biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Malowanie na tablecie – nauka, pasja czy praca?

Malowanie na tablecie – nauka, pasja czy praca?

Tablet tabletowi nierówny. Jakimi funkcjami i parametrami wyróżnia się tablet graficzny? Czy rzeczywiście malowanie na tablecie tego rodzaju jest łatwiejsze niż na jakimkolwiek innym tablecie? Znamy odpowiedzi na te pytania! Dziś napisaliśmy, czym jest tablet dla grafika i komu się przyda. Przedstawiliśmy też popularne tablety dla grafików. Zapraszamy!

Czym jest tablet graficzny?

Podczas gdy klasyczne tablety to urządzenia wielofunkcyjne i będące w pewnym sensie dużymi smartfonami, tablety graficzne są przeznaczone przede wszystkim do szkicowania i malowania. Tablet dla grafika umożliwia wykonywanie rysunków edytowalnych z poziomu komputera, co sprawia, że możesz sporządzić na tablecie tylko wstępny szkic, główne prace zaś przeprowadzić już na komputerze z wydajnym procesorem i profesjonalnymi programami do edycji.

Po co więc wykorzystywać tablety dla grafików, zamiast tworzyć rysunek od razu na komputerze? Choćby dlatego, że na komputerze pracujesz myszką, a tablet dla grafika wchodzi w komplet z piórkiem, więc podczas tworzenia szkicu masz taki sam dostęp do detali, jakbyś rysował na zwykłej kartce.

Tablety dla grafików – funkcje warte uwagi

W zależności od modelu tablet graficzny umożliwia albo pracę od razu w środowisku cyfrowym, albo rysowanie na papierze i dopiero wtedy przesyłanie rysunków na komputer (zapiszesz je w popularnych formatach).

Do pracy od razu w środowisku cyfrowym nadają się tablety graficzne Wacom Intuos Pro, np. tablet Wacom Intuos Pro M o wielkości średniej. Nanoszenie szkiców najpierw na papier, a dopiero potem przesyłanie ich do komputera, zapewniają tablety dla grafików Wacom Intuos Pro Paper, np. tablet Wacom Intuos Pro Paper M o wielkości średniej. Oba modele dostępne są też w idealnej do studio wersji L (large – dużej), na dzięki której malowanie na tablecie jest jeszcze łatwiejsze, a Ty otrzymujesz pełny wgląd w szczegóły. Z kolei w podróż zabierzesz poręczny tablet Wacom Intuos Pro S.

Co ułatwia malowanie na tablecie?

Tablet dla grafika ma rozwiązania ułatwiające malowanie na tablecie, których brakuje w modelach do zastosowania podstawowego (korzystania z aplikacji, robienia zdjęć, pisania ze znajomymi). Programowalne przyciski umożliwiają wywoływanie najczęściej wykorzystywanych funkcji za sprawą zaledwie jednego dotknięcia. Tablet dla grafika Wacom Intuos Pro z pierścieniem Touch Ring, okrągłym menu i powierzchnią dotykową ułatwia przybliżanie, oddalanie, przesuwanie i zmienianie obrazów.

Dopiero zaczynasz malowanie na tablecie i zależy Ci na rozwiązaniu budżetowym? Obejrzyj tablet Wacom Intuos M z podstawowej serii lub ten sam tablet graficzny w mniejszym rozmiarze: tablet Wacom Intuos S.

Zobacz wszystkie tablety graficzne dostępne w Fotoformie. Rysuj, szkicuj i twórz profesjonalne grafiki do pracy bądź na studia z niezwykłą łatwością.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium