biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Fotografia nieruchomości - jak zrobić piękne zdjęcia wnętrz?

Fotografia nieruchomości - jak zrobić piękne zdjęcia wnętrz?

Profesjonalne zdjęcia nieruchomości stanowią wizytówkę ofert. Przeglądający ogłoszenia w pierwszej kolejności zwracają uwagę właśnie na nie. Klienci często mając do wyboru mnóstwo ofert podobnych nieruchomości w podobnych cenach i lokalizacji wybiorą te, które najbardziej przyciągają uwagę.

Spis treści:

  1. Przygotuj wnętrze do sesji zdjęciowej
  2. Wybierz odpowiednią porę
  3. Właściwy kadr i kompozycja zdjęcia

Przygotuj wnętrze do sesji zdjęciowej

Na portalach internetowych wręcz roi się od ogłoszeń, które zawierają fatalnej jakości zdjęcia. Niedoświetlone, nieostre fotografie, na których często możemy zobaczyć bałagan właścicieli nieruchomości. Ich autorami często są nie tylko sami właściciele, ale także pośrednicy nieruchomości. Dom lub mieszkanie na wynajem czy sprzedaż to produkt i jak każdy inny towar powinien być odpowiednio przygotowany na sprzedaż.

Mieszkanie przede wszystkim powinno być posprzątane, a nadmiar rzeczy schowany w głąb szafy. Zbyt duża ilość przedmiotów sprawia, że wnętrze wydaje się być ciasne i przytłaczające. Podłoga bez wątpienia powinna być starannie umyta, a szafki wytarte z kurzu. Wszystkie usterki, jak np. popsute gniazdka powinny być naprawione, a kolor ścian odświeżony, najlepiej na neutralny, jasny kolor. Takie porządki wymagają czasu i zaangażowania, dlatego nie powinniśmy tego zostawiać na ostatnią chwilę.

Wybierz odpowiednią porę

Światło pełni kluczową rolę w fotografii. Zdjęcia nie powinny być robione, ani późnym wieczorem, ani podczas gdy słońce świeci bardzo ostro. Najlepszy efekt uzyskamy albo rano albo popołudniu. Miękkie światło, które najczęściej występuje w okolicach wschodu oraz zachodu słońca idealnie oświetli fotografowane wnętrze.

Właściwy kadr i kompozycja zdjęcia

Dokładnie zastanów się co chcesz uwiecznić na zdjęciu i co powinno znaleźć się w jego centrum. Kupujący zawsze chce uzyskać jak najwięcej szczegółów, więc fotografie muszą być wykonane precyzyjnie i z odpowiednią starannością. Unikaj kadrów, których dużą część zajmuje sufit i podłoga. Nie fotografuj ani z góry ani z dołu - zdjęcia wykonuj na wprost, tak jak będzie oglądała mieszkanie potencjalnie zainteresowana osoba.

Zdjęcia nieruchomości mają za zadanie przede wszystkim w jak najbardziej realny sposób odzwierciedlić, to jak wygląda dana nieruchomość. Dlatego nieodpowiednie kadry, które pokazują tylko część jakiegoś mebla lub zbyt szczegółowe ujęcia mogą zniechęcić do zakupu lub wynajmu danej nieruchomości.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium