biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Walizka czy plecak fotograficzny - co wybrać?

Walizka czy plecak fotograficzny - co wybrać?

Walizka lub plecak, w który fotograf może spakować najpotrzebniejszy sprzęt, przyda się każdemu, kto podejmuje się wykonywania sesji wyjazdowych. Czasem jednak trudno zdecydować, która z tych dwóch opcji będzie bardziej odpowiednia. Wszystko zależy od rodzaju pracy, jaką wykonujesz, miejsca i ilości niezbędnego sprzętu. Podpowiadamy, jak podjąć decyzję.

W co zmieścisz w walizce?

Decydując się na walizkę, możesz wybrać model dostosowany do ilości sprzętu, jaki posiadasz i chcesz ze sobą zabrać. Przy dużych projektach to niezwykle ważne. W niektórych walizkach lub torbach zmieści się tylko bardzo podstawowy ekwipunek. Często jednak aparat, statyw i dwa obiektywy to za mało, by przeprowadzić profesjonalną sesję. Wtedy na ratunek przychodzą duże walizki. W nich zmieścisz również blendy, złożone lampy i wiele innych przydatnych akcesoriów.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na podział komór. Delikatne elementy nie powinny znajdować się w tej samej przestrzeni co kable czy statywy. Walizka lub torba fotograficzna powinna mieć podziałki, które można wykorzystać na różne akcesoria. Dodatkowe kieszenie i przegrody są zawsze sporym atutem w dużych walizkach.

Większa mobilność z plecakiem fotograficznym

Jeżeli częściej niż statyczne sesje wykonujesz zdjęcia w ruchu, w plenerze, albo w miejscach, do których trzeba dojść, lepszym rozwiązaniem będzie plecak. Z nim wygodniej będzie się przemieszczać. To rozwiązanie umożliwia też robienie zdjęć bez pozostawiania swojego fotograficznego sprzętu bez opieki. Wszystko zawsze możesz mieć przy sobie.

Plecaki również mają duże rozmiary i rozmaite przegródki. Jednak sposób pakowania i dostępu do akcesoriów znacznie różni się od tego w walizkach. O ile z plecakiem wygodniej podróżować, sprzęt w nim pakowany jest warstwowo, co może utrudnić dostęp do niektórych przedmiotów. Jeżeli zależy Ci na szybkim i łatwym dostępie, torba będzie lepszym rozwiązaniem. Chyba że znajdziesz plecak, który dodatkowo otwiera się bardzo szeroko od frontu. To ułatwi wydobycie sprzętu wtedy, gdy go akurat potrzebujesz.

Zabezpieczenie sprzętu

Oczywiście bezpieczeństwo sprzętu powinno być zawsze priorytetem. Aparaty i obiektywy nie są tanie, więc trzeba zadbać, by w podróży nie uległy uszkodzeniu. Producenci walizek i plecaków fotograficznych doskonale o tym wiedzą, dlatego stosują różne formy zabezpieczeń. W walizkach dedykowanych konkretnym modelom sprzętu znajdziesz dopasowane do aparatu wycięte w miękkim tworzywie przestrzenie. Jednak większość walizek wyłożona jest twardą gąbką lub innym tworzywem chroniącym przed wstrząsami i uderzeniami. Często stosowane są też grube, materiałowe przegródki, które izolują sprzęt i utrzymują go w stałych pozycjach.

Wybór między plecakiem i walizką fotograficzną ostatecznie jest kwestią preferencji każdego fotografa. Warto jednak podejmując decyzję wziąć pod uwagę wszystkie omówione przez nas czynniki. Dzięki temu wybór na pewno będzie trafiony.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium