biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 10x0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Kamery sportowe dla aktywnych zimą – jak wybrać?

Kamery sportowe dla aktywnych zimą – jak wybrać?

Kamera na zimę? Wodoodporna

Jeżeli posiadamy już kamerę sportową, ale wykorzystywaliśmy ją głównie latem, zanim zabierzemy ją ze sobą na ferie zimowe, upewnijmy się, czy na pewno jest wodoodporna. Nawet zakładając, że jej montaż jest bezpieczny i kamera nie spadnie nam prosto w górę śniegu, dobrze, by zawierała tę funkcję. Dlaczego? Ponieważ może zwilżać się na niej para z naszych ust lub osadzić się na niej inna wilgoć z powietrza, w tym padający śnieg i typowa zimowa mżawka, śnieg z deszczem. Jeśli natomiast zakup kamery wciąż masz przed sobą, możesz postawić na kamerę o standardowej wodoodporności albo wręcz wodoszczelności. Będziesz mógł z niej korzystać nie tylko w czasie zimy, ale i latem, na przykład na spływie kajakowym.

Ważne funkcje kamery sportowej na zimę

Bardzo ważną funkcją kamery sportowej na zimę jest wysoka rozdzielczość. Za płynność nagrania odpowiada liczba klatek, dlatego wybierzmy kamerę o wysokiej liczbie, maksymalnie mieszczącą się w naszym budżecie. Atutem będzie również system stabilizacji obrazu oraz funkcja TimeWarp, czyli automatycznie dopasowująca się szybkość nagrywania wyznaczana na podstawie ruchu, wykrytej scenerii, a także oświetlenia. Z technicznych możliwości na naszą uwagę zasługuje również typ mocowania, a więc możliwość mocowania do kasku, oraz możliwość uruchamiania nagrywania bądź wykonania zdjęcia za pomocą komend głosowych. W czasie zimowych szaleństw zdarza się, że posiadamy zajęte ręce, na przykład przez kijki narciarskie. W takim wypadku ustalenie komendy, na którą reaguje kamera, to naprawdę doceniony walor.

Kamery sportowe – zimowy przegląd

Jedną z popularniejszych kamer ostatnimi czasy jest Kamera GoPro HERO7 Black. Nie tylko wodoodporna, ale i wodoszczelna, w dodatku ma możliwość nagrywania pionowego – idealnie pod live'y na Facebooku czy instagramowe relacje. Reaguje na komendy głosowe, gwarantuje superpłynność obrazu i zwiększoną stabilizację. Posiada funkcję HDR, mapowanie lokalnego tonu i redukcję szumów w każdym świetle. Cena kamery waha się w okolicach ceny 1200 złotych.

Na uwagę zasługuje również kamera REDLEAF SJ5000+ – znacznie tańsza, bo jej koszt to obecnie ok. 500 złotych. Zawiera stabilizację obrazu, jest wodoszczelna, gwarantuje niezłą jakość obrazu Ultra HD i posiada pełen zestaw akcesoriów, na przykład adapter statywowy czy obudowę podwodną. Warto zwrócić na nią uwagę.

 

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium