Promocja Dzień Dziadka! - Raty 0% - darmowa dostawa od 500zł - Zapraszamy!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Nie ma chyba osoby profesjonalnie zajmującej się grafiką, która nie słyszałaby o tabletach japońskiej marki Wacom. Są one podstawowym narzędziem pracy dla artystów na całym świecie, od ilustratorów i malarzy, przez animatorów i twórców gier aż po fotografów i retuszerów. Tak, fotografów i retuszerów także – nie trzeba być grafikiem w klasycznym tego słowa znaczeniu, by korzystać z zalet tabletów piórkowych Wacom.

Dlaczego fotografowie powinni korzystać z tabletów Wacom?

Precyzja

Powszechnie stosowana mysz komputerowa od wielu lat jest nieodłącznym towarzyszem naszej pracy. Przyzwyczailiśmy się do jej działania, ale głównie przy korzystaniu z aplikacji biurowych, gdzie nie jest wymagana duża precyzja.

Wydaje się Wam, że z myszą radzicie sobie świetnie? Spróbujcie podpisać się korzystając z myszki… Potrzeba całej serii kliknięć, a na końcu efekt i tak będzie przypominał dziecięce bazgroły. Odręczne zapisanie tych samych liter na papierze to kwestia najwyżej kilku sekund, a rezultat z pewnością będzie dużo lepszy. Dlatego cyfrowe piórko, które po raz pierwszy zastosował Wacom stało się momentem zwrotnym, w którym praca grafików i retuszerów zmieniła definicję.

Ergonomia

Ponadto, dla osób pracujących wiele godzin z komputerem istotną rolę odgrywa ergonomia. I w tym przypadku piórko ma wysoką przewagę nad myszką. Badania naukowe dowiodły, że pozycja, w jakiej ręka przytrzymuje piórko jest dużo bardziej naturalna i komfortowa niż w przypadku myszki.

Pierwsze kroki z tabletem Wacom

Dla wieloletniego użytkownika myszki, który po raz pierwszy bierze do ręki tablet, praca z nim może się początkowo wydawać mało intuicyjna. Wystarczy jednak nieco praktyki i samozaparcia, by oswoić nowe narzędzie. Nawet proste zadania, takie jak przeglądanie stron internetowych za pomocą piórka, pomogą zaznajomić się z obsługą tabletu, wyrobić odpowiednie nawyki i wyćwiczyć pamięć ruchową.

Z boku piórka Wacom znajduje się przełącznik z dwoma przyciskami, których funkcje można skonfigurować wedle własnych upodobań. Wśród nich jest m.in. funkcja przewijania, działająca na podobnej zasadzie co narzędzie rączki w Photoshopie, a także funkcja odpowiadająca kliknięciu prawym przyciskiem myszy – przydatna zarówno do pracy w programie graficznym, jak i podczas zwykłego surfowania po Internecie.

Dodatkowo modele Intuos Pro mają specjalne okrągłe menu (ang. Touch Ring), służące do przybliżania i obracania obrazu, oraz od sześciu do ośmiu przycisków ExpressKeys™, do których można przypisać dowolne skróty.

  • 1
  • |
  • 2
  • |
  • 3

Promocje i nowości w Fotoformie

 

Wyprzedaż!/Ostatnie sztuki, powystawowe

 

Karta podarunkowa

 

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium