fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat analogowy Pentax 17

Kod produktu: 027075310063
ID produktu: 38661
Cena: 2 499,00 zł 2499.00
Producent: Pentax
Dostępność: dostępny
Wybrane akcesoria TANIEJ
Cena: 2 499,00 zł
ilość
szt.
 • Kupuj na raty
  santander
  Sprawdź
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Aparat analogowy Pentax 17

 

aparat analogowy pentax 17  

 

Kompaktowy aparat fotograficzny Pentax 17 oprócz charakterystycznej jakości obrazu tylko dla aparatów analogowych zapewnia użytkownikom doznania związane z ręczną obsługą aparatu, unikalne dla fotografii filmowej, takie jak ręczne nawijanie filmu za pomocą dźwigni postępu oraz ręczne ustawianie zakresu ostrości za pomocą systemu strefowego.

Popularność aparatów analogowych gwałtownie wzrosła w ostatnich latach - zwłaszcza wśród młodych fotografów, którzy po raz pierwszy zetknęli się z tego typu fotografią - ze względu na jej charakterystyczną, nieco nostalgiczną atmosferę, która tak bardzo różni się od tej panującej w aparatach cyfrowych.

W przeciwieństwie do tego ostatniego trendu, zdolność do przekazywania wiedzy i technologii doświadczonych inżynierów-ekspertów ich młodszym odpowiednikom w celu rozwoju aparatów filmowych maleje z każdym rokiem.

PENTAX 17 został opracowany przy użyciu ogromnej ilości wiedzy i technologii, które RICOH IMAGING/PENTAX gromadził przez lata. Aparat został zaprojektowany, aby pozwolić fotografom wyrazić swoją oryginalność i kreatywność, pozostawiając trochę miejsca na ręczną obsługę, a nie czyniąc go w pełni automatycznym aparatem.

PENTAX 17 pozwala fotografom w pełni cieszyć się światem aparatów analogowych. Jest to idealny model nie tylko dla entuzjastów fotografii analogowej, ale także dla młodych fotografów, którzy są podekscytowani pierwszym kontaktem z tego typu fotografią.

 

aparat analogowy pentax 17

 

"Czas na film!"


Format "half-size"

Aparat PENTAX 17 posiada format half-size, w którym dwa zdjęcia 17mm x 24mm są rejestrowane w jednej klatce formatu 35mm (24x36mm). Wykorzystuje również poziomy mechanizm przesuwu filmu. Po ustawieniu w normalny sposób, rejestruje zdjęcia w formacie pionowym.

Ręczna obsługa aparatu unikalna dla aparatów na filmy

Aparat PENTAX 17 jest wyposażony w ręczny mechanizm nawijania filmu oparty na mechanizmach stosowanych w lustrzankach marki PENTAX. Dźwignia przesuwu filmu pozwala użytkownikowi cieszyć się zwijaniem filmu i dźwiękiem zwijania po każdym wyzwoleniu migawki. Jego system łatwego ładowania został zaprojektowany, aby zapobiec błędom ładowania filmu, zwłaszcza dla początkujących użytkowników aparatów analogowych.

Nowo opracowany obiektyw stałoogniskowy łączący sprawdzoną optykę i najnowszą technologię powlekania soczewek

PENTAX 17 posiada nowo opracowany obiektyw stałoogniskowy 25mm F3.5 (odpowiednik obiektywu 37mm w formacie 35mm). Oparty na optyce zastosowanej w uznanym modelu PENTAX Espio Mini (wprowadzonym na rynek w 1994 roku), został przeprojektowany tak, aby idealnie pasował do formatu half-size. Jego soczewki zostały pokryte powłoką HD (High Definition) - jest to wysoce ceniona wielowarstwowa powłoka poprawiająca przejrzystość i ostrość obrazu. Używając obiektywu znanego z RICOH Auto Half (najlepiej sprzedającego się pół-klatkowego modelu wprowadzone na rynek w 1962 roku) jako punktu odniesienie, wybrano ogniskową która sprawi że codzienne robienie zdjęć będzie proste i bezbłędne.

System strefowego ustawiania ostrości do przełączania obszaru ostrości za pomocą prostego wyboru znaczników strefy

Od zbliżeń po duże odległości, system strefowego ustawiania ostrości aparatu PENTAX 17 jest podzielony na sześć stref ostrości, oznaczonych znacznikami. Wszystko, co użytkownik musi zrobić, aby ustawić ostrość, to wybrać znak najlepiej dopasowany do odległości obiektu na pierścieniu ustawiania ostrości strefy. W strefie ostrości Makro, użytkownik może uchwycić zbliżenie z odległości około 25 centymetrów. Pasek na rękę (dołączony jako standardowe akcesorium) pozwala użytkownikowi dokładniej zmierzyć odległość obiektu.

Jasny wizjer optyczny do potwierdzania obrazu obiektu w czasie rzeczywistym

Wizjer optyczny PENTAX 17 jest wyposażony w jasny celownik z ramką Albada. Jest on również wyposażony w ramkę kompensacji pola widzenia z bliska. Możliwe jest bezpośrednie sprawdzenie wybranej strefy ostrości w wizjerze.

Siedem trybów fotografowania dostosowanych do różnych zastosowań

Aparat PENTAX 17 automatycznie dostosowuje ustawienia ekspozycji na podstawie danych oświetlenia zebranych przez czujnik pomiarowy. Oprócz trybu pełnej automatyki, w którym wszystkie ustawienia ekspozycji są wybierane przez aparat, oferuje on sześć innych trybów fotografowania, w tym: Slow-speed sync, który jest bardzo przydatny w fotografii o zmierzchu; oraz Bulb, który przydaje się do fotografowania nocnych krajobrazów i fajerwerków. PENTAX 17 posiada również niezależne pokrętło kompensacji ekspozycji, które pozwala użytkownikowi szybko zmienić poziom ekspozycji, aby dostosować się do różnych typów obiektów lub wyrazić twórcze intencje użytkownika.

Wysokiej jakości obudowa z dbałością o każdy szczegół

Korpus PENTAX 17 ma klasyczny design, nawiązujący do tradycyjnego wyglądu aparatów analogowych. Górna i dolna pokrywa są wykonane z solidnego, ale lekkiego stopu magnezu, aby zoptymalizować sztywność korpusu aparatu. Gwint mocowania filtra 40,5 mm pozwala użytkownikowi na zamontowanie szeregu filtrów, które są dostępne na rynku. Dzięki skrupulatnej dbałości o każdy szczegół, PENTAX 17 został zaprojektowany tak, aby sprawiać radość z jego posiadania.

Inne cechy:

 • Szeroki wybór czułości ISO filmu (50, 100, 125, 160, 200, 400, 800, 1600 i 3200)
 • Uchwyt na notatki na tylnej pokrywie
 • Trzy uchwyty paska umożliwiają poziome i pionowe zawieszenie kamery, aby jak najlepiej dopasować się do stylu fotografowania użytkownika.
 • Kompatybilność z opcjonalnym przełącznikiem kablowym CS-205, który przydaje się podczas fotografowania z wydłużonym czasem naświetlania w trybie fotografowania bulb.

 

Parametry

Zoom optyczny: 0x
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: 25
Stabilizacja: Nie
Czas otwarcia migawki [s]: 1/350 - 4s
Wizjer: Jasna ramka Albada
Autofokus: Nie
Lampa błyskowa: Wbudowana
Filmowanie: Nie
Format zapisu danych: Film negatyw 135
Waga [g]: 535
Wymiary [mm] - szerokość: 137
Wymiary [mm] - wysokość: 195
Wymiary [mm] - głębokość: 104
Model akumulatora: CR2

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium