Zamówienia złożone po 18.12.19r. - mogą zostać nie dostarczone w deklarowanym terminie dostawy.

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Najważniejsze akcesoria fotograficzne - przegląd

Najważniejsze akcesoria fotograficzne - przegląd

Każdy pasjonat wykonywania zdjęć wie, że choć podstawą jego pracy jest aparat fotograficzny, akcesoria fotograficzne są nie do przecenienia. Czy to obiektywy lub filtry fotograficzne, czy statyw, lampa błyskowa bądź torba na aparat, znacząco ułatwiają wykonywanie sesji. Warto je mieć bez względu na to, czy pracuje się w studio, czy w plenerze. Zobacz popularne akcesoria fotograficzne!

Filtry fotograficzne - cenne akcesoria fotograficzne do aparatów cyfrowych

Jeśli do wykonywania zdjęć ma Ci służyć aparat cyfrowy, warto, byś wiedział, że możesz otrzymać interesujące i świeże efekty, stosując filtry fotograficzne. Przybierają postać osłonek na obiektyw. Filtry dzielą się na rodzaje i dają różnorodne efekty. Przykładowo filtr UV zabezpiecza przed promieniami słonecznymi, jak również mechanicznymi uszkodzeniami soczewki. Ponadto filtry fotograficzne pomagają w przyciemnianiu i uwydatnianiu obiektów, nasyceniu kolorystycznym zdjęć, dostarczeniu odpowiedniej ilości światła w sytuacjach niedostatecznego lub nadmiernego oświetlenia.

W naszej ofercie znajdziesz różne filtry fotograficzne:

  • filtry okrągłe - a wśród nich polaryzacyjne, połówkowe i szare, efektowe i specjalne, protector i UV,
  • filtry prostokątne - do wykorzystania np. w fotografii nocnej i astrofotografii, krajobrazowej, wykonywania zdjęć budynków i gór, 
  • redukcje filtrowe - m.in. do balansu bieli i szybkiego korygowania temperatury barwowej zdjęć/nagrań,
  • gotowe zestawy - idealne do eksperymentów z filtrami fotograficznymi.

Pamiętaj, że akcesoria fotograficzne możesz dobrać nie tylko do aparatu, ale również do samych filtrów. Obejrzyj nasze akcesoria do filtrów.

Dlaczego warto kupić statyw fotograficzny?

Obecnie niemal każde urządzenie do fotografowania - czy to lustrzanka cyfrowa, czy aparat kompaktowy - ma funkcję stabilizacji obrazu. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z fotografią, może Ci się wydawać, że to wystarczy zrobienia zdjęcia nieporuszonego i wyraźnego. W niektórych przypadkach, np. przy prostych zdjęciach, rzeczywiście tak będzie. Jednakże kiedy będziesz chciał wykonać zdjęcia przy długiej ekspozycji, potrzebny Ci będzie statyw fotograficzny. Sprawdza się podczas sesji wykonywanych w nocy i w ciemnych pomieszczeniach, dalekich planów, fotografowania wschodów i zachodów słońca.

Obiektywy jako podstawowe akcesoria fotograficzne

Kiedy do wykonywania zdjęć służy Ci lustrzanka cyfrowa bądź hybrydowy aparat fotograficzny (tak zwany aparat bezlusterkowiec), do uzyskania nowych efektów możesz wykorzystać profesjonalne obiektywy. Na sesję krajobrazową zabierz obiektyw szerokokątny, a do portretów wybierz standardowy. Jeśli wybierasz się w plener, by uwiecznić przyrodę lub zawody sportowe, wypróbuj teleobiektyw.

Masz ulubione, sprawdzone akcesoria fotograficzne, którymi posługujesz się na co dzień i nigdy Cię nie zawiodły? A może właśnie odkryłeś nowe? Podziel się z nami ich nazwami!

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium