biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Zdjęcia fotograficzne w plenerze – jak się przygotować?

Zdjęcia fotograficzne w plenerze – jak się przygotować?

W końcu nadeszła długo wyczekiwana wiosna, piękna pogoda, wysokie temperatury i świecące słońce zachęcają nas do wykonywania sesji zdjęciowych w plenerze. To świetny czas na sesje rodzinne, ślubne czy krajobrazowe. Długie dni, piękne otoczenie to sprzymierzeńcy wielu sesji wykonywanych na zewnątrz. Towarzyszące krajobrazy i świetna zabawa to przepis na udane sesje zdjęciowe. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Spis treści:

1.      Zdjęcia fotograficzne w plenerze – zabierz tylko niezbędny sprzęt

2.      Zdjęcia fotograficzne w plenerze – przydatne akcesoria

3.      Zdjęcia fotograficzne w plenerze – co zrobić by sesja była udana?

Zdjęcie fotograficzne w plenerze – zabierz tylko niezbędny sprzęt

Sesje plenerowe wymagają od nas pełnej mobilności, dlatego musimy tak skompletować sprzęt, by nie był on dla nas zbędnym ciężarem. Przede wszystkim nie powinniśmy zabierać całego zestawu obiektywów, a wybrać ten, który okaże się najbardziej przydatny. W fotografii krajobrazowej i podróżniczej najlepiej sprawdzi się uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy, natomiast w przypadku fotografowania osób warto zabrać ze sobą obiektyw portretowy.

Zdjęcia fotograficzne w plenerze – przydatne akcesoria

Wybierając się na zdjęcia plenerowe musimy być dokładnie przygotowani i zabrać ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria. Bez względu na to jakie zdjęcia będziemy wykonywać w naszym przyborniku nie może zabraknąć dodatkowej karty pamięci, osłony przeciwsłonecznej na obiektyw oraz zapasowego akumulatora. Fotografując w trudnych warunkach warto wziąć ze sobą zestaw do czyszczenia optyki, w plenerze łatwiej o zabrudzenia sprzętu.

Zdjęcia fotograficzne w plenerze – co zrobić by sesja była udana?

Fotografując w plenerze przede wszystkim musimy być dobrymi obserwatorami, a dopiero potem fotografami. Nie warto się spieszyć i robić setki podobnych ujęć. Kadry powinny być przemyślane, a fotografie nie powinny być robione w pełnym słońcu. Najlepiej wybrać wczesny poranek lub późne popołudnie. Wtedy zdjęcia nabiorą żywych, pięknych kolorów. Zanim wybierzemy się na zdjęcia powinniśmy sprawdzić okolicę i dokładnie zastanowić się nad wyborem miejsca. Unikajmy ‘bałaganu’, czyli miejsc, w którym znajdują się śmietniki, samochody, tłumy przechodniów, reklamy czy inne zbędne elementy, które mogą popsuć nam kadr.

Sesja w plenerze powinna być przede wszystkim świetną zabawą, zwieńczoną pięknymi kadrami. Wystarczy tylko odpowiednio się do niej przygotować. By uniknąć niepotrzebnego stresu, nie zostawiajmy kompletowania sprzętu na ostatnią chwile, wcześniej wybierzmy miejsce i poszukajmy inspiracji. 

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium