biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 10x0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Zasady, o których warto pamiętać używając drona

Zasady, o których warto pamiętać używając drona

Dron bezpieczny dla ludzi

Pierwsze, o czym musisz pamiętać, to zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym. Dron wyposażony jest w szybko poruszające się śmigła, które mogą stworzyć zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi. Uruchamiaj tego typu urządzenia zawsze w bezpiecznej odległości. Nigdy nie lataj nad ludźmi lub w ich sąsiedztwie. Do lotów szukaj raczej otwartych przestrzeni, gdzie nie ma ruchu.

Pod żadnym pozorem nie lataj nad drogami. Nawet jeżeli panujesz świetnie nad maszyną, będzie ona rozpraszała uczestników ruchu, co może doprowadzić do różnego rodzaju zdarzeń drogowych, w tym wypadków. Drony nadal wzbudzają zainteresowanie, przez co odciągają uwagę od świateł, znaków drogowych i zachowań innych osób obecnych na drodze. A gdy kierowca się rozproszy, może stwarzać ogromne niebezpieczeństwo.

Nie ryzykuj utraty drona

Jeżeli nie masz dużej wprawy w sterowaniu dronem takim jak DJI Mavic Air 2, warto wybierać do lotów duże, puste obszary. Unikaj terenów zabudowanych, nawet jeżeli są to pustostany. Niewprawny pilot łatwo może stracić panowanie nad maszyną, a kolizja z budynkiem zazwyczaj kończy się poważną awarią urządzenia. W takim zabudowanym terenie dużo łatwiej jest też stracić swoją zabawkę z oczu. Pilnuj, aby dron zawsze znajdował się w zasięgu Twojego wzroku.

Jak ognia unikaj miejsc, gdzie rozpięte są linie telefoniczne lub przewody wysokiego napięcia. Zderzenie z nimi może nie tylko zniszczyć drona, ale też pozbawić prądu okolicznych mieszkańców, za co możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Woda to również ryzyko utraty maszyny, więc loty nad jeziorami czy morzem zostaw bardziej doświadczonym pilotom. A jeżeli już się na nie zdecydujesz, omijaj statki i żaglówki.

Ograniczenia prawne lotów dronem

Nie zapominaj, że loty dronem objęte są pewnymi restrykcjami prawnymi. Zakazane jest latanie dronem w niektórych obszarach. Przykładami mogą być tereny lotnisk lub przestrzeń należąca do wojska. Nie wolno też wlatywać na prywatne posesje bez zgody właścicieli. Nie zapominaj, że niektóre rodzaje dronów i typy lotów wymagają odpowiednich uprawnień. Na przykład niezbędna jest licencja na loty nad miastem na dużych wysokościach. Zatem zapoznaj się z przepisami przed startem, żeby nie wpakować się w kłopoty.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium