fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Jak robić dobre Tiktoki - sprawdź

Jak robić dobre Tiktoki - sprawdź

W ostatnim czasie internet dosłownie oszalał na punkcie TikToków. To świetny sposób na to, aby się wybić i pozyskać wielu nowych obserwatorów, a to przecież właśnie o to chodzi tak wielu twórcom. Z drugiej jednak strony, jest to również genialne medium do pokazania swojej kreatywności oraz twórczości. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób robić dobre Tiktoki, które będą przykuwać uwagę innych. Trendy na Tiktoku się zmieniają, ale pewne sposoby ich realizacji nie. Warto wiedzieć, jak podejść do tego, zarówno w sposób techniczny, jak i artystyczny, a na pewno to się opłaci!

 

Spis treści:

  1. Jak zadbać o odpowiednie oświetlenie do Tiktoków?
  2. Całkowicie dopasowane tło
  3. Spora regularność przy publikowaniu treści na Tiktoku
  4. Sprzęt dobrej jakości - ułatwia tworzenie tak, jak się lubi

 

Jak zadbać o odpowiednie oświetlenie do Tiktoków?

Nikomu, kto zajmuje się social mediami lub twórczością artystyczną, nie trzeba tłumaczyć, jak ważną rolę odgrywa odpowiednia jakość realizowanego nagrania. Co się na nią składa? Na przykład fakt, że prawidłowo dopasowane oświetlenie to w wielu przypadkach absolutna podstawa. Dzięki temu Tiktoki będą mogły poszczycić się naprawdę wysoką jakością oraz dopracowaniem w każdym calu, co również wpływa w naturalny sposób na liczbę potencjalnych widzów i obserwatorów. To dlatego, tworząc swoje Tiktoki, trzeba pamiętać o tym, aby sporo uwagi poświęcić odpowiedniemu oświetleniu. Może być to światło, zarówno naturalne, wtedy będzie to najlepsza opcja, jak i światło sztuczne. To drugie powinno być najwyższej jakości oraz odpowiednio dobrane. Aby było to ułatwione, najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zdecydowanie się na profesjonalne lampy oświetlające. Obecnie na rynku znaleźć można wiele różnych modeli, które na pewno bezawaryjnie sprawdzą się w tej roli. Do nagrań w domu sprawdzi się nawet lampa pierścieniowa ze światłem LED. Jest ona bardzo precyzyjna, a także umożliwia regulację natężenia światła, co pozwala dopasować ją do każdego rodzaju sytuacji czy też nagrania.

Całkowicie dopasowane tło

W żaden sposób nie da się ukryć, że kolejną podstawą jest właśnie odpowiednio dopasowane tło. Od niego w dużej mierze zależy odbiór takiego nagrania. Jeśli nagrywa się w pomieszczeniach, jak najbardziej należy zadbać o to, aby całość tła, była po prostu estetyczna i spójna. Jeśli jednak nie ma się w domu takich możliwości i wie się, że nagrania mogą prezentować się nie najlepiej, wtedy polecanym rozwiązaniem na pewno będą gotowe tła fotograficzne. Ich dużym plusem jest, chociażby to, że można dobrać je pod względem kolorystyki - wariantów jest wiele. Dodatkowo są stosunkowo tanie, a więc od razu można wybrać dla siebie kilka różnych rodzajów, które urozmaicą nagrania. Jednolite tła pozwolą na tworzenie estetycznych Tiktoków, które po prostu będą przykuwać uwagę i pozwalać na zdobywanie nowych odbiorców.

 

Regularność publikowaniu treści na Tiktoku

Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem to, że regularność jest niezwykle ważną kwestią i należy jej przestrzegać. Nawet najlepszej jakości treści zaginą, jeśli pomiędzy ich dodawaniem, będą bardzo długie przerwy. Warto wziąć to pod uwagę, a Tiktoki do publikacji, najlepiej tworzyć od razu po kilka. To pozwoli mieć zapas do opublikowania, dzięki czemu nie będą powstawać luki czasowe. Obecnie mówi się o tym, że powinno dodawać się przynajmniej jednego Tiktoka dziennie lub co dwa dni. Taka regularność poprawi wizerunek w oczach fanów. Przede wszystkim sprawi, że będzie wiadomo, czego można się po nim spodziewać. Nikt nie chce obserwować osób, które nie mają nic do zaoferowania lub nie są regularne w swojej twórczości. Najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie sobie swojego własnego, małego studia do tworzenia Tiktoków, a następnie kręcenie ich od razu po kilka. W ten sposób utrzyma się jakość swoich produkcji, tematykę, a także zainteresowanie odbiorców, co jest w tej kwestii zdecydowanie najważniejsze. Jest to również ważne ze względu na lepsze wpasowanie się w obowiązujący na Tiktoku algorytm, który sprawnie wyłapuje zaangażowanie.

Sprzęt dobrej jakości - ułatwia tworzenie tak, jak się lubi

Nie można zapomnieć również o tym, że podstawą jest tutaj także dobrej jakości sprzęt. Odpowiednio dobrana kamera czy aparat fotograficzny, z całą pewnością przyczynią się do tego, aby tworzone materiały na Tiktoka, jak najbardziej były dopracowane. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi, możliwe jest na przykład nagrywanie w wysokiej rozdzielczości, stosowanie płynnych przejść czy innych efektów, które w przypadku gorszych rodzajów aparatów, po prostu by nie przeszły. To dlatego, zajmując się Tiktokiem na poważnie, jak najbardziej zainwestować warto w kamerę lub aparat, które jeszcze bardziej ułatwią rozwijanie pasji i jej realizację w każdych warunkach.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium