biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Zdjęcia produktowe - technika i przydatne akcesoria

Zdjęcia produktowe - technika i przydatne akcesoria

Zdjęcia produktowe w domu

W domu wystarczy biała ściana i odrobina białego blatu, żeby zacząć próby zrobienia zdjęć produktowych. I te pierwsze próby będą bardzo przydatne, gdy zaczniemy bawić się tym, co ma do zaoferowania sam aparat, czyli balansem bieli, naświetleniem i innymi funkcjami, które pozwolą stworzyć w miarę profesjonalne wrażenie.  

Jednak to tylko na początku może się sprawdzić, później trzeba zainwestować w kilka dodatków, które dzięki fotoforma.pl wcale nie doprowadzą do pustek w portfelu.

Konkretne akcesoria

Wybierając wśród akcesoriów do fotografii produktowej, trzeba zacząć od namiotów bezcieniowych. W zależności od tego, jak duży jest produkt, dobieramy odpowiedniej wielkości namiot bezcieniowy.  

Jeśli czujemy się dobrzy w fotografii produktowej, możemy skorzystać z białej rolki papieru do plotera. Rolka da nam możliwość stworzenia odpowiedniego tła, bez zbędnych przejść, jednak musimy mieć pewność, że wszystko uda nam się dobrze zamontować, tak, by robiąc różne zdjęcia, tego samego produktu, wszystko się nie przesuwało.  

Warto również wziąć pod uwagę kupno softboxu. Softbox parasolkowy pomoże doświetlić zdjęcia, dzięki czemu produkty będą odpowiednio wyglądały. Miękkie rozproszone światło, które dają softboxy, jest idealne do zatarcia niechcianych granic na zdjęciach produktowych.  

Do tego wszystkiego warto pamiętać o lampach błyskowych i statywach lub innym domowym sposobie na stabilny sposób umiejscowienia aparatu.  

Można również zainwestować w cały zestaw lamp studyjnych, w którego skład wchodzą również parasole. Jednak jest to duży wydatek i będzie właściwy dla tych osób, które profesjonalnie zajmują się fotografią.  

Technicznie rzecz biorąc

Technika przy robieniu zdjęć produktowych jest niesamowicie istotna. Ważne jest ustawienie wszystkich parametrów w aparacie, dobre rozstawienie zakupionych akcesoriów i odpowiednie ustawienie produktu, który chcemy sfotografować.  

Fotografia produktowa ma sprzedawać. To ten rodzaj fotografii, który ma pokazać produkt w prawdziwym świetle. Dlatego techniczne aspekty są tak istotne. Należy w pierwszej kolejności zadbać o to, żeby fotografowany produkt był czysty. Produkt musi lśnić, nie może być na nim odcisków palców, czy innego rodzaju mankamentów, które wyjdą na zdjęciu na pierwszy plan. Tło musi być odpowiednio przygotowane, czysty obiekt w aparacie i można zaczynać próbować sił w fotografii produktowej.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium