Wystawa Poland in the Lens w Galerii Fotoforma

Wystawa Poland in the Lens w Galerii Fotoforma

Pierwsza wystawa w Galerii Fotoformy to zbiór zdjęć krajobrazowych Rafała Nebelskiego i Marcina Pietraszko promujących kalendarz 2019 "Beyond the frontiers". Na wystawie zobaczyliśmy zdjęcia, na których zostało utrwalone piękno przyrody z całego świata.  

Wernisaż odbył się we wtorek 4 grudnia 2018 roku.  O godzinie 18.00 rozpoczął go w imieniu Fotoformy Andrzej Grudzień. Po wprowadzeniu goście mieli okazję wysłuchać autorów Marcina Pietraszko i Rafała Nebelskiego, którzy opowiedzieli o projekcie Poland in the Lens i historii powstania zdjęć. Tych 12 wyjątkowych fotografii znalazło się w profesjonalnie wydanym kalendarzu "Beyond the frontiers". Warto go mieć, ponieważ zaprojektowano go bardzo starannie i został wydany na bardzo dobrej jakości papierze. To nie jest zwykły kalendarz ale ozdoba ściany, na której zawiśnie. Ogromne brawa dla agencji Foxfrabbit za projekt! 

Wernisaż okazał się dużym sukcesem. W Galerii Fotoformy brakowało wolnego miejsca. Ciągle przybywali nowi goście, gwar rozmów nie cichł nawet na chwilę. Były pytania dotyczące fotowypraw, z których przywieziono te wspaniałe kadry, planach na przyszłość, sprzęcie na jakim najlepiej się fotografuje krajobrazy i wiele innych. Wernisaż to też okazja do prezentacji planowanych działań kolektywu fotograficznego Poland in the Lens. Marcin Pietraszko opowiadał o warsztatach fotograficznych i fotoporadnikach video. 

fot. Michał Nebelski

 Na wystawie można podziwiać 12 prac M. Pietraszko i R. Nebelskiego. Każda z nich jest wyjątkowa ale w całości to uczta dla pasjonata fotografii i pięknych obrazów. 

fot. Michał Nebelski

fot. Michał Nebelski

Na zdjęciach podziwiamy pejzaże czeskich Moraw, Polskich Mazur, Islandii, Norwegii, Nowej Zelandii, Peru i Hiszpanii. Wszystkie prace są  zrobione w kolorze z dodanym białym passe partout. Całość wystawy została przygotowana w fotolabolatorium Fotoformy. Wydruki wykonano w trzech formatach na profesjonalnym papierze Fomei Pearl 265 i podklejono na pianki. Oprawę zamyka rama aluminiowa w kolorze czarnym. 

 fot. Michał Nebelski

Każdą z prac prezentowanych na wystawie można kupić. Jedna z nich, największa otwierająca wystawę, w formacie 60x85 cm, została wylicytowana na aukcji charytatywnej Allegro dla WOŚP za 1000 pln. To zdjęcie Rafała Nebelskiego "Gods Awakening" przedstawiający zimowy widok ze wzgórza Ryten na plażę Kvalvika na Lofotach w Norwegii. 

 Pozostałe 11 prac dostępne są w dwóch formatach 60x40 cm i 40x40 cm. Każda z nich jest do kupienia (kontakt: Andrzej Grudzień, mail: andrzej.grudzien@fotoforma.pl). Zdjęcia promują kalendarz "Beyond the frontiers" więc nabywcy poszczególnych zdjęć otrzymają go w zestawie. Ceny zdjęć : w formacie 40x60 cm - 390 pln, w formacie 40x40 cm - 290 pln.

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium