biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Zalety korzystania z zewnętrznych dysków twardych.

Zalety korzystania z zewnętrznych dysków twardych.

Sukcesem każdego liczącego się nowoczesnego przedsiębiorstwa jest umiejętne posługiwanie się i zarządzanie danymi. Stale rosnące parametry urządzeń, choćby aparatów fotograficznych, generują olbrzymie ilości rozmaitych plików. Stąd ciągła potrzeba skutecznego i bezpiecznego ich przechowywania.

Tysiące zdjęć na minutę.

Dziś w ciągu minuty wykonuje się więcej zdjęć niż przez całe dziewiętnaste stulecie. Współczesne telefony komórkowe posiadają zaawansowane aparaty fotograficzne i pozwalają na wykonywanie zdjęć w niemal każdych warunkach. Wakacyjne wspomnienia, oględziny, biznesowe spotkania, często dokumentowane są setkami zdjęć, które trzeba bezpiecznie przechować. Dyski zewnętrzne umożliwiają wygodną i bezpieczną archiwizację zdjęć i innych plików, do których mamy niemal nieograniczony dostęp.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Przeznaczeniem dysków zewnętrznych, obok gromadzenia dużych ilości danych, jest możliwość swobodnego dostępu do nich w każdej niemal sytuacji. Z tego powodu te niewielkie urządzenia często towarzyszą nam w podróży czy pracy w terenie. Tym samym narażone są na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego niektóre dyski są odpowiednio chronione i dedykowane do zadań specjalnych. Mają wzmocnione obudowy chroniące je przed zniszczeniem, są odporne na pył i wodoszczelne. Zastosowana technologia SSD pozbawiona elementów ruchomych, jak w dyskach tradycyjnych, wykazuje się dużo mniejszą awaryjnością i znacznie większą odpornością na wstrząsy i uszkodzenia.

Ekonomicznie i dynamicznie.

Niewielkie rozmiary pozwalają na bezproblemowe schowanie dysku w kieszeni torby fotograficznej, plecaku, czy pokrowcu laptopa. Każdy dysk wyposażony jest w najpopularniejsze i powszechne interfejsy USB umożliwiające dostęp do danych z każdego komputera. Oczywiście nie wymagają dodatkowego oprogramowania, są kompatybilne z większością systemów operacyjnych i nie potrzebują dostępu do globalnej sieci. Nie wymagają również dodatkowego źródła zasilania, cechują się niewielkim poborem energii.

Lepszy pendrive i dane w chmurze?

Dobrze. Ale przecież znacznie tańszym i wygodniejszym sposobem jest przechowywanie danych na popularnych pendrivach czy w oferującej olbrzymie możliwości chmurze. Czego jednak pendrive nie zmieści, bez problemu uda się zapisać na dysku. Chmura to optymalne rozwiązanie pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu. Dysk zewnętrzny to idealny kompromis między pojemnością, mobilnością i bezpieczeństwem danych w każdych warunkach.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium