biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Domowe studio - jak je urządzić?

Domowe studio - jak je urządzić?

Domowe studio może być bardzo przydatne nie tylko w pracy profesjonalnego fotografa, jak i w przypadku osoby, która dopiero uczy się wykonywać zdjęcia i pragnie mieć warunki ku temu, aby jeszcze bardziej się rozwijać. Właśnie dlatego warto wiedzieć, co takiego na pewno musi znaleźć się w takim studiu, aby było ono w pełni funkcjonalne i wygodne dla fotografującego! To absolutne podstawy!

Spis treści:

  1. Oświetlenie jest najważniejsze!
  2. Warto wybrać również uniwersalne tło
  3. Jakie pozostałe akcesoria warto kupić?

Oświetlenie jest najważniejsze!

Na pewno każdy, kto zajmuje się fotografią i ma w tej kwestii przynajmniej minimalne doświadczenie i wiedze, z całą pewnością zgodzi się z tym, że oświetlenie pełni naprawdę ważną rolę i musi być naprawdę wysokiej jakości i odpowiednio dobrane, aby w 100% spełniało swoją rolę. Warto pamiętać o tym, że w przypadku studia, ani lampa błyskowa, ani zmienne światło naturalne, nie spiszą się w swojej roli. To dlatego warto zdecydować się na odpowiednią lampę z białym światłem, która da mocny, ale w pełni naturalny efekt. Obecnie do wyboru jest naprawdę wiele modeli. Zarówno mniejszych, jak i większych lamp, a także specjalnych softboxów.

Warto wybrać również uniwersalne tło

Dużą rolę pełni także odpowiednio dobrane tło. Najlepiej, aby było ono uniwersalne. Zwłaszcza wtedy gdy, póki co planuje się posiadać jedynie jedno tło. W takim przypadku dokonanie dobrego wyboru, jest jeszcze ważniejsze, niż mogłoby się to z początku wydawać! Neutralne tło można także w prosty sposób wykonać samodzielnie. Wystarczy na przykład kawałek białego prześcieradła, a efekt na pewno będzie bardzo fajny! Sprawdzi się to zwłaszcza na samym początku swojej fotograficznej praktyki. Oczywiście można także kupić gotowe tło w jednolitym kolorze. To zawsze będzie dobrą opcją.

Jakie pozostałe akcesoria warto kupić?

Skoro wiadomo już, że warto zainwestować, zarówno w lampę, jak i w odpowiednie tło, dobrym pomysłem jest polecić również inne, bardzo przydatne akcesoria, bez których byłoby trudno rozwijać domowe studio. O czym mowa? Przydatnym dodatkiem na pewno będzie statyw. To właśnie dzięki niemu można wykonywać zdjęcia, zarówno sobie, jak i danym przedmiotom, bez strachu o drżenie rąk czy właśnie ewentualne zakłócenia. Oprócz tego z czasem można inwestować w kolejne tła, a także lampy w innych, ciekawych kolorach, co stworzy oryginalny efekt. Zwłaszcza w przypadku sesji produktowych.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium