fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Lampy światła ciągłego

 

Lampy światła ciągłego do studia powinny być stałym wyposażeniem każdego studia fotograficznego. Pozwalają na doświetlenie planu zdjęciowego zarówno podczas sesji fotograficznych, jak i nagrań wideo. Idealnie nadają się do fotografii portretowej, modowej i rodzinnej. Doskonale wydobędą też jakość zdjęć produktowych i studyjnych. Są uniwersalne i umożliwiają osiąganie różnych efektów w zależności od zastosowanego rodzaju lampy i ewentualnych modyfikacji światła.

Jakie są rodzaje lamp światła ciągłego?

W sklepie znajdziesz różne rodzaje lamp światła ciągłego. Będą one wykorzystywały różne rodzaje źródeł światła, różniły się zużyciem energii i zastosowaniem. Mogą też mieć ograniczone możliwości modyfikacji naświetlenia. Do najpopularniejszych lamp należą te wykorzystujące żarówki fluorescencyjne mocowane pojedynczo lub po kilka sztuk w zależności do modelu. Kolejny popularny model to lampy LED. Panele LEDowe są zdecydowanie bardziej wydajne od żarówek.

W fotografii często wykorzystuje się też halogenowe lampy światła ciągłego do studia. Pamiętać jednak trzeba, że te emitują również ciepło, co w niektórych sesjach może utrudniać, a nawet uniemożliwiać pracę. W sprzedaży dostępne są też lampy typy HMI, które stosowane są przede wszystkim podczas kręcenia filmów takich jak spoty reklamowe.

Te lampy są łatwiejsze w obsłudze od błyskowych i wymagają mniej wprawy, dlatego idealne są również dla początkujących i mniej doświadczonych fotografów. Od razu po ich ustawieniu widać efekt, więc łatwiej i szybciej można przygotować odpowiednio plan do sesji.

Lampy światła ciągłego - najważniejsze parametry

Wybierając lampy światła ciągłego do studia, warto zwrócić uwagę na szczegółowe parametry. Niezwykle ważna jest barwa światła, bo to ona będzie decydowała o atmosferze zdjęć. Czasem możliwe jest modyfikowanie jej filtrami, ale jeżeli masz taką możliwość, lepiej wyposażyć studio w lampy zarówno o zimnym, jak i ciepłym zabarwieniu. Koniecznie zwróć uwagę na natężenie światłą. Powinno być dostosowane do wielkości studia, a najlepiej, żeby lampa posiadała możliwość regulacji siły promieni.

Zwróć też uwagę, czy dany model umożliwia montaż modyfikatorów takich jak softboxy, wrota czy reflektory. To one pozwalają na uzyskanie różnych efektów świetlnych, więc posiadanie mocowań to niezbędna cech wszystkich podstawowych lamp w studiu.

Wyposaż swoje studio w lampy światła ciągłego

Światło w fotografii odgrywa kluczową rolę, więc przygotowując studio do pracy, nie można pominąć lamp. Jeżeli dopiero zaczynasz, kup kilka uniwersalnych egzemplarzy, które pozwolą Ci kontrolować oświetlenie planu zdjęciowego. Lampy to duża inwestycja, ale tylko ona pozwoli Ci uzyskać fotografie wysokiej jakości.

Promocje i nowości

Wyprzedaż!/Ostatnie sztuki, powystawowe

 

Karta podarunkowa

 

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium