biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Sesja z chrzcin - jak wybrać fotografa?

Sesja z chrzcin - jak wybrać fotografa?

Chrzest to jedyne takie wydarzenie. Bywa stresujące, zarówno dla rodziców, jak i malucha, ale przede wszystkim jest to piękna uroczystość i to na dodatek niepowtarzalna. Nie będzie już innej możliwości, aby przeżyć to wszystko jeszcze raz! Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na to, aby skorzystać z usługi profesjonalnego fotografa. Z całą pewnością jest to bardzo istotne, ponieważ w taki sposób można mieć pewność, że zdjęcia, jak i ewentualne filmy będą najwyższej jakości oraz staną się niezaprzeczalną pamiątką na długie lata. Podpowiadamy, czym warto kierować się, dobierając dla siebie najlepszego operatora kamery!

 

Spis treści:

  1. Fotograf idealny, czyli jaki?
  2. Jakich zdjęć warto wymagać?
  3. Przedstaw swój własny pomysł
  4. Wcześniejsze zapoznanie się z fotografem
  5. Dodatkowa sesja po chrzcie

 

Fotograf idealny, czyli jaki?

Często usłyszeć można stwierdzenia, że na chrzest potrzeba fotografa idealnego. Ale kim jest właśnie ten fotograf idealny? Jakie umiejętności koniecznie musi posiadać? Przede wszystkim odpowiedni fotograf na chrzest powinien być cichy i jak najmniej zauważalny. Jest to bowiem ważna chwila, którą rodziny chcą przeżyć razem. Umiejętność przemieszczania się prawie bezszelestnie również jest niezwykle ważna, ponieważ małe dziecko łatwo zbudzić, co skutkować może płaczem i niepokojem. Najlepszym pomysłem będzie wybór fotografa, który właśnie na chrztach opiera swoje portfolio, a praca z różnymi dziećmi nie jest mu straszna.

Jakich zdjęć warto wymagać?

Pracę z fotografem zawsze warto omówić indywidualnie. Chociażby po to, aby wiedzieć, jaki ma sposób pracy oraz czy zgadzacie się co do pomysłów. Przecież trzeba ustalić również, w jakich okolicznościach będziecie tworzyć sesje. Tylko w kościele, czy może również w domu? Jest to kwestia kluczowa i do natychmiastowego ustalenia. Wielu fotografów oferuje również swoje usługi przed ceremonią chrztu, co pozwala uchwycić moment przygotowania w domu, typowy rozgardiasz, uśmiech i radość.

Wiadomo bowiem, że zdjęcia wykonane w kościele są już poważniejsze i nieco innego charakteru. Fotograf w ramach usługi powinien towarzyszyć również podczas uroczystego przyjęcia. Warto też na początku ustalić, ile zdjęć się otrzyma w ramach współpracy. Najczęściej bowiem całość pracy fotografa wygląda tak, że wykonuje on wiele fotografii, ale finalnie wybiera tylko kilkanaście ujęć, które zostają poddane obróbce, a następnie przekazane klientom. Aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień na dalszym etapie współpracy, już na początku warto jasno określić, jak wiele zdjęć zostanie dostarczonych. Czasami za dodatkową opłatą, można otrzymać tych zdjęć więcej, niżeli dany fotograf ma w zwyczaju gwarantować.

Przedstaw swój własny pomysł

Stosunkowo często zdarza się, że osoby podejmujące się współpracy z fotografem, tak naprawdę boją się przedstawić swoje pomysły i idee. To przecież wielki błąd i w ten sposób stracić można wiele ciekawych ujęć. Osoby zamawiające fotografa, w tym przypadku najczęściej rodzice, powinni doskonale wiedzieć, czego oczekują. Warto określić więc stylistykę zdjęć, ich format, czy ilość. Warto przedstawić również swoje pomysły na sesję w domu, czy podczas przyjęcia po chrzcie. Taka burza mózgów pozwoli fotografowi ocenić oczekiwania jego zleceniodawców. Poza tym dobra komunikacja sprawi, że praca mijać będzie w lepszej atmosferze. Postawienie na sprawną komunikację jest w tym momencie najważniejsze i tylko w taki sposób, uzyska się płynną współpracę.

Szukasz profesjonalnego aparatu fotograficznego, który pozwoli Ci realizować fotograficzną pasję i sesje zdjęciowe? Podpowiadamy, które modele będą najlepsze!

Wcześniejsze zapoznanie się z fotografem

Wiele osób bywa zestresowanych, gdy po raz pierwszy w życiu ma styczność z fotografem. Nie zawsze wiedzą oni, w jaki sposób pozować i jak właściwie się zachowywać. Aby mieć pewność, że zdjęcia będą najwyższej jakości, a atmosfera podczas ich wykonywania będzie po prostu wyborna, warto zapoznać się wcześniej z fotografem, który zrealizuje dane ujęcia. Wymiana pomysłów i indywidualne ustalenia, z całą pewnością pomogą w poprawie atmosfery i nastrojów, a to będzie miało bezpośredni wpływ na otrzymane rezultaty.

Dodatkowa sesja po chrzcie

Jest jeszcze jedna znacząca kwestia, którą warto omówić z fotografem, zanim rozpocznie się współpracę, a mianowicie możliwość wykonania dodatkowej sesji, która będzie miała miejsce już po chrzcie. Wiele osób decyduje się na taką dodatkową mini sesję, stylizowaną już według własnego, ustalonego pomysłu. Najczęściej przy takiej sesji udział biorą również rodzice i rodzice chrzestni. Tym samym stanowi to świetną pamiątkę dla każdego. Podczas takiej sesji, można już nieco puścić wodzę fantazji i zdecydować się na fotografie stylizowane. W tym celu wykorzystać można na przykład ciekawe dodatki, stroje czy akcesoria. Warto spytać fotografa, czy dysponuje właśnie takimi przedmiotami. Wielu fotografów ma je na użytek podczas sesji zdjęciowych.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium