biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Jak zrobić dobre zdjęcia na LinkedIn? - sprawadź!

Jak zrobić dobre zdjęcia na LinkedIn? - sprawadź!

Nowe możliwości komunikacyjne pozwalają nam na znacznie łatwiejsze dotarcie do potencjalnego pracodawcy, pracownika lub kolegi po fachu w celu wymiany doświadczeń. Media społecznościowe, takie jak LinkedIn, stanowią doskonałą platformę do poznawania nowych osób w branży, wymianie poglądów, czy też rozwijanie swoich umiejętności. Nasz profil, a w szczególności zdjęcie profilowe, powinno być schludne i estetyczne.

Spis treści:

  1. Rozwijanie marki osobistej
  2. Analogicznie do CV
  3. Czego należy unikać?

Rozwijanie marki osobistej

Profil LinkedIn w pierwszej kolejności służy nam do networkingu. Nie należy mylić go z profilem firmowym - to nasze treści oraz nasze wartości powinny być tam udostępniane. Chociaż publikowanie tych samych treści co nasz pracodawca nie musi się wykluczać, to nie możemy skupiać się tylko i wyłącznie na nich. Warto na to zwrócić uwagę także przy okazji doboru zdjęcia profilowego. Warto przytoczyć statystykę z samego portalu LinkedIn, według której profile ze zdjęciem profilowym generują aż 21 razy więcej odsłon. Odpowiednie zdjęcie może nam bardzo pomóc w rozwoju nasze marki.

Analogicznie do CV

Co znaczy "odpowiednie zdjęcie profilowe"? Można wrócić do swojego zdjęcia do CV. Nienaganna fryzura oraz opcjonalnie zadbany zarost w przypadku mężczyzn, a w przypadku kobiet delikatny make-up. Jeżeli chodzi o ubiór, to nie musimy koniecznie iść w garnitur, krawat i koszulę dopiętą na ostatni guzik, natomiast warto zostać przy formalnych, sprawdzonych rozwiązaniach. Biała koszula, marynarka, stonowane kolory - to wszystko powinno zapewnić nam umiarkowaną sympatię osób wyświetlających nasz profil. Zachowanie neutralnego, jasnego tła to podstawa. Można zainwestować w profesjonalną sesję biznesową, ale w warunkach domowych także można osiągnąć zamierzony efekt. Wystarczy duża, biała ściana w mieszkaniu oraz kilka chwil z podstawowymi programami graficznymi.

Jak zrobić odpowiednie zdjęcie do CV, żeby zachwycić przyszłego pracodawcę? Sprawdź!

Czego należy unikać?

Zdjęcia z wakacji można powiesić sobie w ramce nad łóżkiem, ale niekoniecznie wstawiać na portal dla społeczności biznesowej. Całkowita neutralność opcjonalnie okraszona delikatnym uśmiechem to coś, czego powinniśmy się trzymać. Nie należy również zbytnio utożsamiać się z obecnym pracodawcą, na przykład poprzez ustawiania logo firmy jako zdjęcie profilowe. Często wszystkie wymagania odnośnie zrobienia zdjęcia profilowego są spełnione, jednak jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie wymiary oraz czy nie jest ono finalnie rozmazane.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium