biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Jak wybrać lampę błyskową?

Jak wybrać lampę błyskową?

Zalety profesjonalnej lampy błyskowej

Warto powiedzieć tu o jednej podstawowej funkcji. Narzędzie powinno umożliwić nam odpowiednie oświetlenie, bądź doświetlenie tła, przedmiotu lub osoby. Nie jest to realne bez dużej mocy. Wartość tą przeważnie określamy jako liczbę przewodnią (GN), czyli odległość lampy od obiektu wyrażanej w metrach. W zależności od wybranego modelu jesteśmy w stanie dokładnie ustawić wartość mocy potrzebną na ten moment. Co więcej, lampę czasami dobrze jest zdjąć, korzystając z niej zdalnie. Kluczową kwestię stanowi opcja, umożliwiająca zmianę nachylenia. Ustawiając ją delikatnie do tyłu możemy uniknąć popularnego efektu czerwonych plamek na oczach.

Lampa manualna, czyli pewność kontroli

Nie ma tu mowy o jakiejkolwiek przypadkowości. To my sami zajmujemy się nadzorowaniem wybranych parametrów, decydując o odpowiedniej mocy. Potrzebna jest jednak wprawa i doświadczenie. Musimy poświęcić trochę czasu na zapoznanie z działaniem wszystkich mechanizmów. Lampa będzie funkcjonować idealnie podczas zorganizowanych sesji, gdy mamy chwilę na zmianę konkretnych ustawień. Warunki przy tym nie są dynamiczne czy zmienne. To również perfekcyjna opcja dla początkujących, pod warunkiem, że chcemy nauczyć się czegoś nowego, poszerzając umiejętności.

Lampa automatyczna jako niezawodne wsparcie

Ten rodzaj lampy błyskowej możemy śmiało nazwać nieocenionym pomocnikiem w każdej sytuacji. Nieco droższa opcja uczyni nasze działania o wiele bardziej komfortowymi Reportażyści, fotografowie ślubni lub sportowi nie wyobrażają sobie zazwyczaj pracy bez tak wartościowego narzędzia. System TTL zapewni odpowiednią dawkę błysku, która uzależniona jest od oświetlenia. Automat montujemy na sankach, dzięki czemu nie musimy skupiać się na dodatkowych ustawieniach. Żadne warunki nie stanowią wyzwania, jak byłoby w przypadku opcji manualnej. Szybkie ujęcia w ruchu nie będą stanowić problemu. Koncert, impreza w klubie czy też inne wydarzenie kulturalne zostanie uwiecznione na najwyższym poziomie.

Modele lamp błyskowych, widniejące na naszej stronie zachwycą z powodu różnorodnej gamy możliwości. W razie niezdecydowania zespół specjalistów pomoże również dobrać odpowiedni wariant a sprzęt okaże się najlepszym wyborem.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium