biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Najciekawsze akcesoria do filmowania!

Najciekawsze akcesoria do filmowania!

Decydując się na rozwój w zakresie filmowania, z całą pewnością należy zwrócić uwagę na przydatne akcesoria, które w tej kwestii mogą okazać się niezastąpione. Wybór jest całkiem spory, a więc na pewno należy wskazać na te najciekawsze, które faktycznie znajdą zastosowanie podczas kręcenia i pomogą również rozwijać warsztat w jak najlepszym stopniu. Oto nasze propozycje, którym powinien przyjrzeć się każdy, kto marzy o zrobieniu kolejnych kroków w filmowaniu.

Spis treści:

  1. Przenośna lampa LED
  2. Oryginalne filtry na obiektywy
  3. Statywy i gimbale
  4. Dodatkowy mikrofon doczepiany do kamery
  5. Niezawodna blenda

Przenośna lampa LED

Jednym z ciekawszych akcesoriów, na jakie można się zdecydować, zarówno w kwestii fotografowania, jak i filmowania, z całą pewnością jest przenośna lampa LED, która pozwoli w lepszym stopniu doświetlić kadr i sprawić, że dane ujęcia będą charakteryzować się o wiele lepszą jakością. W ten sposób można całkowicie rozwiązać problem związany, chociażby z pomarańczowym światłem na zdjęciach, które często wygląda po prostu nieestetycznie, a także problem związany ze zbyt słabym oświetleniem. Dodatkowo lampy LED, które obecnie dostać można na rynku, są naprawdę niewielkich rozmiarów, co sprawia, że bez żadnego problemu można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie. Na pewno zmieszczą się one do torby, co będzie doskonałym wsparciem podczas realizacji wymarzonych ujęć.

Oryginalne filtry na obiektywy

Na pewno każdy, kto zajmuje się fotografią lub filmowaniem nieco poważniej, chociaż raz słyszał o czymś takim, jak filtry na obiektywy. Być może warto zastosować je również podczas realizacji swoich nagrań? Na pewno pozwolą uzyskać ciekawy, niecodzienny efekt. Wiele zależy również od tego, jaki rodzaj filtra się wybierze! Do wyboru jest co najmniej kilka. Dobrym i rozwojowym wyborem będzie na przykład filtr regulowany, dzięki któremu bez trudu można dostosować ilość światła, jaka wpada do szkła. Sprawdzi się on podczas nagrań wykonywanych w zmiennych warunkach oświetleniowych, kiedy trudno zdecydować się na jedną konkretną opcję. Stosować można także filtry koloryzujące, które na pewno sprawdzą się idealnie w przypadku kadrów typowo artystycznych. Na zewnątrz dobrym wyborem będzie filtr ND, dzięki któremu można będzie korzystać z szeroko otwartej przysłony, bez konieczności przymykania migawki.

Statywy i gimbale

Zarówno jedne, jak i drugie, naprawdę są po prostu nieocenione i na pewno należy mieć ze sobą przynajmniej jeden z nich, planując filmowanie. Wybór po części zależny może być od rodzaju, wagi i wielkości aparatu, albo kamery. Na przykład w kwestii większych i cięższych sprzętów, na pewno lepiej sprawdzi się stabilny statyw, który ustawiony zostanie na równym podłożu. Jeśli jednak chodzi o mniejsze sprzęty, wtedy strzałem w dziesiątkę będzie gimbal. Zwłaszcza jeśli planuje się przemieszczanie ze sprzętem i częstą zmianę perspektywy. Dodatkowo gimbal posiada elastyczne nóżki, co naturalnie sprawia, że można ustawić go na podłożu i dopasować jego kąt, a także wysokość.

Szukasz dodatków do kamery, które pozwolą realizować ciekawe filmy? Zobacz, co takiego mamy do zaoferowania!

Dodatkowy mikrofon doczepiany do kamery

Wszystko zależne jest od tego, jakie filmy chce się realizować. Niemniej jednak, z całą pewnością doskonałym wyborem będzie dodatkowy mikrofon. Dlaczego? Będzie to niezastąpiony dodatek w przypadku pracy z ludźmi. Trudno wyobrazić sobie realizację dobrej jakości reportaży bez posiadania dodatkowego mikrofonu, który jak nic innego, doskonale zbierać będzie dźwięk. Oczywiście ten temat przed zakupem należy naprawdę nieźle zgłębić! Dlaczego? Ponieważ do wyboru pozostaje kilka rodzajów mikrofonów i w ten sposób należy dobrać taki, który w 100% spełni postawione przed nim wymagania i będzie zbierał dźwięk w preferowany przez siebie sposób.

Niezawodna blenda

Jednym z niezawodnych dodatków, które na pewno nie rozczarują nikogo podczas pracy, zarówno jeśli chodzi o filmowanie, jak i o fotografię, jest blenda. Obecnie na rynku do wyboru jest wiele kształtów, kolorów, oraz wielkości, co na pewno umożliwi dobranie takiej, która w dodanej sytuacji będzie adekwatna. Jaki efekt można uzyskać, stosując blendę i dlaczego odgrywa ona tak dużą rolę? Przede wszystkim głównym zadaniem blendy jest odbijanie światła od jego źródła. Inaczej mówiąc, chodzi o to, aby dany obiekt został lepiej doświetlony. W takim jednak razie, do obsługi blendy potrzebna jest chociaż jedna osoba. To właśnie ona odpowiada za ustawienie i kąt takiej blendy. Najpopularniejszym kolorem blendy, oczywiście jest ta biała, która najmocniej i najprecyzyjniej odbija promienie słoneczne. Niemniej jednak na rynku znaleźć można i inne warianty. Na przykład blendę srebrną, która serwuje nieco bardziej rozproszone światło, które również będzie oryginalnym wyborem, którego nie można przegapić! Jak najbardziej polecamy wypróbowanie różnych możliwości i dobór dla siebie tej najlepszej, która pozwoli realizować filmy najwyższej jakości, które przypadną do gustu każdemu.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium