biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Street foto - praktyczne wskazówki dla fotografii ulicznej

Street foto - praktyczne wskazówki dla fotografii ulicznej

W danym artykule skupimy się przede wszystkim na przydatnych oraz sprawdzonych poradach, dzięki którym zostaniesz mistrzem fotografii ulicznej. Należy unikać tutaj teoretyzowania, a po prostu wyjść z domu i robić zdjęcia. Przygotuj swój sprzęt, zabierz najważniejsze akcesoria, jak również pozytywne nastawienie. Bez tego ciężko będzie Ci zrobić jakiekolwiek postępy, zatem do dzieła!

Spis treści:

  1. Uchwyć magię chwili przez ten jeden moment
  2. Nie zapominaj również o łowach
  3. Przełam własne bariery

Uchwyć magię chwili przez ten jeden moment

Warto w tym miejscu obrać pewną strategię działania. Wbrew pozorom na "przypadek" musimy czasami nieco poczekać. Zazwyczaj zależy nam na tym, by zdjęcie było jak najbardziej naturalne i słusznie. Jednak, gdy odnajdujemy już pożądaną lokalizację, samo tło okazuje się niewystarczające. Po prostu czekaj. Błahe? To test, który zmierzy Twoją cierpliwość. Wybierz przestrzeń, mającą określony potencjał, przykładowo nieco zaniedbana uliczka. Bądź cierpliwy. Różnorodność motywów często przytłacza - szczególnie początkujących fotografów ulicznych. Wzięcie pod uwagę jednego elementu może zaowocować wspaniałymi efektami, ale wracając. Poczekaj na ruch, ludzi, światło czy zwierzęta. Potrzebne Ci coś, co urozmaici krajobraz. Otrzymasz wtedy naprawdę rewelacyjne ujęcia.

Nie zapominaj również o łowach

Kiedy nauczysz się już biernej taktyki, czas się ruszyć! Przemierzaj kolejne miejsca, ulice w poszukiwaniu inspiracji. Czasami wystarczy śledzić tłum, aby uzyskać fantastyczne zdjęcia. Wszystko może stanowić motyw przewodni ujęcia, dlatego łatwo o dezorientację. Tak czy siak, powinieneś zachować spokój i opanowanie. Pośród wszechobecnego chaosu możesz wyłonić niespodziewane perełki. Intrygujące wydarzenia, scenki. Nigdy nie wiesz, czy zaraz nie ujrzysz czegoś niesamowitego oraz pochłaniającego.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego sprzętu do street foto - sprawdź naszą ofertę!

Przełam własne bariery

Doskonale rozumiemy poczucie onieśmielenia związane ze street foto. Nawet, jeżeli jesteśmy pewnymi siebie osobami, nigdy nie wiemy jak zareaguje fotografowana strona. Stąd pojawiają się drobne lęki i zaniepokojenie. Jednak warto przełamywać dane bariery, czasami wręcz spytać o pozwolenie, jeśli czujemy, że sytuacja stanie się niekomfortowa. Dobrą okazją do robienia tego typu zdjęć są rozmaite festiwale, imprezy masowe. Łatwo wtedy zaobserwować innych fotografów, którzy stanowią wtedy naturalny, oczywisty widok. Wtopienie w tłum nie powinno stanowić problemu.

Jesteśmy przekonani, że dzięki powyższym wskazówkom fotografia uliczna nie będzie już dla Ciebie odstręczająca. Rozwijaj się i trzymaj rękę na pulsie, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy nadejdzie TEN moment.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium