Raty 0% - czy warto skorzystać?

Raty 0% - czy warto skorzystać?

Przyszła wiosna a wraz z nią zakupowe szaleństwo. Za oknem coraz piękniejszy krajobraz, który aż prosi się o to  by go  uwiecznić na fotografii. Sklepy  kuszą coraz to nowymi artykułami, a kupujący zastanawiają się skąd wziąć środki na zakup np. nowego sprzętu fotograficznego.

Bardzo często sprzedawcy są już przygotowani na taką okoliczność i proponują zakup artykułów na raty, z czego chętnie korzystają ci klienci, dla których większy jednorazowy wydatek jest zbyt dużym obciążeniem domowego budżetu. Zwracają uwagę na różnego rodzaju rabaty, kredyty oraz na raty 0 procent. Jedną z najbardziej kuszących wydaje się być oferta   zakupu produktów w systemie sprzedaży ratalnej z ratą 0 procent. Zawsze jednak należy zwrócić uwagę na warunki podpisywanej umowy, aby mieć pewność, że zerowe oprocentowanie rat nie jest przykrywka dla jakichkolwiek innych ukrytych kosztów. Warto także wiedzieć, na czym w ogóle polegają zakupy w systemie ratalnym, w tym również raty  0 procent.

Zakupy na raty są w pewnym sensie  rodzajem kredytu, w którym sklep, jako organizator sprzedaży ratalnej jest pośrednikiem, a kupujący staje się kredytobiorcą w momencie podpisania umowy. Zatem, podpisując umowę kupujący staje się swego rodzaju dłużnikiem banku, z którym sklep współpracuje i ma obowiązek spłacania rat zgodnie z ustalonym i  zawartym w umowie harmonogramem.

To idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy nie mogą lub nie chcą wydawać za jednym razem większej sumy pieniędzy. Raty 0 procent oznaczają, że spłaca się w ratach dokładnie tyle, ile kosztuje dany produkt, czyli tyle samo ile pożyczono od banku. Ponadto, dużym ułatwieniem jest także fakt, iż zarówno zakupów jak i wpłat można dokonywać bez wychodzenia z domu, czyli przez internet, ponieważ sklepy internetowe również prowadzą sprzedaż  ratalną z zerowym oprocentowaniem na takich samych zasadach jak sklepy stacjonarne.

Zero procentowe raty są korzystne nie tylko dla kupujących, ale również dla sprzedawców, gdyż klienci chętniej dokonują zakupów, których nie planowali. Łatwiej też decydują się na zakup artykułów droższych i z tzw. „wyższej półki” oraz innych dodatkowych produktów, które ze względu na zerowe oprocentowanie wydają się atrakcyjne.

Raty 0 procent nie są więc tylko i wyłącznie zabiegiem marketingowym, lecz po prostu dobrym sposobem na udane zakupy.

Jednak przed dokonaniem zakupu klient musi wypełnić wniosek kredytowy. W tej sytuacji bank najprawdopodobniej sprawdzi jego zdolność kredytową i wiarygodność płatniczą. Dobrze też jeśli sam kupujący również wie dokładnie z jakim bankiem podpisuje umowę. Bardzo dobre i praktyczne rozwiązania w zakresie zerowego oprocentowania proponuje Santander Bank Polska S.A. Jest to trzeci największy pod względem wartości aktywów bank w Polsce. Do dnia 7 września 2018 r. działał pod marką Bank Zachodni WBK. Santander Bank Polska S.A. jest liderem pod względem wprowadzania nowatorskich rozwiązań na rynku finansowym. Oferuje swoim klientom nowoczesne rozwiązania bankowości mobilnej. Bank świadczy usługi za pośrednictwem jednej z największych w Polsce sieci oddziałów i placówek partnerskich. Priorytetem Santander Bank Polska jest zadowolenie i lojalność klientów, dlatego też Bank regularnie wprowadza do swojej oferty innowacyjne funkcjonalności, które pomagają dbać o finanse osobiste oraz efektywnie zarządzać finansami firmowymi. Zgodnie z misją Banku „Pomagamy klientom  w codziennych sukcesach” wprowadzono usługę rat 0 procent na zakupy w określonych sklepach. Jednym z przykładów na wyjście Banku naprzeciw klientowi w zakresie zero procentowych rat są zakupy w internetowym sklepie z aparatami i akcesoriami fotograficznymi. Santander Bank Polska S.A. przy wykorzystaniu minimum formalności oferuje maksimum korzyści. Zakupy na raty z Santander Bank są bardzo wygodne, gdyż nie trzeba wychodzić z domu, raty są dopasowane do możliwości kupującego, nie ma konieczności wpłaty własnej, zasady przyznania kredytu są bardzo przejrzyste a decyzja kredytowa   podejmowana jest bez zbędnej zwłoki.

Potrzebne są tylko cztery kroki do dokonania zakupu w sklepie internetowym z Santander Bank Polska   w systemie rat zero procent:

  1. Wybór towaru i złożenie wniosku.
  2. Sprawdzenie przez Bank wiarygodności płatniczej kupującego, ustalenie wysokości rat i wydanie decyzji kredytowej.
  3. Sporządzenie i podpisanie dokumentacji kredytowej (umowy).
  4. Omówienie warunków dostawy i dostarczenie towaru.

Wykonanie tych czterech kroków to pójście we właściwym kierunku.

Podobne i równie atrakcyjne rozwiązania ułatwiające sprzedaż ratalną artykułów w systemie rat zero procent oferuje   bank Credit Agricole. To jedna z największych i najbardziej stabilnych grup finansowych na świecie. W Credit Agricole  można skorzystać z usług bankowości codziennej i niemal wszystkich rodzajów kredytów. Bank proponuje rozwiązania najlepiej dopasowane do potrzeb klientów. Jedną z ofert kierowanych do klientów są kredyty  ratalne z zerowym oprocentowaniem, można z nich korzystać robiąc zakupy w wybranych sklepach zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Jeden ze sklepów z odzieżą sportową proponuje zakupy z bankiem Credit Agricole na artykuły w określonym przedziale cenowym. Kupujący płaci za zakupy w ratach a oprocentowanie jest stałe i wynosi 0 %. Również w przypadku  banku Credit Agricole należy wykonać tylko cztery kroki aby zostać szczęśliwym posiadaczem zakupów, za które należność wpłacimy w ratach zero procent.

Płatność ratalna pozwala nabyć upragnioną bądź konieczną rzecz w danej chwili,  bez konieczności oszczędzania i odkładania konkretnych, często wysokich sum pieniędzy. Dodatkowo przy zerowym oprocentowaniu rat nie ponosimy dodatkowych kosztów.

Zakupy na raty są idealnym rozwiązaniem i często tzw. „ostatnią deską ratunku” w przypadku kiedy pojawiają się niezapowiedziane wydatki, a oczekiwanie do przyszłego miesiąca nie jest możliwe.

Warto zatem zwracać uwagę na to, co oferują nam sklepy aby nie przeoczyć korzystnych okazji.

Zobacz więcej na temat raty 0% w fotoforma.pl

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium