biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Niedoceniony Ricoh dla reportera

Niedoceniony Ricoh dla reportera

Jesteś fotoreporterem i cenisz bycie w centrum ważnych dla kraju lub świata, nierzadko niebezpiecznych wydarzeń? Wybierz aparat Ricoh dla reportera i zyskaj doskonały sprzęt w atrakcyjnej cenie. Dlaczego aparaty Ricoh są polecane właśnie reporterom? Co jest w nich szczególnego? Odpowiedzią na te pytania zajęliśmy się w dzisiejszej publikacji. Zapraszamy!

Aparat Ricoh dla reportera. Model pod lupą: Ricoh GR III

Wykonywanie zawodu dziennikarza wiąże się z byciem w ruchu, koniecznością patrzenia szerzej i głębiej, zauważania szczegółów. Aparat Ricoh dla reportera sprzyja mobilnemu trybowi pracy, jako że jest to sprzęt kompaktowy: lekki, mały, poręczny. Ricoh GR III ma obiektyw 18,3 mm f/2,8. Dwie soczewki zapobiegają zniekształceniom, które są zmorą dziennikarza – wszak w tym zawodzie ważna jest etyka prawdy i oddawania sytuacji takimi, jakie są. Minimalna odległość ostrzenia to już 6 cm, więc możliwe jest wykonanie zdjęć makro.

Zapisywanie zdjęć w formacie RAW ułatwia rozpoznawanie detali i umożliwia drukowanie bardzo dużych fotografii. Aparat Ricoh dla reportera ma rozbudowaną funkcjonalność zarządzania zdjęciami jeszcze przed przesłaniem ich na komputer. Ma ekran dotykowy i program Image Control do obróbki zdjęć (np. kadrowania do najważniejszych fragmentów). Mimo iż kompaktowy, Ricoh GR III jest kompatybilny z zewnętrznymi lampami błyskowymi.

Obejrzyj aparat Ricoh dla reportera w zestawach:

Aparat Ricoh dla reportera. Model pod lupą: Ricoh GR II

Tańsza, choć nadal profesjonalna wersja przedstawionego wyżej aparatu to Ricoh dla reportera: GR II. Ma 7 soczewek zebranych w 5 grupach, a do tego 2 elementy asferyczne. Wpływa to na doskonałą wierność odwzorowania detali i barw. Torby fotograficzne są nieodłącznymi towarzyszami tego modelu, który idealnie sprawdza się w fotografii plenerowej, zwłaszcza ulicznej.

Matryca APS-C CMOS odznacza się rozdzielczością 16.2 Mpix i umożliwia fotografowanie do ISO 25600. Migawka działa błyskawicznie, osiągając 1/4000 s. W ciągłym trybie pracy Ricoh GR II wykonuje serie ostrych zdjęć nawet ruchomym obiektom. Ricoh dla reportera ma szybki czas reakcji, niski poziom szumów, wydajny procesor i kompaktowy rozmiar – to świetny aparat cyfrowy dla dziennikarza.

Obejrzyj torby fotograficzne w Fotoformie, by zabezpieczyć swój aparat Ricoh GR III bądź II.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium