biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Lampy błyskowe

Po co mi dodatkowa lampa błyskowa, skoro mam aparat fotograficzny z flashem? – mógłby zapytać początkujący, niedoświadczony fotograf. Wykonujący zdjęcia o wiele dłużej kolega wyjaśni mu, że lampy błyskowe wbudowane w aparaty cyfrowe nigdy nie będą tak dobre, jak te zewnętrzne. Wynika to z kilku powodów.

Dlaczego warto stosować zewnętrzne lampy błyskowe?

Lampa błyskowa w aparacie jest wygodna w użytkowaniu i nie generuje dodatkowego ciężaru, jednak odznacza się niską mocą – znacznie niższą od wersji zewnętrznej. Sprawia to, że im trudniejsze będą warunki na sesji, tym gorsze zdjęcia wykonasz. Inna wada flasha to fakt, że światło jest punktowe. Lampy błyskowe można wyposażyć w nasadki zmiękczające i rozpraszające światło. Da się zmieniać kierunek i natężenie światła, czego pozbawione są lampy błyskowe wbudowane w aparat fotograficzny. Flash oświetla jedynie od przodu, co spłaszcza fotografowane obiekty i pogarsza jakość obrazu.

Jaka lampa błyskowa sprawdzi się najlepiej?

W ofercie Fotoformy znajdziesz lampy błyskowe reporterskie oraz lampy pierścieniowe. Te pierwsze montuje się nad korpusem, drugie dookoła obiektywu. Lampy pierścieniowe wykorzystasz np. podczas wykonywania portretów, zdjęć technicznych oraz makrofotografii. Lampy reporterskie zdadzą egzamin w plenerze, zwłaszcza przy znacznych odległościach od fotografowanego obiektu.

Lampy błyskowe i dopasowane do nich akcesoria

Oferujemy Ci lampy błyskowe popularnych marek – przykłady to lampa błyskowa Nikon czy lampy błyskowe Canon. Dobierzesz do nich akcesoria: wyzwalacz bezprzewodowy, dyfuzor, akumulator, kopułki żaroodporne, reflektory, filtry barwne, nadajniki i dużo więcej. Przejrzyj nasz asortyment i doposaż swój aparat fotograficzny!

Aparat analogowy to sprzęt do celebrowania fotografii

Aparaty analogowe to alternatywa wobec rozpowszechnionych na przełomie wieków na skalę masową wersji cyfrowych. Aparat analogowy był popularny w latach 90 i wcześniej, obecnie zaś przeżywa drugą młodość. W ramach fascynacji tym, co oldschoolowe, miłośnicy fotografii zwracają się właśnie ku analogom.

Na aparaty analogowe decydują się osoby, dla których fotografia to więcej niż pasja – to miłość. Ten rodzaj zdjęć wymaga cierpliwości, czasu i uwielbienia dla procesu twórczego. Jeśli cenisz możliwość wykonywania tysiąca zdjęć i wybierania najlepszego, aparat analogowy nie jest dla Ciebie. Tu na szlachetnym srebrze utrwala się jedno zdjęcie na... czasem kilka godzin! Przed przyciśnięciem przycisku należy przygotować scenę i ustawić parametry, co wymaga wiedzy fotograficznej. Jeśli interesuje Cię ten typ fotografii - nie zapomnij, że statywy i głowice do aparatu są w tym przypadku niezbędne.

Aparaty analogowe to nowe doświadczenia, ale i spore wydatki

Interesuje Cię aparat analogowy? Przygotuj się na wydatki, o których zapomina się podczas fotografowania sprzętem cyfrowym. Przede wszystkim potrzebny Ci będzie film do aparatu (inaczej: wkład do aparatu). Po zapełnieniu go musisz oddać rolkę do wywołania lub wywołać zdjęcia samodzielnie – wchodzenie do ciemni to kolejny etap celebracji fotografii analogowej.

Zdjęcia w stylu vintage: aparat natychmiastowy

Jeśli profesjonalny aparat analogowy to zbyt wiele dla Ciebie, początkującego fotografa, wybierz aparat natychmiastowy. Najpopularniejsze są Polaroid oraz aparat Instax, lecz w naszym sklepie znajdziesz także aparat natychmiastowy Canon Zoemini i inne. Z tego wyjątkowego sprzętu fotograficznego tuż po naciśnięciu przycisku wychodzi gotowe zdjęcie. Jest szczególnie popularny wśród młodzieży. Rodzice kupują go dzieciom do nauki (tak, to doskonały aparat fotograficzny dla dzieci).

I jak, podjąłeś już decyzję, czy wolisz klasyczny aparat analogowy, czy może prosty w obsłudze i modny aparat natychmiastowy Polaroid lub aparat Instax? Obejrzyj je w naszej ofercie i dobierz do nich akcesoria do aparatu: wkład, pokrowiec, lampę błyskową itd.

 

Promocje i nowości

Wyprzedaż!/Ostatnie sztuki, powystawowe

 

Karta podarunkowa

 

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium