obraz podczas jazdy, co może stanowić główny dowód podczas zaistniałego wypadku, a także pozwala na uchwycenie niebezpiecznego zachowania na drodze.

Czym jest kamera samochodowa?

Kamera samochodowa zwana także rejestratorem jazdy lub wideorejestratorem jest miniaturową kamerą przyczepioną do przedniej szyby samochodu lub deski rozdzielczej, której zadaniem jest rejestracja obrazu (często również dźwięku) znajdującego się przed pojazdem, stanowi ona również urządzenie pomiarowe. Dzięki temu iż posiada wbudowany moduł GPS, kamera rejestruje prędkość i przebieg przejechanej trasy, którą można obejrzeć na mapie cyfrowej (Google Maps). Wszystko zapisywane jest na karcie SD, a urządzenie zwykle zasilane jest baterią litowo-jonową oraz przez zasilacz podłączony przez USB do samochodu.

Najważniejsze zastosowania kamery samochodowej

Niebezpieczne sytuacje na drodze nie zawsze bywają jednoznaczne. Nierzadko zdarza się, że sprawca stłuczki czy kolizji nie przyznaje się do winy. W takiej sytuacji warto posiadać nagranie z rejestratora jazdy. Dzięki niemu sytuacja jest klarowna. Taką kamerę samochodową powinien posiadać każdy kierowca, który jeździ dużo i często. Bowiem są oni zdecydowanie częściej narażeni na różne, groźne sytuacje zarówno na drodze, jak i na parkingach. Posiadanie takiej kamery to przede wszystkim nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy.

 Kiedy jeszcze przy da się rejestrator jazdy?

·      Podczas bezprawnego zatrzymania. Czasami zdarza się, że kierowca bezpodstawnie otrzymuje mandat, wtedy warto posiadać nagranie z kamery, by udowodnić swoją niewinność.

·      Podczas wypadku. Zarejestrowany obraz wideo podczas wypadku pozwala na udowodnienie swojej niewinności, a także jest przydatne podczas walki z ubezpieczycielem o odszkodowanie.

·      Podczas nagrywania podróży. Samochodowy rejestrator może zapisywać każdy obraz, który widziany jest przez przednią szybę auta. Zapisanie pokonanej trasy może posłużyć podczas następnej podróży lub pozostać pamiątką z wyjazdu.

·      Kontrola rodzicielska dzięki rejestratorowi jazdy. Przychodzi taki moment, gdy dorosłe dzieci otrzymują prawo jazdy i proszą rodziców o pożyczenie samochodu. Taka sytuacja bywa stresująca, dlatego dzięki zastosowaniu kamery samochodowej możemy kontrolować pierwsze samodzielne poczynania naszej córki czy syna na drodze.

Jak widać kamera samochodowa może być wykorzystywana w wielu sytuacjach na drogach. Zamontowanie rejestratora jazdy daje większe poczucie bezpieczeństwa, szczególnie podczas niebezpiecznych sytuacjach, gdy musimy udowodnić swoją rację.

 

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium