biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Jak przygotować modeli do sesji narzeczeńskiej?

Jak przygotować modeli do sesji narzeczeńskiej?

To jak przebiegnie sesja fotograficzna, w wielu przypadkach zależy również od odpowiedniego przygotowania do niej. Pod uwagę wziąć trzeba kilka naprawdę istotnych kwestii. Zwłaszcza gdy, współpracuje się z osobami, dla których być może taka sesja to pierwsze tego typu doświadczenie w życiu. W takim przypadku, jeszcze bardziej należy wykazać się cierpliwością, zrozumieniem i odpowiednim podejściem. W takim razie, w jaki sposób przygotować się odpowiednio do sesji narzeczeńskiej i jak przystosować do tego swoich modeli? Warto odpowiednio się do tego przygotować, ponieważ w ten sposób na pewno uda się stworzyć atmosferę wzajemnego zaufania, co będzie niezbędne dla odpowiedniego przebiegu samej sesji od A do Z.

Spis treści:

  1. Warto ustalić wszystkie szczegóły odpowiednio wcześniej
  2. Wybór odpowiedniego miejsca na sesje narzeczeńska
  3. Sesja w plenerze czy w studio?
  4. Miła i luźna atmosfera
  5. Przedstawienie inspiracji fotograficznych

Warto ustalić wszystkie szczegóły odpowiednio wcześniej

Podstawą jest odpowiednia komunikacja. To właśnie ona sprawia, że sesja jest bardziej udana, bardziej na luzie, a obie strony doskonale znają swoją rolę i wiedzą, w jaki sposób się zachowywać, aby rezultaty tego były doskonałe. To dlatego jeszcze przed ustaloną datą sesji, bardzo istotne jest to, aby po prostu ze sobą porozmawiać i stworzyć coś na kształt planu, albo przynajmniej określić swoje oczekiwania. W taki sposób o wiele łatwiej będzie im sprostać, a obie strony poczują się komfortowo. Tutaj od razu warto też zaznaczyć, że będzie to duże ułatwienie właśnie nie tylko dla samych narzeczonych, ale i dla fotografa, który będzie miał świadomość, w jaki sposób przebieg sesji widzą jego klienci. Konfrontacja swoich oczekiwań to jedna z ważniejszych podstaw dobrej współpracy.

Wybór odpowiedniego miejsca na sesje narzeczeńska

Bardzo dużą rolę odgrywa również omówienie wszelkich szczegółów, dotyczących chociażby miejsca, w jakim odbędzie się taka sesja. Oczywiście istotne jest to, aby fotograf zaproponował swoją wizję i miał do wyboru przynajmniej kilka pomysłów, ale ważne jest także słuchanie swoich modeli i realizacja także ich pomysłów. Dzięki temu będą jak najbardziej zadowoleni z przebiegu, jak i rezultatów sesji i tym samym stworzą prawdziwą pamiątkę na całe życie. Jedną z istotniejszych kwestii jest to czy sesja wykonana zostanie w wybranym plenerze czy może jednak w studio. O tym jednak nieco więcej piszemy poniżej. Być może narzeczeni mają w okolicy jakieś miejsca, które kojarzącym się szczególnie dobrze i mają z nimi wspólne wspomnienia? W takim razie na pewno warto wykorzystać je w miarę możliwości.

Szukasz odpowiedniego sprzętu do sesji zdjęciowych? Mamy to, czego potrzebujesz!

Sesja w plenerze czy w studio?

To również bardzo ważna kwestia, która wymaga wcześniejszego ustalenia. Wiele zależy od tego, jaką wizję i potrzebę mają narzeczeni. Niektórzy bowiem preferują sesje plenerowe, które są z reguły bardzo romantyczne i subtelne, inni natomiast chętniej wybierają sesje w studio, gdy wspomóc się można dodatkami fotograficznymi i stworzyć bardziej stylizowane fotografie. Zdarza się, że decyzja na temat tego czy lepszy będzie plener czy może jednak studio, podejmowana jest na bazie pogody i pory roku. Tym samym w chłodniejszych czy bardziej deszczowych miesiącach, z całą pewnością lepszym rozwiązaniem będzie właśnie studio.

Miła i luźna atmosfera

Odpowiednia atmosfera to podstawa. Aby podczas sesji było miło i przyjemnie, warto zdecydować się na włączenie muzyki, albo przygotować dla modeli niewielki poczęstunek. To zdecydowanie pomoże przełamać lody i wszystkich wprowadzi w o wiele lepszy nastrój. Sposobów na to jest naprawdę wiele, a czasem przecież wystarczy mało, aby komuś poprawić humor i pomóc poczuć mu się pewniej. Takie postępowanie, jak najbardziej zaliczyć można do przygotowania się do sesji narzeczeńskiej i odpowiednie nastrojenie swoich modeli, zwłaszcza jeśli, wcześniej nie mieli żadnego doświadczenia przed obiektywem.

Przedstawienie inspiracji fotograficznych

Jeśli ktoś nigdy nie miał doświadczenia w pozowaniu, nie można oczekiwać, że znać będzie wszystkie najlepsze pozy i ma idealnie opanowaną mimikę. Oczywiście może się tak zdarzyć, ale nie jest to regułą. W takim przypadku naprawdę bardzo dobrym pomysłem będzie przygotowanie tak zwanych inspiracji. Można skorzystać na przykład z gotowych zdjęć z internetu, albo właśnie z fotografii zachowanych w tej samej tematyce. Takie zdjęcia mogą posłużyć jako podkładka do nowej sesji. Idealna inspiracja na przykład ku temu, w jaki sposób pozować, które pozy są najlepsze dla danej sylwetki i w ogóle ku temu, aby prezentować się zgrabnie. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie to zadanie, dobrym pomysłem będzie sporządzenie z takich zdjęć krótkiego portfolio z inspiracjami. W ten sposób taki album na pewno będzie o wiele łatwiej zabrać ze sobą dosłownie wszędzie i w szybki i komfortowy sposób przedstawić również swoim klientom, a zarazem modelom.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium