biogo.pl

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić 1-2 dniowe opóźnienia w ich realizacji. Dziękujemy za cierpliwość. Pozdrawiamy - zespół Fotoforma

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Najlepsze funkcje Photoshopa

Najlepsze funkcje Photoshopa

Photoshop jest znany każdemu twórcy internetowemu oraz fotografowi. W gruncie rzeczy, bez tego programu trudno byłoby się obejść w wielu różnych sytuacjach! Uchodzi on za jeden z najlepszych pod kątem edytowania fotografii. Ma naprawdę wiele ukrytych funkcji, które sprawdzą się, zarówno u osób dopiero rozpoczynających przygodę z fotografią oraz grafiką, jak i u prawdziwych profesjonalistów w tej dziedzinie. Niemniej jednak warto sprawdzić, jakie najlepsze funkcje ma do zaoferowania Photoshop i wykorzystać je przy swojej pracy.

Spis treści:

  1. Autokorekta idealna dla osób początkujących
  2. Przemiana zdjęcia kolorowego na zdjęcie czarno-białe
  3. Korekta, czyli retusz, zarówno całego zdjęcia, jak i wybranych punktów
  4. Tworzenie warstw, które pozwalają mieć wszystko pod kontrolą

Autokorekta idealna dla osób początkujących

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z fotografią oraz grafiką, z całą pewnością będą szukać najprostszych rozwiązań, które pozwolą im uzyskać najlepsze efekty. Jedną z funkcji przeznaczonych dla takich osób jest właśnie autokorekta. W przypadku Photoshopa ta jest na tak wysokim poziomie, że często wykorzystują ją profesjonaliści, którzy chcą w minimalnym stopniu poprawić zdjęcie a przy okazji zachować naturalny efekt. W jakich przypadkach autokorekta będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem? Na przykład, wtedy gdy poprawia się słabo doświetlone zdjęcie, albo pojawiają się błędy w balansie bieli. Dzięki temu poprzez jeden klik można, poprawić wygląd całego zdjęcia. W Photoshopie dostępne są trzy różne rodzaje autokorekty, ale poleca się głównie korzystać z autokontrastu i autokoloru. Na koniec obróbki w autokorekcie, jak najbardziej warto skorzystać dodatkowo z inteligentnego wyostrzenia.

Przemiana zdjęcia kolorowego na zdjęcie czarno-białe

Kolejna bardzo istotna funkcja, która potrafi przy jednym kliku zmienić charakter całej fotografii, to zamiana zdjęcia kolorowego na czarno-białe. Nowoczesne aparaty są w stanie zrobić to samemu, ale ze stratą jakości. Photoshop pozwala na taką zmianę zgrabnie i prosto. To dlatego poleca się konwertowanie na czerń i biel dopiero w programie. Dużym plusem jest to, że samą zamianą kolorów można się bawić. Możliwe jest zmienienie w ten sposób fragmentów fotografii, całego zdjęcia oraz dopasowanie odpowiednich tonacji, głębi koloru oraz intensywności. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie takiego efektu, o jakim się marzy oraz dopasowanie poszczególnych tonów i cieni. Fotografowie bardzo często korzystają z tego rozwiązania, ponieważ pozwalaja nadać ich fotografiom oryginalnego charakteru. Przy okazji można posiadać zarówno kolorową, jak i czarno-białą kopię.

Wymienione w tym tekście funkcje Cię zainteresowały? Możesz skorzystać Sprawdź najnowszą ofertę!

Korekta, czyli retusz, zarówno całego zdjęcia, jak i wybranych punktów

Nie da się ukryć, że jedną z najczęściej wybieranych opcji, jest właśnie korekta, znana również jako retusz. Można stosować ją punktowo na wybrany obszar zdjęcia. Najczęściej tego typu korekta sprawdza się przy realizacji zdjęć z udziałem osób. W prosty sposób można wyrównać strukturę skóry czy usunąć niedoskonałości. Ta funkcja jest zaawansowana, dzięki czemu profesjonaliści potrafią za jej pomocą potrafią obrobić całe zdjęcie. Korekta może sprawdzić się nie tylko podczas retuszowania skóry, ale i do usuwania niechcianych elementów na fotografiach. W ten sposób można na przykład oczyścić tło, czy usunąć obiekty, które nie pasują do ujęcia. Korektę można stosować całkowicie punktowo, jak i na większym obszarze zdjęcia. Wszystko zależne jest od konkretnych oczekiwań, ale na pewno warto poznać tę funkcję oraz to lepiej wcześniej, niż później. Niewątpliwie wymaga ona precyzji, ale metodą prób i błędów, z całą pewnością osiągnie się wymarzone efekty, pamiętając, że przecież każdy w jakiś sposób zaczynał!

Tworzenie warstw, które pozwalają mieć wszystko pod kontrolą

W pracy fotografa i grafika, który decyduje się na działanie właśnie w programie Photoshop, bardzo dużą rolę odgrywa również tworzenie warstw. Zwłaszcza wtedy, gdy edycji jest naprawdę wiele i nakładane są liczne efekty. Co takiego dają te na pierwszy rzut oka magiczne warstwy? Przede wszystkim pozwalają mieć pewność, że nie straci się rezultatów swojej pracy na żadnym z etapów. Każdy efekt nakładany jest bowiem na osobną warstwę. Dzięki temu można lepiej podglądać swój progres, a także w każdej chwili móc cofnąć jakąś warstwę, albo wrócić całkowicie na początek. To ogromne ułatwienie zwłaszcza w sytuacjach, gdy tych poprawek robi się naprawdę wiele. Jest to jedna z tych funkcji, z którą powinien zapoznać się każdy użytkownik Photoshopa i to na początku jego stosowania.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium