Wyjątkowa szybkość Sony A6500

Wyjątkowa szybkość Sony A6500

Dzięki nowoczesnej matrycy APS-C o niskim poziomie szumu oraz wydajnemu procesorowi, aparat oferuje bardzo dobrą jakość zdjęć nawet w słabym oświetleniu. Zakres dostępnych czułości ISO od 100 do 25600 daje użytkownikowi niesamowity komfort pracy. Ale to nie wszystko. Dla tych, którzy pracują w ekstremalnie słabym oświetleniu jest jeszcze możliwość rozszerzenia ISO do 51200, która przy współpracy z 5-osiową stabilizacją matrycy skutecznie zapobiega poruszeniu zdjęć. Wartość wydajności stabilizacji to 5 EV czyli praktycznie czas naświetlania 1 sekunda może być realizowany w trakcie fotografowania "z ręki".

Sony A6500 może pochwalić się 425 punktami AF opartymi na detekcji fazy. Dzięki temu ustawia on ostrość bardzo szybko zarówno przy fotografowaniu, jak i w trakcie filmowania. Nie ma mowy też o problemie Front Focus czy Back Focus charakteryzujących często lustrzanki, ponieważ punkty AF osadzone są bezpośrednio na matrycy.

 

Prędkość działania niewątpliwie jest atutem aparatu. Może on ustawić ostrość w 0,05 sekundy, co sprzyja fotografowaniu obiektów w ruchu. Ważne jest też szerokie pole śledzenia dostępne w trybie AF-C. Wykonując za to zdjęcia seryjne, możemy liczyć na prędkość 11 fotografii na sekundę. Ważnym elementem powyższej układanki jest też duży bufor pamięci. Znaleźć się w nim może aż 307 zdjęć, dzięki niemu będziemy mogli wykonywać serie zdjęć nawet przez pół minuty. Sony A6500 doskonale sprawdzi się też podczas rejestracji wideo. W A6500 jest możliwości rejestracji obrazu w rozdzielczości 4K  30 kl./s i Full HD z szybkością 120 kl./s, a złącze HDMI oferuje czysty sygnał 4K w próbkowaniu 4:2:2 i głębi 8 bitów. Filmy zapisywane są na matrycy w formacie Super 35 mm. Dla profesjonalisty wprowadzono do menu ustawienia S-Gamut i S-Log umożliwiające korekcję kolorów w postprodukcji.

Sony A6500 nie jest modelem profesjonalnym dlatego migawka pracuje w czasach 1/4000 s - 30 s. Najkrótszy czas synchronizacji z lampą błyskową to 1/160 s.

Aparat posiada komunikację poprzez Bluetooth i WiFi. Po sparowaniu aparatu przez Bluetooth® z aplikacją PlayMemories Mobile, zainstalowaną na zgodnym telefonie lub tablecie, może on pozyskiwać z tego urządzenia mobilnego dane dotyczące lokalizacji i zapisywać je. Sterowanie WiFi umożliwia wykorzystanie smartfona lub tabletu jako wizjera/pilota. Oczywiście jest także możliwość przesyłania plików.

Wizjer XGA OLED o rozdzielczości 2 359 296 pikseli zapewnia doskonałą jakość podglądu obrazu. Wizjery elektroniczne mają ogromną przewagę nad wizjerami w lustrzankach. Nie tylko widać co fotografujemy ale także jest możliwość powiększania wybranej partii obrazu. Widzimy obraz bezpośrednio z matrycy więc także dokładnie możemy też śledzić zmiany w oświetleniu, głębię ostrości i parametry, które wyświetlają się w wizjerze. 

Ekran LCD TFT o przekątnej 3 cale posiada rozdzielczość 921 600 pikseli. Jest odchylany do góry i do dołu. Nie ma możliwości przechyłu na boki. Ekran jest dotykowy co ułatwia pracę. Możemy dotykiem zmienić np. aktyny punkt autofokusa co przy fotografowaniu obiektów w ruchu może być bardzo przydatne.

Aparat jest zasilany znanym z poprzednich modeli akumulatorem NP-FW50, którego jednorazowe naładowanie wystarcza na wykonanie około 300 zdjęć.

Sony A6500 to godny polecenia aparat dla zaawansowanego amatora jak i dla profesjonalisty jako uzupełniający system drugi korpus . Jest idealny do fotografowania i wprowadza nas do świata filmowców poprzez zastosowanie 4K i S-Loga.

Sony A6500 na Fotoforma.pl

 

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium