biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Zdjęcia w ruchu - co zrobić, żeby nie wyszły rozmazane?

Zdjęcia w ruchu - co zrobić, żeby nie wyszły rozmazane?

Zdjęcia w ruchu staraj się robić w plenerze

Większość  problemów fotograficznych (rozmazane lub pozbawione ostrości zdjęcia) wynika z braku dobrego oświetlenia. Dlatego, by uzyskać wymarzony efekt na sesję wybieraj odpowiednią porę roku i dnia. Letnie poranki to idealny moment na złapanie świetnego kadru!

Ustaw krótki czas naświetlania

Najważniejszym parametrem, który odpowiada za zatrzymanie ruchu jest migawka- czas naświetlania zdjęcia. Im fotografowany obiekt porusza się szybciej, tym ustawiamy krótszy czas migawki.

Z daleka czy z bliska?

Podczas robienia zdjęć w ruchu ważna jest także odległość, jaka dzieli nas od fotografowanego obiektu. Jeżeli obiekt znajduje się daleko i nie zajmuje zbyt dużej ilości kadru, posiadamy więcej czasu na jego zamrożenie. Jednak gdy nasz cel znajduje się blisko nas i porusza się szybko, musimy skrócić czas otwarcia migawki.

Jaki tryb wybrać?

By móc kontrolować migawkę możesz ustawić tryb czasu. Ty ustawiasz czas, a aparat dobiera resztę parametrów. Na aparatach jest on oznaczony symbolami S – Shutter, czyli migawka i T- Time, czyli czas. Czułość możesz ustawić na AUTO.

Decyzja o ostrości

Pamiętaj, że nie każde zdjęcie będzie wyglądało dobrze w całkowitej ostrości lub zupełnie rozmyte. Zanim naciśniemy spust migawki musimy zastanowić się czy chcemy przykładowo rozmyć wyłącznie tło, a może je wyostrzyć i rozmyć obiekt znajdujący się na pierwszym planie?

Jaki punkt ostrości wybrać?

Przy fotografowaniu ruchomych obiektów najlepiej korzystać ze środkowego czujnika autofocusa, który nie tylko ułatwi, ale i przyspieszy wykonanie zdjęcia.

Najważniejsza jest praktyka

Jeżeli chcesz robić idealne zdjęcia w ruchu, przede wszystkim musisz poświęcić dużo czasu na praktykę. Dodatkowo staraj się wybierać miejsca z dobrym światłem dziennym, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z aparatem. Fotografowanie przedmiotów w ruchu nie jest prostą sprawą, więc musisz wykazać się pewnymi umiejętnościami. Odpowiedni obiektyw, a także manualne ustawienia aparatu są w stanie pomóc Ci uzyskać dobrą jakość zdjęć.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium