biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Na co zwrócić uwagę, wybierając kamery sportowe?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kamery sportowe?

Rynek kamer sportowych ulega ciągłym zmianom. Jeszcze niedawno bezkonkurencyjne były produkty GoPro. W tej chwili inni producenci zdecydowanie skrócili ten dystans i stanowią konkurencję, która z roku na rok coraz bardziej depcze po piętach wspomnianemu potentatowi. Zakup kamery sportowej powinien być przemyślany, dlatego warto przed sfinalizowaniem transakcji zwrócić uwagę na kilka detali.

Dobry mikrofon i wytrzymała bateria

Kamery sportowe za sprawą swojej mobilności muszą zmierzyć się z wieloma rodzajami zjawisk atmosferycznych. Począwszy od słonecznego dnia po pochmurne, deszczowe wieczory, mrozy czy upały. Stąd też należy zwrócić uwagę na czuły mikrofon. Rejestrowanie dźwięków z otoczenia jest niezwykle ważne. Warto wybrać sprzęt wyposażony w odbiornik, który posiada technologię redukcji szumów, bez tego dźwięk może mieć niską jakość. Najczęściej sprawdza się reguła, że im droższe kamery sportowe, tym lepsze rejestratory dźwięku. Jednak nie zawsze stanowi to regułę. Drugim istotnym czynnikiem kamer jest wydajna bateria. Nie ma nic gorszego niż wyładowany akumulator podczas wyjazdu. Wydajność zależy od sposobu użytkowania danym sprzętem, filmowanie w większym stopniu zużywa energię niż wykonywanie zdjęć. Dodatkowo przekłada się także na to wysokość rozdzielczości stosowanej przy nagrywaniu plików wideo. Także zapisywanie lokalizacji GPS wdużym stopniu przekłada się na zużycie baterii.

 

Rozdzielczość oraz dodatkowe akcesoria

Istotne jest, aby kamery sportowe, którymi jesteśmy zainteresowani były wyposażone w swój własny wyświetlacz. W ten sposób użytkownik może na bieżąco analizować wykonane przez siebie zdjęcia. Obowiązkowa również jest stabilizacja obrazu, dzięki której ostrość nie ulegnie załamaniu, a nagrany materiał filmowy nie będzie zamazany. Rozdzielczość matrycy odgrywa kluczową rolę w kwestii jakości dokonywanych ujęć. Przed zakupem warto przyjrzeć się trybom nagrywania, jakie dane kamery sportowe oferują, im więcej ich, tym lepiej.

Wielu użytkowników nie wyobraża sobie konstrukcji kamery bez wbudowanego nadajnika Wi-Fi. Jest to ważna część kamery, ponieważ szybkie łącze internetowe skróci czas poświęcony na kopiowanie danych. Wówczas rzadziej stosowany będzie czytnik kart pamięci. Dodatkowo istotną cechą może być kompatybilność z akcesoriami. To możliwość zaoszczędzenia pieniędzy oraz wyposażenia się w akcesorium, które zapobiegnie uszkodzeniu lub zgubieniusprzętu. Ważna jest wytrzymała obudowa, która zamortyzuje upadek na twarde podłoże.

Polecane produkty

[product id="5623, 1644, 2110"] 

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium