biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Filtry

Jeśli sądzisz, że efekty sesji zdjęciowych zależą wyłącznie od jakości i funkcjonalności aparatów, jesteś w błędzie. Znaczenie mogą mieć również filtry fotograficzne, dzięki którym osiągniesz niepowtarzalne rezultaty. Filtry nie tylko usprawnią Twój aparat, lecz również zabezpieczą go. Wszystko zależy od tego, jaki filtr fotograficzny zastosujesz.

Filtry fotograficzne w dobie aparatów cyfrowych

To prawda, że odkąd pojawiły się aparaty cyfrowe z bogatymi i zmiennymi parametrami, filtry fotograficzne straciły na znaczeniu. Jednak nie wszystkie i nie w każdej sytuacji! Niektóre filtry zastępują funkcje dostępne w aparacie i akcesoriach, takie jak optyka makro. Umożliwiają zbliżenie bez manewrowania parametrami, a co za tym idzie bez straty jakości. Z kolei filtr UV zabezpiecza przednią soczewkę przed dostaniem się do mechanizmu paprochów i piasku.

Okrągłe i i prostokątne filtry fotograficzne

Filtry okrągłe i filtry prostokątne różnią się budową, a co za tym idzie sposobem montowania. Z uwagi na łatwość użytkowania popularniejsze są te pierwsze. Filtry okrągłe dokręca się do obiektywu, z kolei filtry prostokątne trzeba umieścić w uchwycie doczepionym od przodu do obiektywu – do tego potrzebny Cie będzie adapter. Jeśli więc fotografia to Twoja pasja lub zamierzasz dopiero odkrywać jej uroki - filtry są doskonałym sposobem, aby poznać ten świat z zupełnie innej strony.

Właściwy filtr fotograficzny znajdziesz w Fotoformie

Mamy w ofercie filtry fotograficzne zróżnicowane pod względem funkcjonalności i pochodzące od różnych producentów. Chętnie wybierane są m.in. filtry Carl Zeiss, filtry Benro, filtry Marumi oraz filtry Hoya.

Przejrzyj kategorie z modelami okrągłymi, prostokątnymi, redukcjami filtrowymi i zestawami. A może masz już filtry, lecz potrzebne Ci są akcesoria do filtrów fotograficznych lub karty pamięci? Je również znajdziesz w Fotoformie. Zapraszamy!

 

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium