biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Przedłużona gwarancja Easy Protect, czy warto?

Przedłużona gwarancja Easy Protect, czy warto?

Czas biegnie nieubłaganie. Właśnie przyszła wiosna, wkrótce czas komunii czas wzmożonych zakupów, a my zastanawiamy się co kupić w prezencie młodemu człowiekowi. Niestety wszystko wskazuje na to, że dzisiaj dzieciaki nie zadowalają się jak kiedyś zegarkiem na rękę czy rowerem składakiem marki Wigry 3. O prezentach dla naszych dzieci myślimy już od zimy. Im bliżej uroczystości tym większą „gorączkę zakupową” obserwujemy w sklepach. Dziś na liście top prezentów pojawiają się często laptopy, smartfony oraz wysokiej klasy aparaty fotograficzne. Oprócz niewątpliwej radości obdarowanego towarzyszy nam również niepokój o to, czy zakupiony sprzęt spełni jego oczekiwania i nie posiada ukrytych wad i mankamentów.

Jak temu zaradzić? Otóż jest pewien sposób.

Zwykle już w momencie zakupu sprzedający proponuje nam różne możliwości rozwiązywania problemów związanych z awarią sprzętu. Do najczęściej spotykanych należą ubezpieczenie sprzętu oraz wydłużona gwarancja Easy Protect. Obie sytuacje wymagają podpisania umowy. Należy więc zwrócić uwagę na to co dokładnie podpisujemy, ponieważ bardzo łatwo pomylić te dwie usługi.

Zakładając, że młody człowiek otrzymał w prezencie wysokiej klasy aparat fotograficzny musimy pamiętać o tym, że nie zawsze będzie potrafił prawidłowo z niego korzystać. Najczęściej zepsuciu ulegają obiektywy. Co może nam się popsuć w obiektywie?:

-w obiektywach najczęściej psuje się stabilizacja obrazu,

-obiektyw to zarówno optyka, jak i elektronika, jego otwieranie, potrząsanie nieuchronnie prowadzą do zużycia i uszkodzenia tasiemek, które po dłuższym czasie ulegają przerwaniu,

-często zdarzają się zabrudzenia np. na skutek upadku obiektywu w piasek lub korzystania z obiektywu w złych warunkach pogodowych.

Co wtedy zrobić? Czy warto naprawiać aparaty fotograficzne i obiektywy na własną rękę? Obiektyw to naprawdę skomplikowana i delikatna maszyneria, niejednokrotnie z własnego doświadczenia wiemy już, że domorośli „naprawiacze” wyrządzają aparatom fotograficznym wiele nieodwracalnych szkód. Bardzo często rozkręcenie obiektywu jest o wiele prostsze niż jego ponowne złożenie w całość. Nagle  bowiem okazuje się, że tych części i śrubek jakoś tak za dużo lub nie wiadomo gdzie znajdowały się poprzednio. W tym właśnie momencie przedłużona gwarancja Easy Protect na aparat fotograficzny okazuje się idealnym rozwiązaniem. Naprawa zostanie wykonana przez serwisanta a my sami będziemy  mieli pewność, że kosztowne urządzenie nie stanie się tylko bezwartościowym składem szkła i plastiku.   Warto pamiętać, że przedłużonej gwarancji może podlegać zarówno cały aparat fotograficzny jak i poszczególne jego podzespoły, w tym obiektyw.

Czym jest Przedłużona Gwarancja Easy Protect?

- Jest to sprawdzony produkt oparty na przedłużonej gwarancji i realizacji dodatkowej ochrony serwisowej dla różnego rodzaju sprzętu.

- Easy Protect to przedłużona gwarancja dedykowana dla większości sprzętu elektronicznego, komputerowego i  sprzętu ogólnego użytku domowego.

- Gwarancja Easy Protect ma charakter globalny i jest realizowana w każdym miejscu na świecie.

- Easy Protect jest dostępna w wyspecjalizowanych punktach handlowych. Przedłużona gwarancja ma charakter asekuracji sprzętu, w tym również aparatów fotograficznych na wypadek awarii w okresie objętym dodatkową ochroną gwarancyjną.

Zanim damy się przekonać sprzedawcy o skorzystaniu z przedłużonej gwarancji, powinniśmy wiedzieć, że w ramach przedłużonej gwarancji  ochrony serwisowej Easy Protect zapewnia ochronę zakupionego sprzętu i urządzeń w wypadku jego awarii w okresie, który obejmuje dodatkowa ochrona, trwająca aż do 36 miesięcy od daty kiedy kończy się gwarancja jaką otrzymujemy od producenta. Nie musimy jednak wcale nabywać ochrony Easy Protect od razu, możemy to zrobić w ciągu 90 dni od daty zakupu sprzętu. Przedłużona gwarancja jest realizowana na warunkach tożsamych z gwarancją jakości oferowaną przez producenta sprzętu, tzn. obejmuje tylko te awarie, które nie powstały z winy użytkownika. Jeśli zatem przez nieuwagę rozbijemy aparat fotograficzny lub utopimy go wtedy, nie można uznać gwarancji.

Easy Protect obejmuje ochroną serwisową zarówno urządzenia zakupione przez osoby prywatne jak i te które zakupiły firmy bądź instytucje. Należy także wiedzieć o tym, że  Easy Protect ma charakter zbywalny tzn. jest na stałe przypisana do sprzętu. Koszt gwarancji jest równy kwocie brutto zakupionego sprzętu. Kupujący nie ma własnego udziału w kosztach napraw, dokonuje jedynie jednorazowej opłaty za cały okres przedłużonej gwarancji w wysokości 23% podatku VAT.

W sytuacji kiedy nie ma możliwości naprawy sprzętu bądź kiedy naprawa się nie opłaca jest możliwość wymiany sprzętu. Przedłużona gwarancja Easy Protect jest możliwa dla tego sprzętu, który posiada nie mniej niż 12 i nie więcej niż 60 miesięcy gwarancji od producenta. Bardzo ważnym jest także fakt, iż zakup przedłużonej gwarancji Easy Protect  a także zgłoszenie awarii nie wymaga wielu formalności a naprawy wykonywane są w trybie door-to-door, wysyłka kurierem lub on-site u posiadacza uszkodzonego sprzętu.

Z całą pewnością przedłużona gwarancja Easy Protect to usługa bardzo przyjazna dla kupującego. Trzeba jednak zachować czujność aby decydując się na zakup takiej usługi przypadkiem nie kupić tylko zwykłego ubezpieczenia. Easy Protect jest oferowana przez producenta, nigdy przez sprzedawcę. Dlatego zawsze należy dopytać się w sklepie, czy proponowane nam przedłużenie gwarancji jest ubezpieczeniem czy faktycznie przedłużoną gwarancją  zapewnioną przez producenta i podpisać właściwą umowę.

Zobacz więcej:>

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium