biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Sztuka fotografii hotelowej – jak wydobyć charakter hotelu na zdjęciach?

Sztuka fotografii hotelowej – jak wydobyć charakter hotelu na zdjęciach?

Obecnie wiele działalności i branży przeniosło się ze swoją reklamą właśnie do internetu. Z tego powodu na pewno nie dziwi cię to, że wirtualna prezentacja jest aż tak ważna i warto znać najlepsze i sprawdzone triki, aby za sprawą wykonanych fotografii, dany biznes prezentował się atrakcyjniej. Dotyczy to między innymi hoteli. Podpowiadamy, dlaczego sztuka fotografii hotelowej jest aż tak ważna, a także, w jaki sposób podkreślić potencjał danego miejsca właśnie na zdjęciu.

Spis treści:

  1. Fotografia hotelowa – content wizualny o szczególnym znaczeniu
  2. Fotografia hotelowa jako czynnik decydujący o wyborze
  3. Najważniejsze jest dobre światło
  4. Dbałość o wszelkie detale
  5. Przemyślana postprodukcja

Fotografia hotelowa – content wizualny o szczególnym znaczeniu

Nie jest tajemnicą to, że ludzie są o wiele bardziej skłonni wybrać jakieś miejsce, jeśli spełnia ich kryteria pod względem estetyki. Właśnie dlatego hotelarze często zatrudniają fotografów i specjalistów od social mediów, którzy są w stanie we właściwy sposób zaprezentować ich miejsce tak, aby przyciągało potencjalnych gości. Fotografia hotelowa to branża, która obejmuje wiele różnych detali, a osoba, która się nią zajmuje, na wszystkie z nich musi zwrócić swoją uwagę. Tylko wtedy uda się osiągnąć oczekiwane rezultaty. Jako fotograf hotelowy musisz zastanowić się, jakie są mocne strony każdego miejsca, z którym współpracujesz, a także, co sprawia, że ten konkretny hotel wyróżnia się na tle konkurencji.

Fotografia hotelowa jako czynnik decydujący o wyborze

Większość ludzi jest wzrokowcami, a to oznacza mniej więcej tyle, że o wyborze danego hotelu decyduje, oglądając zdjęcia. Oczywiście sam opis ośrodka i wszystkie znajdujące się tam udogodnienia też odgrywają bardzo dużą rolę, ale fotografie, o ile są odpowiednio wykonane i dobrane, mają naprawdę ogromną moc! Dodatkowo umieszczenie zdjęć hotelu sprawia, że potencjalny klient od razu nabiera zaufania, a sama oferta lepiej wypada w algorytmach wyszukiwarek. Z tego powodu fotografia hotelowa musi być dobrze zaplanowana, a ty jako profesjonalny fotograf, musisz wiedzieć, od czego zacząć i, które elementy hotelu pokazać w szczególności.

Najważniejsze jest dobre światło

Jeśli masz już jakiekolwiek doświadczenie jako fotograf to, z całą pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że najważniejszym elementem każdej fotografii jest właśnie odpowiednie światło. W miarę możliwości polecamy korzystać z tego naturalnego, ponieważ jest dużo miększe, a do tego umożliwia ukazanie prawdziwej kolorystyki znajdujących się w pomieszczeniach mebli. Jeśli współpracujesz z hotelem, którego pokoje mają ogromne okna i do środka wpada sporo dziennego światła, twoje zadanie jest znacznie ułatwione. W takich sytuacjach wystarczy, że umówisz się na zdjęcia w słoneczny dzień i wykonasz je najlepiej rano albo po południu, gdy pomarańczowe i czerwone promienie są już o wiele delikatniejsze i nadają magii wszystkiemu, co znajduje się dookoła. Jeśli natomiast nie ma takiej możliwości, bądź światło naturalne nie oświetla całej powierzchni, powinieneś wspomóc się lampami LED, dzięki którym zawsze zadbasz o wysoką jakość każdego ujęcia. Obecnie do wyboru jest bardzo dużo różnego rodzaju lamp LED, a więc na pewno dopasujesz którąś do swoich potrzeb, tak samo jak i natężenie światła. Wybierz wariant, który umożliwia korzystanie zarówno z ciepłego, jak i zimnego promienia.

Dbałość o wszelkie detale

W fotografii hotelowej ogromne znaczenie odgrywa wspomniana już wcześniej estetyka. Klienci uwielbiają poczucie luksusu i wyjątkowości, a więc warto zaprezentować im to już od samego momentu prezencji. Jako fotograf powinieneś skupić się nawet na najmniejszych detalach. Przeanalizuj, co takiego wyjątkowego ma dany hotel i postaraj się to podkreślić. Każdy obiekt wyróżnia się czymś innym. Przepiękny ogród, nadzwyczajna ilość roślinności, romantyczne balkony, a może wyszywane ręczniki? Postaraj się, aby na zdjęciach znalazły się same mocne punkty, które od razu kojarzą się z danym miejscem i zapadają w pamięć. Do tego typu zdjęć wybierz wygodny obiektyw stałoogniskowy, który zagwarantuje ci piękne rozmycie tła, gdy skoncentrujesz się na detalach.

Przemyślana postprodukcja

Decydując się na drobną edycję wykonanych zdjęć, faktycznie pamiętaj o tym, że nie powinny być ona nadmierna. Jeśli przesadzisz z upiększaniem hotelowych fotografii, goście, którzy przyjadą na odpoczynek, będą mogli zarzucić obiektowi to, że oferta różni się od rzeczywistości, a to jest naprawdę najgorszy koszmar każdego właściciela hotelu. Z tego powodu postaraj się, aby obróbka zdjęć faktycznie była minimalna i ograniczała się na przykład tylko do usunięcia niechcianych obiektów, które niespodziewanie znalazły się w kadrze.

Każdy fotograf wie, że sprzęt fotograficzny wysokiej jakości odgrywa w tym przypadku ogromną rolę. Właśnie dlatego warto wybierać aparaty sprawdzonych marek. Jednym z nich jest aparat Canon, który spełnia oczekiwania nawet profesjonalistów. Sprawdź, co ciekawego znajdziesz w naszej ofercie i dobierz aparat do swoich potrzeb.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium