biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Wielofunkcyjny plecak fotograficzny – do sesji w mieście czy podróży?

Wielofunkcyjny plecak fotograficzny – do sesji w mieście czy podróży?

Plecak fotograficzny to – obok torby – najchętniej wybierane akcesorium do transportowania sprzętu foto: aparatu, wymiennych obiektywów, lampy błyskowej, statywu, kart, baterii... Jeśli zastanawiasz się, czy go zakupić, odpowiedz sobie na pytanie, gdzie wykonujesz zdjęcia częściej: w mieście, a może w trakcie podróży? Czy w obu przypadkach plecak na aparat będzie najlepszym wyborem?

Jakie zalety ma plecak fotograficzny?

Z uwagi na większy rozmiar plecak foto jest znacznie bardziej pakowny niż torba. Poza aparatem fotograficznym mieści duże akcesoria, takie jak zewnętrzna lampa błyskowa czy wymienne obiektywy, w tym teleobiektywy. Nierzadko ma również przegrodę na laptop i miejsce na rzeczy osobiste. Model taki jak Manfrotto Next MB NX-BP-VGY doskonale spisuje się jako plecak fotograficzny turystyczny. Poza sprzętem foto schowasz w nim termos z gorącą herbatą i kanapki, rękawiczki, telefon, portfel, mapę i inne przedmioty podręczne.

Plecak na aparat powinien zostać wykonany z materiałów nieprzemakalnych i mieć mocne, kryte zamki. Po pierwsze zabezpieczają one ciężki sprzęt foto przed wypadnięciem, po drugie zapewniają szczelność w przeciwieństwie do np. klapy z rzepem. Dodatkowo warto, by plecak na sprzęt fotograficzny o wysokiej wadze miał pasek do zapinania na brzuchu bądź biodrach, który pozytywnie wpływa na stabilizację.

Plecak fotograficzny turystyczny a wygoda dla fotografa

Wybierasz się na sesję w plenerze połączoną z wędrowaniem lub jedziesz w podróż? Plecak na aparat foto sprawdzi się doskonale. Nie będziesz musiał dźwigać przedmiotów osobistych w odrębnej torbie. Obie ręce wolne zapewnią Ci lepszy chwyt aparatu, zwłaszcza jeśli zamontowałeś teleobiektyw do fotografii krajobrazowej lub przyrodniczej. Plecak Benro Falcon 800 to model m.in. do teleobiektywów.

Przekonaj się, jak wybrać teleobiektyw do fotografii krajobrazowej.

Ale to nie wszystkie zalety. Plecak foto stanowi idealny wyrób na sesję wędrowną także dlatego, że plecak na aparat rozkłada ciężar noszonego w nim sprzętu na oba ramiona (i całe plecy), podczas gdy torba obciąża tylko jedno. Wypakowany wymiennymi obiektywami, statywem itd. nie przeważy Cię podczas marszu w trudnych warunkach, np. na szlaku górskim.

Plecak na aparat w mieście – czy to dobry wybór?

Korzyści, którymi odznacza się plecak na aparat foto w podróży, mogą być wadami, gdy potrzebujemy akcesorium do przenoszenia sprzętu wyłącznie w mieście. Tu zazwyczaj poleca się torby fotograficzne. Są mniejsze, lżejsze i zapewniają lepszy dostęp do sprzętu (zauważ bowiem, że plecak na aparat trzeba każdorazowo ściągać z pleców).

Niektóre marki mają w ofercie specjalny plecak na sprzęt fotograficzny, zaprojektowany z myślą o sesji miejskiej. Po wyciągnięciu wkładki fotograficznej staje się lżejszy i mniejszy niż tradycyjny plecak fotograficzny turystyczny. Doskonały przykład stanowi model Genesis Denali. Ma liczne małe kieszonki zapewniające szybki dostęp – bez zdejmowania plecaka – do zapasowych kart, akumulatorów czy powerbanku.

Obejrzyj plecaki na aparat w Fotoformie i przygotuj się na sesję w plenerze, zwłaszcza podróżną.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium