biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Jak dbać o czystość obiektywu i soczewki?

Jak dbać o czystość obiektywu i soczewki?

Dbanie o czystość obiektywu, oraz soczewki to podstawa, aby na długo cieszyć się sprawnym sprzętem i otrzymywać zdjęcia wysokiej jakości. To właśnie dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób się do tego zabrać, aby zrobić to prawidłowo. Istnieje kilka zasad, których zdecydowanie warto przestrzegać.

Spis treści:

  1. Zawsze pamiętaj o wyłączeniu aparatu
  2. Wymieniaj obiektyw w sterylnych miejscach
  3. Tylna pokrywka i osłona korpusu powinna być chroniona
  4. Regularne czyszczenie torby fotograficznej

Zawsze pamiętaj o wyłączeniu aparatu

Choć w 100% nigdy nie da się uniknąć gromadzenia drobinek kurzu wewnątrz aparatu, z całą pewnością warto zrobić wszystko, aby je ograniczyć. Dzięki temu aparat zachowa swoją sprawność na dłużej. Jedną z podstawowych zasad jest to, aby przed wymianą obiektywu, po prostu wyłączyć aparat. Dlaczego? W ten sposób można skutecznie zmniejszyć statyczny ładunek elektryczny na matrycy, a tym samym zmniejszyć ilość przyciąganego do niej kurzu. W końcu jest to prosta metoda, a tak znacząca.

Wymieniaj obiektyw w sterylnych miejscach

Kolejnym sposobem na to, aby uniknąć dostawania się kurzu i zanieczyszczeń do wnętrza aparatu, z całą pewnością jest uważne wybieranie miejsc, w których wymienia się obiektyw. Najlepiej, aby były ku temu sterylne warunki. Tym samym najlepszym rozwiązaniem jest unikanie wymian obiektywu w miejscach zakurzonych lub zapiaszczonych. W miarę możliwości warto to zrobić na uboczu, starając się osłonić wnętrze aparatu.

CTA - Jak uniknąć kurzenia się obiektywu? Zainwestuj w dobrej jakości torbę!

Tylna pokrywka i osłona korpusu powinna być chroniona

Dbałość i uwaga dotyczą także tylnej pokrywki obiektywu, oraz osłony korpusu. Od razu po tym, jak zamontuje się obiektyw na aparacie, tylną pokrywkę należy najlepiej połączyć z osłoną korpusu tego aparatu. W ten sposób zapobiegnie się przedostawaniu drobinek kurzu. Jest to istotne zwłaszcza, wtedy gdy te pokrywki przechowywane są bezpośrednio w torbie fotograficznej.

Regularne czyszczenie torby fotograficznej

Jeśli na co dzień używa się torby fotograficznej, jak najbardziej należy pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Zwłaszcza, wtedy gdy aparat często użytkowany jest na zewnątrz. W takim przypadku raz na jakiś czas warto sprawdzać czystość i ogólny stan torby. Można czyścić wnętrze specjalną, wilgotną ściereczką, albo je odkurzać. Ta druga metoda przyniesie najlepsze efekty, ponieważ zlikwidowane zostaną nawet najmniejsze drobinki. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że schowany w środku aparat będzie w pełni bezpieczny, a kurz nie przedostanie się do jego wnętrza i nie wpłynie na jego funkcjonowanie.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium