biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Aparaty z serii Nikon Z wzbogacą się o nowe funkcje!

Aparaty z serii Nikon Z wzbogacą się o nowe funkcje!

Dzięki dwóm uaktualnieniom oprogramowania sprzętowego aparaty z serii Nikon Z wzbogacą się o nowe funkcje.

Dzięki uaktualnieniu oprogramowania aparatów Nikon Z7 i Nikon Z6 do wersji 3.00, dotychczasowy AF z wykrywaniem twarzy i oczu zostaje wzbogacony o funkcję AF z wykrywaniem zwierząt. Podczas gdy dotychczasowy AF rozpoznaje ludzkie twarze i oczy, to zaktualizowany AF rozpoznaje również oczy i pyski psów oraz kotów w celu dokładniejszego ustawienia ostrości. Dzięki temu można skoncentrować się na kreatywnym kadrowaniu zdjęć. Ponadto, zmodyfikowano śledzenie obiektów w ruchu tak, aby działało podobnie jak funkcja śledzenia 3D w lustrzankach cyfrowych firmy Nikon, a tym samym było łatwiejsze w użyciu. Zapewniono też obsługę kart pamięci CFexpress* od większej liczby producentów.

Wersja oprogramowania 1.10 aparatu Nikon Z50 udoskonala działanie AF podczas rejestrowania autoportretów w trybie filmowania. To udoskonalenie zostało wprowadzone w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników, aby aparat utrzymywał ostrość na rejestrowanych twarzach.

Firma Nikon przywiązuje dużą wagę do szybkiego reagowania na nowo pojawiające się potrzeby użytkowników, a także oferowania możliwości fotografowania, które nieustannie pobudzają kreatywność.

*CFexpress jest znakiem handlowym stowarzyszenia CompactFlash Association (CFA).

 

Funkcje udoskonalone dzięki uaktualnieniom oprogramowania aparatów Nikon serii Z:

 

Oprogramowanie w wersji 3.00 dla aparatów Nikon Z7 i Nikon Z6

  1. Automatyczne ustawianie ostrości na pysku i/lub oczach psów oraz kotów dzięki AF z wykrywaniem zwierząt

Dotychczasowa funkcja rozpoznawania twarzy i oczu została wzbogacona o AF z wykrywaniem zwierząt ułatwiający fotografowanie psów i kotów. W przypadku wykrycia pysków lub oczu wielu zwierząt, można użyć wybieraka wielofunkcyjnego lub elementów dotykowych i wybrać oko, na które ma zostać ustawiona ostrość. Pyski zwierząt mogą być też wykrywane podczas nagrywania filmów.

  1. Zwiększona użyteczność AF ze śledzeniem obiektu

Śledzenie obiektów w ruchu podczas fotografowania w trybie AF-C zostało zmodyfikowane tak, aby pod względem sposobu obsługiwania przypominało funkcję śledzenia 3D w lustrzankach cyfrowych Nikon. Aparat śledzi obiekt, gdy spust migawki jest wciśnięty do połowy lub gdy jest wciśnięty przycisk AF-ON. Gdy użytkownik zdejmie palec z przycisku, śledzenie obiektu wyłącza się i zostaje ponownie aktywowane pole AF, które było wybrane przed włączeniem śledzenia obiektu, co dodatkowo ułatwia obsługę. Ponadto, przełączanie między ekranem automatycznego wyboru pola AF a ekranem wyboru obiektu można przypisać do przycisku funkcji. Zmiany te pozwalają na łatwiejsze korzystanie ze śledzenia obiektu oraz ułatwiają aktywowanie i zmienianie śledzonego obiektu bez odrywania oka od wizjera.

  1. Obsługa kart pamięci CFexpress

Po zainstalowaniu oprogramowania w wersji 3.00, aparaty Nikon Z7 i Nikon Z6 będą, oprócz kart pamięci Sony CFexpress, obsługiwać karty CFexpress typu B firm ProGrade i Lexar.

Aby pobrać oprogramowanie w wersji 3.00 dla aparatu Z 7 kliknij tutaj.
Aby pobrać oprogramowanie w wersji 3.00 dla aparatu Z 6 kliknij tutaj.

 

Oprogramowanie w wersji 1.10 dla aparatu Nikon Z50

Modyfikacja specyfikacji ustawień do rejestrowania autoportretów w trybie filmowania

Obecnie, podczas rejestrowania autoportretów w trybie filmowania, jako tryb ustawiania ostrości jest na stałe ustawiony tryb AF-S. Po uaktualnieniu oprogramowania do wersji 1.10, jako tryb ustawiania ostrości będzie na stałe ustawiony tryb AF-F. Dzięki tej zmianie, podczas nagrywania filmów aparat będzie mógł utrzymywać ostrość na twarzy użytkownika.

Aby pobrać oprogramowanie w wersji 1.10 dla aparatu Z 50 kliknij tutaj.

 

NIKON działa od 100 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, sprzętu optycznego Nikon Sport Optics (między innymi lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych, zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii Nikon COOLPIX. W sierpniu 2018 roku NIKON wprowadził na rynek dwa pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe: Nikon Z6 i Nikon Z7, z mocowaniem obiektywu o większej średnicy.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium