biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Niezbędne akcesoria do aparatu w pracy fotografa

Niezbędne akcesoria do aparatu w pracy fotografa

Dobry aparat to połowa sukcesu, ale nie tylko aparat w fotografii odgrywa ważną rolę. Kluczowe są również akcesoria, które sprawią, że zdjęcia będą lepsze, a fotografowanie przyjemniejsze. Na rynku istnieje wiele akcesoriów, którym warto przyjrzeć się z bliska. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Statyw – czy zawsze jest niezbędny?

Statyw jest jednym z najważniejszych akcesoriów, które powinien posiadać fotograf. Pozwala on na wykonywanie zdjęć, gdy oświetlenie jest niewystarczające np. podczas pochmurnych dni lub o zmroku. Solidny trójnóg ro nie tylko ostrość. Posługując się statywem można obniżyć ISO i ograniczyć szum na zdjęciu, dzięki temu zrobiona fotografia będzie ładniejsza, czystsza, a szczegóły będą lepiej dostrzegane.

Wybierając odpowiedni statyw musimy uwzględnić wagę aparatu. Gdy konstrukcja okaże się za lekka zdjęcia mogą wyjść poruszone, a dodatkowo aparat postawiony na takim trójnogu może być niestabilny i może ulec uszkodzeniu.

Lampa błyskowa – kiedy warto ją kupić?

Mimo iż większość aparatów posiada wbudowaną lampę błyskową, warto rozważyć zakup zewnętrznego flesza, którego główną zaletą jest większa siła błysku, pozwalająca na wykonanie zdjęcia z większej odległości.

Zewnętrzne lampy błyskowe posiadają wiele dodatkowych funkcji, które nie są dostępne w budowanej lampie aparatu. Idealnie sprawdza się do wypełnienia cieni w portrecie czy „zamrożenia” ruchu w fotografii sportowej.

Odpowiedni filtr ochronny (UV)

Soczewka obiektywu jest niezwykle delikatna i dlatego należy ją chronić. Filtr mocuje się go przedniej części obiektywu aparatu, w ten sposób jest w stanie blokować promienie ultrafioletowe.

Na rynku dostępne są też inne filtry, które mają za zadanie modyfikację rejestrowany przez aparat obraz np. zmiana kolorów, dodatnie efektów specjalnych.

Niezbędna torba fotograficzna

Torba fotograficzna to niezbędnik każdego fotografa, zwłaszcza gdy zaczynamy wzbogacać się o nowe akcesoria, tj. lampy błyskowe, dodatkowy obiektyw, karty pamięci – nie sposób pomieścić to wszystko w kieszeniach, więc profesjonalny futerał, torba lub plecak to ‘must have’.

Zestaw do czyszczenia

Nieważne czy posiadasz lustrzankę czy bezlusterkowca, dbanie o sprzęt to podstawa. W torbie zawsze warto posiadać chusteczki z mikrofibry, którymi porządnie wyszorujemy przednią soczewkę obiektywu. Pamiętajmy, że każdy paproch będzie widoczny na zdjęciu, dlatego nie warto używać do tego bawełnianej koszulki, którą akurat mamy na sobie.

Akcesoria do aparatu – czy zawsze są niezbędne?

Zakup samego aparatu to dopiero początek drogi. Wraz z rozwojem fotografii i nabywaniem nowych umiejętności zwykle musimy sięgnąć po dodatkowe akcesoria, które ułatwią i uprzyjemnią fotografowanie, a czasami okażą się po prostu niezbędne. 

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium