biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Programy do obróbki zdjęć i wideo - na co zwrócić uwagę?

Programy do obróbki zdjęć i wideo - na co zwrócić uwagę?

Programy do obróbki zdjęć, oraz wideo zyskują na coraz większej popularności. Głównie dlatego, że nie są wykorzystywane już jedynie przez profesjonalistów, ale także przez osoby, które chcą uzyskać ciekawe efekty na swoich fotografiach, albo zmontować wideo z podróży. To dlatego warto wiedzieć, na jakie programy szczególnie zwrócić swoją uwagę.

Spis treści:

  1. Od czego zacząć przygodę z edycją?
  2. Na co zwrócić uwagę, wybierając program do edycji?
  3. Jakich funkcji na pewno nie powinno zabraknąć?
  4. Jak edytować filmy i zdjęcia?

Od czego zacząć swoją przygodę z edycją?

Nie ulega żadnym wątpliwościom fakt, iż do rozpoczęcia przygody z edycją filmów, oraz zdjęć, potrzebny jest odpowiedni program, który to umożliwi. W tej chwili takich programów jest tak wiele, że bez trudu dostępne są one w wersji płatnej, darmowej, na komputer, czy na telefon. Oczywiście te programy różnią się między sobą nie tylko interfejsem, ale i zakresem działania, czy możliwościami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając program do edycji?

Przede wszystkim na samym początku warto zastanowić się dobrze, do czego służyć ma taki program i, jakie wymagania powinien on spełnić. Wiadomo bowiem, że osoby zaawansowane mają zupełnie inne podejście, oraz oczekiwania, niżeli te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z edycją, a program ma im służyć głównie do edytowania fotografii na instagram. Na pewno należy sprawdzić, czy program jest darmowy, czy też odpłatny, oraz czy oferuje wszystkie funkcje, na których zależy danej osobie.

Edytowanie filmów i zdjęć nigdy nie było prostsze. Koniecznie sprawdź, jak to zrobić!

Jakich funkcji na pewno nie powinno zabraknąć?

Są jednak takie funkcje, które na pewno powinny znaleźć się w każdym programie. Zaliczyć do nich można, chociażby balans bieli. To właśnie dzięki niemu uratować można zbyt jasne, lub zbyt ciemne zdjęcie, a także usunąć nieestetyczną, żółtą poświatę psującą efekt. Warto także wybrać program umożliwiający kadrowanie i przycinanie zdjęcia wedle własnego uznania, oraz taki, który pozwala na zmianę nasycenia kolorów. W ten sposób tworzyć można własne presety, czyli nakładki na zdjęcia.

Jak edytować własne filmy i zdjęcia?

W internecie trafić można na naprawdę wiele tutoriali, które pokazują, w jaki sposób edytować można filmy i zdjęcia tak, aby uzyskać efekt, którego się pożąda. Wiele opcji wypróbować można także samodzielnie, co zdecydowanie ułatwi dalszą naukę. Warto jednak zawsze pracować na kopii zapasowej danego pliku, a nie na jego bezpośrednim oryginalne.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium