fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Fotoforma - Strefa marki Wacom

 

Wacom to japońska firma specjalizująca się w produkcji tabletów graficznych i powiązanych produktów.

 

Są one podstawowym narzędziem pracy dla artystów na całym świecie, od ilustratorów i malarzy, przez animatorów i twórców gier aż po fotografów i retuszerów. Tak, fotografów i retuszerów także – nie trzeba być grafikiem w klasycznym tego słowa znaczeniu, by korzystać z zalet tabletów piórkowych Wacom.

 

Dlaczego fotografowie powinni korzystać z tabletów Wacom?

 

Precyzja - Wacom

Powszechnie stosowana mysz komputerowa od wielu lat jest nieodłącznym towarzyszem naszej pracy. Przyzwyczailiśmy się do jej działania, ale głównie przy korzystaniu z aplikacji biurowych, gdzie nie jest wymagana duża precyzja.

Wydaje się Wam, że z myszą radzicie sobie świetnie? Spróbujcie podpisać się korzystając z myszki… Potrzeba całej serii kliknięć, a na końcu efekt i tak będzie przypominał dziecięce bazgroły. Odręczne zapisanie tych samych liter na papierze to kwestia najwyżej kilku sekund, a rezultat z pewnością będzie dużo lepszy. Dlatego cyfrowe piórko, które po raz pierwszy zastosował Wacom stało się momentem zwrotnym, w którym praca grafików i retuszerów zmieniła definicję.

Ergonomia - Wacom

Ponadto, dla osób pracujących wiele godzin z komputerem istotną rolę odgrywa ergonomia. I w tym przypadku piórko ma wysoką przewagę nad myszką. Badania naukowe dowiodły, że pozycja, w jakiej ręka przytrzymuje piórko jest dużo bardziej naturalna i komfortowa niż w przypadku myszki.

Pierwsze kroki z tabletem Wacom

Dla wieloletniego użytkownika myszki, który po raz pierwszy bierze do ręki tablet, praca z nim może się początkowo wydawać mało intuicyjna. Wystarczy jednak nieco praktyki i samozaparcia, by oswoić nowe narzędzie. Nawet proste zadania, takie jak przeglądanie stron internetowych za pomocą piórka, pomogą zaznajomić się z obsługą tabletu, wyrobić odpowiednie nawyki i wyćwiczyć pamięć ruchową.

 

Z boku piórka Wacom znajduje się przełącznik z dwoma przyciskami, których funkcje można skonfigurować wedle własnych upodobań. Wśród nich jest m.in. funkcja przewijania, działająca na podobnej zasadzie co narzędzie rączki w Photoshopie, a także funkcja odpowiadająca kliknięciu prawym przyciskiem myszy – przydatna zarówno do pracy w programie graficznym, jak i podczas zwykłego surfowania po Internecie.

 

Dodatkowo modele Intuos Pro mają specjalne okrągłe menu (ang. Touch Ring), służące do przybliżania i obracania obrazu, oraz od sześciu do ośmiu przycisków ExpressKeys™, do których można przypisać dowolne skróty.

 

Tablety Wacom – dla fotografów i grafików, ale nie tylko

Witamy w zakładce marki Wacom. Skoro tu trafiłeś, zapewne interesuje Cię tablet dla grafika bądź fotografa. Przygotowaliśmy dla Ciebie proste i mobilne tablety graficzne Wacom, jak również bardziej rozbudowane i profesjonalne urządzenia. Profesjonalistów zainteresować mogą tablety z serii Cintiq ProMiłośników rysunku cyfrowego zadowolą tablety Wacom One, z kolei do fanów rysowania na papierze przemówi tablet Wacom Intuos.

Nie tylko tablet Wacom. Wybierz również akcesoria!

Jedne dodatki do tabletów Wacom są niezbędne, inne opcjonalne. Zacznijmy od tych pierwszych. Podczas pracy na urządzaniu – m.in. w trakcie tworzenia grafik i retuszu zdjęć – potrzebne Ci będzie piórko Wacom. W Fotoformie znajdziesz rysiki do cyfrowych notatników i klasyczna piórka. Opcjonalne akcesoria obejmują pokrowce i podstawki pod tablety.

 

  • 1
  • |
  • 2
  • |
  • 3

Promocje i nowości

Wyprzedaż!/Ostatnie sztuki, powystawowe

 

Karta podarunkowa

 

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium