biogo.pl

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić 1-2 dniowe opóźnienia w ich realizacji. Dziękujemy za cierpliwość. Pozdrawiamy - zespół Fotoforma

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Jaki obiektyw sprawdzi się do sesji ciążowych?

Jaki obiektyw sprawdzi się do sesji ciążowych?

Fotografia ciążowa jest dziedziną bardzo wymagającą. Głównie dlatego, że przecież każdy, kto decyduje się na takie zdjęcia, marzy o tym, aby wyszły one jak najlepiej. Jest to bowiem unikatowa pamiątka na całe życie - w tej kwestii nie ma żadnego miejsca i czasu na pomyłki, czy niedociągnięcia. Zdjęcia, które zostaną wykonane, muszą być idealne od samego początku. Fotograf zajmujący się takimi sesjami, w związku z tym musi być świetnie przygotowany do swojego zajęcia oraz posiadać odpowiedni sprzęt, czyli dobrej jakości aparat fotograficzny, jak i odpowiednio dopasowane obiektywy, które pozwolą sprawnie działać w każdych warunkach. Do wyboru jest obecnie tak wiele opcji, że niewątpliwie każdy znajdzie dla siebie taką, która spełni jego oczekiwania i pozwoli tworzyć w najlepszej jakości. W związku z tym podpowiadamy, czym powinien wyróżniać się taki obiektyw oraz które z nich będą najmilej widziane podczas sesji ciążowych.

Spis treści:

  1. Jasny obiektyw stałoogniskowy - niezastąpiony podczas takich sesji
  2. Obiektywy idealne do fotografowania we wnętrzach
  3. Obiektywy do sesji ciążowych rodzinnych
  4. Akcesoria do obiektywów

Jasny obiektyw stałoogniskowy - niezastąpiony podczas takich sesji

Generalnie uznaje się, że każdy fotograf, zwłaszcza fotograf profesjonalny, jak najbardziej powinien mieć do swojej dyspozycji przynajmniej jeden jasny obiektyw stałoogniskowy, który doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji. Tak naprawdę jasny obiektyw jest już gwarancją sukcesu, ponieważ pozwala na wykonywanie bardzo jasnych zdjęć nawet w stosunkowo trudnych warunkach. Fotografia ciążowa kojarzona jest głównie z delikatnością i jak najlepszym przedstawieniem kobiety w tym specjalnym i wyjątkowym okresie w jej życiu. To właśnie dlatego używany sprzęt powinien pozwalać na uzyskanie takiego efektu, o jakim się marzy. Dodatkowo obiektywy stałoogniskowe zapewniają bardzo estetyczne rozmycie tła. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że całość będzie bardzo klasyczna oraz wyjątkowa. Idealnie wyostrzony zostanie pierwszy plan, czyli kobieta w ciąży, a cała reszta będzie przyjemnie rozmyta, co jeszcze bardziej pozwoli skupić się na głównym, fotografowanym obiekcie. Z takimi obiektywami pracuje się bardzo dobrze i wygodnie. Jasny obiektyw pozwala tworzyć miękkie obrazy, które jednoznacznie kojarzą się właśnie z matczyną miłością. Dodatkowo to rozwiązanie także podczas fotografowania w źle oświetlonych pomieszczeniach. Zdecydowanie uratuje wiele różnych ujęć.

Obiektywy idealne do fotografowania we wnętrzach

Sesje ciążowe z reguły realizowane są w plenerze, albo właśnie we wnętrzach. Warto pamiętać więc o tym, aby obiektyw był prawidłowo dobrany do miejsca, w którym się fotografuje. To również bardzo istotna kwestia, która zapewnia powodzenie w tej sprawie. Na przykład, jeśli do czynienia mamy z dość ciasnymi i mało ustawnymi pomieszczeniami, ponieważ na przykład ktoś decyduje się na sesję w domowym zaciszu, zamiast w studio, wtedy najlepiej sprawdzi się obiektyw szerokokątny. Pozwala on na wygodne tworzenie nawet w ciasnych pomieszczeniach oraz na nabranie odpowiedniej perspektywy, która dodatkowo optycznie sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się o wiele większe. To świetne rozwiązanie! Zwłaszcza w przypadkach, w których chce stworzyć się niezapomnianą kreację. Jeśli natomiast chce fotografować się w plenerze, zwłaszcza na dużej, otwartej przestrzeni, wtedy najlepszym rozwiązaniem może być teleobiektyw. Z reguły są one bardzo jasne i dają sporo możliwości. Można dowolnie oddalać oraz przybliżać, a przy tym w ogóle nie tracić ostrości, a także jakości, jak mogłoby się zdarzyć w przypadku innych obiektywów. Na pewno jest to opcja w pełni uniwersalna, a więc warto zwrócić uwagę na to, aby każdy fotograf posiadał w swoim wyposażeniu właśnie taki obiektyw.

Jak dobrać najlepszy obiektyw do sesji ciążowych? Sprawdź nasze opcje!

Obiektywy do sesji ciążowych rodzinnych

Jeśli na przykład na świecie jest już inne dziecko i rodzina decyduje się na sesję rodzinną, wtedy najlepszym rozwiązaniem może okazać się właśnie obiektyw, który jest do tego w pełni dopasowany. Dobrym rozwiązaniem jest, taki z długą ogniskową, taką jak 135 lub 200 mm. Dzięki temu można wykonać zdjęcia w każdych warunkach. Zwłaszcza w plenerze. Tego rodzaju obiektywy sprawdzą się także u osób, które nie mają dużego doświadczenia w pozowaniu oraz nieco się krępują. Dlaczego? Ponieważ pozwalają one na odsunięcie się od fotografowanych osób, tym samym dając im więcej swobody i lekkości. Umożliwia to sprawniejsze wykonanie sesji, a także uzyskanie bardziej naturalnych efektów. W ten sposób zadba się także o lepsze rozmycie tła.

Akcesoria do obiektywów

Co więcej, warto zwrócić też uwagę na odpowiednie akcesoria do obiektywów, które ułatwią tworzenie. Na przykład mogą to być specjalnie dopasowane filtry, które zmieniają kolory lub nadają unikatowego charakteru. Na pewno będzie to ciekawe urozmaicenie w każdej sytuacji. Warto dobrać dla siebie to, co najlepiej pasuje do swojego stylu tworzenia.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium