biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Portrety Światło, które zmienia wszystko. Profoto C1 Plus w rękach Brandona Woelfela

Portrety Światło, które zmienia wszystko. Profoto C1 Plus w rękach Brandona Woelfela

aaa

Na Long Island w Nowym Jorku żyje pewien młody artysta, który swoją twórczością całkowicie redefiniuje fotografię. Jego praca jest unikalna i wyjątkowa, przepełniona kolorową grą świateł i ekstrawagancją. Nazwanie jego twórczości czymś popularnym byłoby wielkim niedomówieniem. Zauważmy, że wielu uznanych, profesjonalnych fotografów satysfakcjonuje posiadanie ponad pięćdziesięciu tysięcy obserwujących na Instagramie. Brandon ma ich aż trzy miliony.

Od wielu lat Profoto produkuje najlepsze oświetlenie przeznaczone dla czołowych fotografów na całym świecie. Teraz stworzyli coś absolutnie wyjątkowego! Profoto C1 Plus to lampa błyskowa dla wszystkich pasjonatów fotografii – nie tylko dla zawodowców, ale przede wszystkim dla początkujących, ambitnych twórców. Umożliwienie Brandonowi przetestowania błysku Profoto C1 Plus Plus wydawało się, więc fantastycznym pomysłem.

Sposób Brandona

Twórczość Brandona ma charakter organiczny. „Na fotografiach uwielbiam pozostawiać fragmenty do dowolnej interpretacji. Uważam, że przejście od pomysłu do zrobienia zdjęcia musi być zainicjowane czystą inspiracją, a nie technicznymi szczegółami, które chcesz uchwycić. Praca musi pochodzić z pasji robienia zdjęć”.

Brandon dostrzega inspirację na każdym kroku. Niewątpliwie życie w jednej z największych i najbardziej wpływowych metropolii na świecie jest wyjątkowym bonusem dla jego kreatywności.

„Na moją twórczość wpływają inni fotografowie, dla których granice nie istnieją, ale również moje otoczenie. Dorastanie w pobliżu Nowego Jorku przyspieszyło rozwój mojej sztuki. Dynamiczne miasto i jego energia zapewniły mi niekończące się współprace i niepowtarzalne relacje”

Światło rządzi

Kiedy Brandon po raz pierwszy sięgnął po C1 Plus, natychmiast dostrzegł jej potencjał. „Byłem oszołomiony! Zastanawiałem się, jak Profoto umieściło, tak potężny błysk w tak małym urządzeniu?! Byłem podekscytowany faktem, że to narzędzie oświetleniowe mogę łatwo połączyć nie tylko z moją lustrzanką cyfrową, ale także z moim iPhonem”.

W pracy Brandona niezwykle ważnym narzędziem jest światło. „Choć nie zawsze wykorzystuję naturalne światło dzienne i uciekam się do wprowadzania nowych technik oświetleniowych, które rozjaśniają fotografowane przeze mnie tematy. Odnalazłem ten sposób pracy, który przesuwa granice mojej kreatywności”.

Brandon postanowił wykonać sesję zdjęciową z wykorzystaniem Profoto C1 Plus w pobliżu własnego domu. Czuł, że fotografowanie w znanej lokalizacji zapewni autentyczność ujęć. Brandon skorzystał ze swojego domowego studia, w którym miał pod ręką duży zapas rekwizytów. Następnie wraz z modelką wyszedł na zewnątrz do miejscowego, zabytkowego parku zlokalizowanego w górze ulicy. Na czas błękitnej godziny ruszyli do lokalnej przystani portowej.

Mellow Yellow

W domowym studiu Brandon zdecydował się wykorzystać żółty motyw. Na jasnożółtym tle ustawił modelkę Cailee Rae trzymającą w dłoni żółte kwiaty. Brandon po raz pierwszy wykonał kilka zdjęć swoim Iphonem, który połączony został z lampą Profoto C1 Plus z zamontowanym Clic Dome Diffuser. Następnie, aby uzyskać intensywniejszy efekt, zdecydował się umieścić żółty żelowy filtr na lampie Profoto z Clic Dome. „Bawiliśmy się tym efektem oświetlenia, które regulowałem za pomocą aplikacji mobilnej Profoto. Na ostatnich ujęciach okazało się, że to światło wyglądało, jak na modowych zdjęciach”.

Pochmurny dzień

Zanim Brandon i Cailee przybyli do miejscowego parku, zrobiło się nieco apatycznie i pochmurnie. „Światło zastane tworzyło niejednolite obszary na skórze Cailee, więc poręczna C1 Plus doskonale się sprawdziła. Zamierzałem fotografować podczas złotej godziny, więc połączyłem Profoto C1 Plus z aparatem z aplikacją Profoto przez Bluetooth i przełączyłem się na cieplejszą temperaturę barwową. Następnie obracałem C1 Plus w wolnej ręce, aż na twarzy Cailee osiągnąłem pożądany efekt”.

I światło gaśnie

Brandon i Cailee dotarli do małego portu na Long Island Sound, gdzie wykonali ostatnie zdjęcie. Na jednej z łodzi kołyszącej się na wodzie, znaleźli drewnianą kabinę, która idealnie komponowała się z klimatem sesji. Słońce było już poniżej horyzontu, a pora powszechnie znana jako „błękitna godzina”. Te warunki oświetleniowe są typowe dla pracy Brandona Woelfela.

„Podczas tego ujęcia Profoto C1 Plus było naszym jedynym źródłem światła i nie zawiodło”. Brandon użył, jako rekwizytu wydrążonej książki, w której wnętrzu umieścił C1 Plus z Clic Dome. Przy zewnętrznej ścianie kabiny, zniszczonej przez pogodę, posadził Cailee, która w dłoniach trzymała otwartą książkę.

Witaj na Brooklynie

Następnego dnia Brandon wybrał się na Brooklyn, gdzie spotkał się z modelką Charlotte McKee. We wnętrzu lokalizacji spotkania znajdowała się niezwykle efektowna ściana, na której wisiały ozdobne zwierciadła o różnych kształtach i rozmiarach. Podekscytowany Brandon wykorzystał ją jako tło do zdjęć.

„Po obu stronach ściany wypełnionej lustrami znajdowały się okna. W rezultacie Charlotte była dość mocno podświetlona. Użyłem Profoto C1 Plus z Clic Diffuser, aby zrównoważyć światło na pierwszym planie. Poprosiłem Charlotte, aby przytrzymała lustro, ponieważ chciałem chwycić w nim jej odbicie. Podczas tego ujęcia zdecydowałem się fotografować moim Nikonem Z7 połączonym z Profoto C1 Plus za pomocą spustu Profoto Connect, Szczerze mówiąc, było to tak samo proste, jak połączenie z moim iPhonem.

Zabawa światłem

Ostatnie zdjęcie Brandon postanowił wykonać w nastrojowym pomieszczeniu, wypełnionym książkami, które znalazł w tym samym lokalu. „Zdałem sobie sprawę, że obszar, w którym fotografowaliśmy, miał wokół siebie zielone akcenty, więc postanowiłem wykorzystać jeden żelowy filtr (Clic Gel Scarlett) z Clic Dome na Profoto C1 Plus. Fotografowałem w trybie ciągłego światła, ponieważ łatwo mogłem podejrzeć to, co chciałem otrzymać”.

„Znów postanowiłem fotografować moim iPhonem, a Profoto C1 Plus w połączeniu z filtrem żelowym Clic stworzyło fascynującą kombinację kolorów, którą natychmiast pokochałem”.

Podczas fotografowania Brandon był zdeterminowany, aby wypróbować prawie każdą funkcję Profoto C1 Plus. Niewielki rozmiar i super-przenośna konstrukcja tej lampy błyskowej, pozwoliły Brandonowi odkrywać zabawę światłem. „Świetnie bawiłem się, fotografując i błyskając przy użyciu przycisku zlokalizowanego z boku Profoto C1 Plus. Podczas fotografowania manewrowałem lampą wokół obiektu do momentu odnalezienia idealnego punktu”.

Recenzja Brandona

„Testowanie Profoto C1 Plus sprawiło, że mam teraz własną, przenośną i lekką lampę błyskową, którą mogę zabrać ze sobą wszędzie. Ta lampa może być używana podczas profesjonalnych sesji z klientami lub do prostych, szybkich portretów przyjaciół wykonywanych iPhonem. Co więcej, mogę teraz dostosować autentyczną, profesjonalną moc lampy błyskowej do zdjęć iPhonem, ponieważ urządzenie mi to umożliwia. Zawsze używam aparatu w iPhonie do rejestrowania wspomnień z podróży, szczególnie z uwagi na to, że chciałem szybko podzielić się tymi chwilami przez media społecznościowe. Dzięki Profoto C1 Plus, która zawsze jest w mojej kieszeni, moje zdjęcia mobilne mogą wyglądać tak samo profesjonalnie, jak te, które wykonuję za pomocą lustrzanki cyfrowej”.

 

Rady dla ambitnych fotografików

„Jaka jest moja najlepsza rada dla ambitnych, stale doskonalących swoje umiejętności twórców? Nigdy nie zniechęcaj się do dzieła, które zamierzasz stworzyć. Może Ci się wydawać, że świat sztuki jest przesycony pracami innych twórców, ale pamiętaj, że zawsze jest miejsce na twoją pracę. Poznawanie tej branży na własną rękę stawia ogrom wyzwań, ale doświadczenie, które zdobędziesz dzięki temu, okaże się niezastąpione i nieosiągalne w inny sposób”.

Kup już dziś - Lampa studyjna Profoto C1!

[product id="14756,14755,14614"]

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium