Wybieramy pierwszy aparat - lustrzanka czy bezlusterkowiec?

Wybieramy pierwszy aparat - lustrzanka czy bezlusterkowiec?

Lustrzanka cyfrowa - popularne i niezastąpione

Lustrzanki cyfrowe niepodzielnie panują na rynku aparatów fotograficznych. Czym tak właściwie jest lustrzanka? W tradycyjnym aparacie materiałem światłoczułym był film. W lustrzance cyfrowej tę rolę pełni matryca cyfrowa. Lustrzanki wyposażone są w wymienne obiektywy, których rodzaj można dostosować do swoich potrzeb.

Lustrzanki są dość łatwe w obsłudze i oferują wiele funkcji, dzięki którym fotografie wychodzą doskonałe. Rynek lustrzanek cyfrowych jest obecnie mocno rozbudowany. Bez problemu można znaleźć aparat dla osoby początkującej, w przystępnej cenie. Wraz z rozwojem umiejętności aparat można wymienić na bardziej zaawansowany. Profesjonalny sprzęt może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Bezlusterkowiec - świetne zdjęcia bez lustra

Bezlusterkowiec, jak sama nazwa wskazuje, pozbawiony jest lustra. Na zapis zdjęć pozwala matryca cyfrowa. W przypadku bezlusterkowców fotografowany obraz można podejrzeć na ekranie LCD lub w wizjerze elektronicznym (funkcja live view). Zaletą bezlusterkowców jest zdecydowanie ich rozmiar i waga. Dzięki mniejszym wymiarom są bardziej poręczne, dotyczy to zarówno korpusów, jak i wymiennych obiektów.

Lustrzanka i bezlusterkowiec - dokonaj wyboru

Lustrzanki cyfrowe zdecydowanie dominują wśród fotografów, którzy potrzebują szybkiego autofokusa w trybie ciągłym. Lustrzanki wykorzystują najczęściej osoby, które zajmują się fotografią ślubną, przyrodniczą czy reporterską. Jeśli miałeś już styczność z fotografią i planujesz dalej się rozwijać to amatorski model aparatu będzie doskonały na początek. Warta uwagi jest lustrzanka Nikon, która świetnie sprawdzi się jako pierwszy aparat.

Bezlusterkowce nie oferują tak szybkiego autofokusa jak lustrzanki. Dlatego doskonale nadają się dla amatorów i dla początkujących fotografów. Można nimi wykonać świetne zdjęcia krajobrazowe, portrety czy zdjęcia z wakacji. Bezlusterkowce dorównują jakością lustrzankom, a ich producenci regularnie wypuszczają na rynek ulepszone wersje.

 

Zostaw komentarz

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl