biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 10x0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Sprzęt do transmisji na żywo - sprawdź!

Sprzęt do transmisji na żywo - sprawdź!

W czasach gdy wszystkie wydarzenia przeniosły się do internetu warto zatroszczyć się o odpowiedni sprzęt, dzięki któremu przeprowadzisz transmisję na żywo. Nieważne czy zamierzasz prowadzić webinary, transmisję live na Facebooku czy YouTube- jedno jest pewne potrzebujesz do tego odpowiedniego sprzętu, to w końcu od odpowiada za połowę Twojego sukcesu.

 

Jaki sprzęt jest potrzebny do transmisji na żywo?

Gdy chcesz prowadzić profesjonalne transmisje live najważniejsze jest byś posiadał:

·      komputer, laptop lub tablet

·      mikrofon bądź słuchawki , które wyposażone są w dobry mikrofon

·      kamerę

·      łącze internetowe

·      platformę do streamingu

Odpowiedni komputer

Jeżeli właśnie kompletujesz swój sprzęt do transmisji na żywo naturalną sprawą jest, że potrzebujesz komputera. Wybór zależny jest od tego jaki rodzaj transmisji zamierzasz prowadzić. Programy do transmisji live nie posiadają specjalnych wymagań, można z nich korzystać także na niskobudżetowym sprzęcie. Czasami do spotkania online wystarczyć może zwykły smartfon.

Jednak gdy chcemy przeprowadzić streaming gry online musimy pomyśleć o lepszym sprzęcie, w końcu procesor komputera będzie musiał przetworzyć więcej danych na transmisję.

Mikrofon- jaki wybrać?

Gdy transmisjami na żywo zajmujemy się profesjonalnie na pewno nie możemy liczyć na to, że mikrofon wbudowany w komputer spełni nasze oczekiwania. Dlatego podłączenie nawet prostego zestawu słuchawek znacznie poprawi jakość Twojego głosu. Warto jednak pomyśleć o mikrofonie studyjnym. Co prawda jest to koszt kilkuset złotych, jednak jakość dźwięku jest naprawdę wysoka. Jeżeli prowadzimy transmisję na żywo w terenie, powinniśmy wziąć pod uwagę kupno zewnętrznego mikrofonu wpinanego w koszule, to nie tylko dobra jakość dźwięku, ale także spora wygoda.

Kamera - czy zawsze jest ważna?

Kamera pełni kluczową rolę w momencie gdy chcemy zaprezentować coś naszym odbiorcom. Wbudowane komputerowe kamery z reguły nie są wysokiej jakości, zwłaszcza przy sprzęcie niskobudżetowym. Dlatego warto zainwestować w zewnętrzną kamerę, którą poprawi jakość obrazu i pozwoli użytkownikom na dostrzeżenie najdrobniejszych szczegółów.

Łącze internetowe

Równie ważne jak sprzęt jest łącze internetowe. Potrzebujesz dobrego połączenia z internetem, by transmisja nie zacinała się, a obraz pozostawał w wysokiej jakości. Dlatego przy rozmowie z dostawcą dokładnie zorientuj się jaki transfer upload (prędkość wysyłania) może Ci zaoferować.

Platforma do transmisji live

Gdy już skompletowałeś cały sprzęt do transmisji na żywo warto zastanowić się na jakiej platformie warto ją przeprowadzić. Mimo sporego wyboru największą popularnością wciąż cieszy się YouTube, który najczęściej wykorzystywany jest do streamingu gier, ale także innych transmisji na żywo, niezwiązanych z grami. Coraz popularniejsze staje się również OBS Studio, a to za sprawą nie tylko tego, że jest w pełni darmowe, ale także jego obsługa jest banalnie prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Czy warto inwestować w sprzęt do transmisji na żywo?

Niewątpliwie wysokiej jakości sprzęt pełni bardzo ważną kwestię w prowadzeniu transmisji na żywo. Zwłaszcza gdy chcemy zajmować się tym profesjonalnie. Jednak pewne jest to, że taki sprzęt jednorazowy wydatek, który z pewnością wpłynie na nasz sukces. 

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium