Zamówienia złożone po 18.12.19r. - mogą zostać nie dostarczone w deklarowanym terminie dostawy.

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Poznajemy markę Nikon i jej produkty

Poznajemy markę Nikon i jej produkty

Japońskie marki przodują w grupie producentów sprzętu fotograficznego. Jedną z najpopularniejszych i chętnie wybieranych jest Nikon. Powstał na początku XX wieku i od tego czasu nieustannie się rozwija, pracując na swoją doskonałą opinię. Lustrzanka Nikon - tak jak inne aparaty Nikon - przysługuje się zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Poznaj markę Nikon lepiej!

Marka Nikon - początki

Nikon ma początek we wczesnym XX-wiecznym Tokio. Powstał w 1917 roku jako efekt synergii trzech producentów optyki. Nic zatem dziwnego, że w pierwszych latach produkował wyłącznie sprzęt optyczny: szkła, obiektywy, soczewki i całe mikroskopy. Obiektywy Nikkor - taką nazwę nadano w 1932 roku, wcześniej nazywały się Nippon - są popularne do dziś.

Decyzja o rozszerzeniu asortymentu optycznego o aparaty fotograficzne zapadła dopiero w 1946 roku, czyli niemal 30 lat po powstaniu marki Nikon (wówczas: Nippon). Na starcie producent przygotował dwa urządzenia. Ponieważ to małoobrazkowy aparat Nikon zdobył większe uznanie niż dwuobiektywowa lustrzanka Nikon, to na jego rozwijaniu się skupiono. W efekcie pierwszy aparat fotograficzny Nikon pojawił się w 1948 roku. W latach 50 dołączyły do niego jednoobiektywowe lustrzanki Nikon, a w pod koniec lat 80 cyfrowa lustrzanka Nikon.

Obiektywy Nikon - sztandarowy produkt japońskiej marki

Mimo iż większość osób nieznających historii japońskiej marki jako najważniejszy przedmiot wymienia aparat Nikon, w rzeczywistości to obiektyw Nikon jest produktem sztandarowym. Obiektywy Nikkor występują w wariantach zmiennoogniskowych i stałoogniskowych. Do zdjęć przyrody czy sportowych wybierz długi obiektyw do Nikona (teleobiektyw), do innych szerokokątny, portretowy bądź dostosowany do makrofotografii.

Ciekawostka: w asortymencie marki znajdziesz także lunety i lornetki Nikon, lunety na broń, mikroskopy, teleskopy, dalmierze laserowe, akcesoria fotograficzne i optyczne.

Jakie aparaty Nikon można dostać dziś?

Zdecydowałeś, że do wykonywania zdjęć potrzebny Ci jest aparat fotograficzny Nikon? Masz duże pole do wyboru, jeśli chodzi o rodzaje. W profesjonalnej fotografii sprawdzi się zarówno bezlusterkowiec, jak i lustrzanka Nikon. W obu typach możesz stosować różnorodne obiektywy Nikon i uzyskiwać wyjątkowe efekty. Pamiętaj jedynie, że cyfrowe lustrzanki Nikon są łatwiejsze w obsłudze, jako że wykorzystują gotowe tryby. W bezlusterkowcach (hybrydach) fotograf musi ustawić więcej parametrów samodzielnie.

Do wykonywania prostych zdjęć, na wycieczkę i wakacje zabierz łatwy i przyjemny w obsłudze kompaktowy aparat Nikon. Zdejmie z Ciebie konieczność uczenia się tajników fotografii i umożliwi bezproblemowe, intuicyjne robienie zdjęć.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium