biogo.pl

Z powodu dużej ilości zamówień może wystąpić opóźnienie w ich realizacji.

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Kiedy wykorzystać filtr szary? Sprawdź!

Kiedy wykorzystać filtr szary? Sprawdź!

Aparaty fotograficzne są coraz nowocześniejsze i coraz lepiej radzą sobie również z kwestiami oświetlenia. W wielu przypadkach można manewrować nim niemalże w dowolny sposób, sprawiając tym samym, że nawet przy słabym świetle można uzyskać zachwycający efekt. Co natomiast zrobić w przypadku, gdy światła jest zbyt wiele? Może to być problematyczne zwłaszcza latem, gdy słońce pozostaje wysoko i grzeje przez długie godziny. W takim przypadku rozwiązaniem może okazać się filtr szary.

Spis treści:

  1. Czym jest filtr szary?
  2. Kiedy warto zdecydować się na jego użycie?
  3. Idealny do zdjęć z długim czasem naświetlania
  4. Głębsze kolory

Czym jest filtr szary?

W ostatnim czasie filtr szary stał się niemalże niezastąpiony. Doskonale sprawdza się, wtedy gdy światła jest zbyt wiele, albo wtedy gdy jest ono zbyt ostre. W takim przypadku filtr szary skutecznie ograniczy jego dostęp do soczewki aparatu. Zdjęcie nie będzie prześwietlone i zachowa swoją naturalną jakość. W ten sposób można uzyskać doskonałe zdjęcia i to bez zmiany ich kolorystyki!

Kiedy warto zdecydować się na jego użycie?

Tak jak było już wspomniane, filtr szary idealnie sprawdza się, wtedy gdy światła jest po prostu zbyt wiele i robiąc zdjęcie ryzykuje się, że zostanie ono prześwietlone i straci na jakości. Filtr szary nakładany jest głównie, wtedy gdy rozwiązaniem problemu ze zbyt dużą ilością światła, nie jest nawet zmniejszenie czułości ISO do minimum. Takie sytuacje zdarzają się, chociażby wtedy gdy mamy do czynienia ze szczególnie słonecznym dniem, albo fotografujemy tam, gdzie słońce się odbija. Na przykład chcemy wykonać sesję przy białych ścianach, albo na śniegu. Często problemem może być nawet wykonanie wysokiej jakości zdjęć w świetle księżyca.

Potrzebujesz nowych akcesoriów do aparatu? Sprawdź nasz niezawodny filtr szary!

Idealny do zdjęć z długim czasem naświetlenia

Zdarzają się sytuacje, w których warto nastawić długi czas naświetlania, aby zdjęcie wyszło dokładnie takie, jak się tego chciało. Również i w tym przypadku strzałem w dziesiątkę będzie filtr szary. Nałożenie go sprawi, że zmniejszy się ilość światła, która przedostaje się do obiektywu, a to natomiast pozwoli wydłużyć czas naświetlania. Rezultaty będą świetne!

Głębsze kolory

Oczywiście zastosowanie filtra szarego sprawi, że dostarczona zostaje mniejsza ilość światła, a to natomiast zapobiegnie uzyskania prześwietlonego zdjęcia. Dzięki temu kolory będą żywe, głębokie i doskonale odwzorowane. Tyczyć się to będzie, zarówno pierwszego, jak i drugiego planu.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium