biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Kręcenie vloga – jakiego sprzętu użyć?

Kręcenie vloga – jakiego sprzętu użyć?

W dzisiejszych czasach kręcenie filmów na YouTube może stać się zajęciem, na którym można zarobić. Oprócz samego pomysłu i kreatywnego scenariusza niezbędny jest odpowiedni sprzęt wideo. By zaistnieć i wyróżnić swój kanał w Internecie, profesjonalizm odgrywa kluczową rolę. Jaki sprzęt wybrać do kręcenia vlogów? Podpowiadamy!

Spis treści:

  1. Czym się kierować przy doborze sprzętu?
  2. Kręcenie vloga – przydatne akcesoria
  3. Co warto wiedzieć o kręceniu vlogów?

Czym się kierować przy doborze sprzętu?

Najważniejsze jest określenie tego w jakich warunkach planujemy nagrywać. Jeżeli nasze vlogi chcemy kręcić w plenerze, wtedy lepszym wyborem będzie kamera. Jednak gdy chcemy tworzyć filmy w warunkach studyjnych, wtedy najlepiej sprawdzi się bezlusterkowiec albo lustrzanka.

Bezlusterkowiec jest mniejszy niż lustrzanka i bardziej poręczny, jednocześnie nie kosztuje wiele, a wciąż zapewnia odpowiednią jakość i komfort podczas nagrywania. Jego przewagą jest również lepiej działający autofocus, co przy kręceniu filmów jest bardzo ważne. Dodatkowo posiada wiele funkcji, które są przydatne podczas vlogowania.

Do kręcenia filmów o tematyce sportowej, związanej z aktywnością fizyczną, najlepiej wybrać kamerę sportową lub niedrogiego drona.

Kręcenie vloga – przydatne akcesoria

By zachować odpowiedni komfort podczas nagrywania, warto wybrać sprzęt, który wzbogacony jest o dodatkowe funkcje. Przydatnym narzędziem jest uchylany ekran, dzięki któremu będziesz mógł widzieć siebie oraz punkt ostrości. W przypadku nagrywania filmów na YouTube to bardzo istotny element.

Przydatnym akcesorium jest statyw. Powinien posiadać głowicę olejową, którą pozwoli na to, by płynnie panoramować. Zestaw oświetlenia przyda się, by nagranie wyglądało bardziej profesjonalne, a mikrofon poprawi jakość dźwięku.

Co warto wiedzieć o kręceniu vlogów?

Dobór odpowiedniego sprzętu powinien być zależny od rodzaju kręconych filmów. Inny aparat oraz akcesoria wykorzystamy w przestrzeni otwartej, a zupełnie inne znajdą zastosowanie w warunkach studyjnych. Jednak oprócz odpowiednich akcesoriów ważne jest przygotowanie. Przyzwyczajenie się do własnego głosu oraz dokładne przemyślenie tego, co i w jaki sposób chcemy powiedzieć. Dlatego na początku swojej przygody, wcale nie musisz inwestować w drogi sprzęt, możesz zacząć od nagrywania smartfonem. Gdy będziesz chciał rozwijać się w tym kierunku, wtedy będziesz mógł pomyśleć o wyborze lepszych i bardziej profesjonalnych gadżetów. Sprzęt fotograficzny to inwestycja na długie lata, dlatego decyzja o jego zakupie nie powinna być dokonywana pochopnie.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium