biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Okrągłe

 

Filtry obiektywu wykorzystywane są w fotografii do różnych celów, a najpopularniejszym jest kontrolowanie światła. Mówiąc o filtrach, zwykle dzieli się je na dwa główne typy: filtry fotograficzne okrągłe oraz filtry prostokątne. Te pierwsze nakręcane są na przedni obiektyw.

 

Do czego służą filtry fotograficzne okrągłe?

Mogą redukować odblaski i odbicia, co jest niezmiernie istotne w czasie profesjonalnego fotografowania chociażby wody, gwieździstego nieba oraz fotografii w trybie makro, na przykład wilgotnych liści lub szkła. Filtry fotograficzne okrągłe mogą również zwiększyć kontrast i nasycenie barw fotografowanego obiektu – szczególnie odpowiadają za to filtry fotograficzne okrągłe polaryzacyjne. To prawdziwy „musi have” każdego zagorzałego fana fotografii tradycyjnej, który mniejszą wagę przykłada do etapu obrabiania zdjęć, a zdecydowanie na pierwszym miejscu stawia dobrze wykonane zdjęcie, minimalizując potrzebę retuszu.

Filtry fotograficzne okrągłe a post-produkcja

Obecnie doba cyfryzacji pozwala nam uzyskać część podobnych efektów w post-produkcji zdjęciowej, za co odpowiadają opcje filtrów i akcji w programach edycyjnych, jednak wciąż istnieje grupa fotografów, która cieszy się z możliwości wykorzystywania fizycznych filtrów. Filtry fotograficzne okrągłe sprawiają, że możemy wpływać na efekt zdjęcia tu i teraz, już na etapie trzymania aparat w dłoni. Pełna kontrola, świadomość i niezależność to wartości, które przemawiają za zakupem filtra. Poza tym nawet jeśli ciemniejsze niebo i zwiększone nasycenie owoców na drzewach można uzyskać w czasie obróbki, późniejsza eliminacja odbić w trybie makro czy redukcja prześwietlenia w przypadku technik komputerowych jest praktycznie niemożliwa. Wtedy dopiero docenia się filtr w postaci fizycznej. Dziś wiele rodzajów z nich oferujemy również w naszym sklepie.

Filtry okrągłe: Irix Edge, Marumi, Hoya i inne

Ogólna zasada jest taka: jeśli jesteś w posiadaniu profesjonalnego obiektywu wysokiej jakości, dobrze jest umieścić na nim podobnie wysokiej jakości filtr. Lepsze filtry polaryzacyjne pozwalają na większą przepuszczalność światła, a filtry szare –na przykład filtry okrągłe Irix Edge z serii ND – pozwalają wykorzystywać jasne obiektywy w słoneczne dni. W Fotoformie dołożyliśmy wszelkich starań, aby wykonać wstępną selekcję najbardziej jakościowych produktów. Stawiamy na producentów, którym ufamy oraz których filtry samodzielnie testujemy. Znajdziesz u nas topowe filtry okrągłe Marumi czy najczęściej wybierane przez naszych Klientów filtry marki Hoya – filtry odpowiednie zarówno dla laików i pasjonatów, jak i prawdziwych profesjonalistów. A jeśli zastanawiasz się, czy wybrany przez Ciebie filtr na pewno sprawdzi się w pracy z Twoim aparatem – zachęcamy do kontaktu. Nasz wykwalifikowany zespół chętnie udzieli obiektywnej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy!

Promocje i nowości w Fotoformie

 

Wyprzedaż!/Ostatnie sztuki, powystawowe

 

Karta podarunkowa

 

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium