fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny

Kod produktu: 4547410423426
ID produktu: 11101
3.37053
Czytaj opinie
Cena: 7 999,00 zł 7999.00
Producent: Fujifilm
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
  santander
  Sprawdź
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Odmiany tego produktu

Opis produktu

Aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny 

 

To najnowszy model z długiej serii X100 – kultowych już, przenośnych i kompaktowych aparatów cyfrowych klasy premium, źródła radości z fotografowania.

 

Aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny stanowi piątą odsłonę serii X100. Jest znacząco ulepszony w stosunku do poprzedników – wyróżnia go m.in. nowo zaprojektowany obiektyw 23 mm F2, ulepszona wersja zaawansowanego wizjera hybrydowego, podwyższona odporność na warunki pogodowe* oraz nowy ekran LCD o zmiennym kącie nachylenia. Aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny wykorzystuje matrycę X-Trans™ CMOS 4 ** i X-Processor 4 najnowszej generacji. Jest więc dla każdego twórcy – i zawodowca, i kreatywnego amatora – zaawansowanym i wyrafinowanym, lecz łatwym w użyciu narzędziem do rejestracji zdjęć i materiałów wideo o niespotykanej jakości.

 

Do kluczowych funkcji i ulepszeń zawartych w Fujifilm X100V srebrny należą m.in.:

 

Z myślą o designie, dla twórców myślących obrazem - aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny

Górne i dolne elementy korpusu Fujifilm X100V srebrny zostały wyfrezowane z pojedynczych bloków aluminium, nadając aparatowi klasyczny, szlachetny kształt.. Wprowadzono niewielkie ulepszenia, dzięki czemu uchwyt aparatu, pokrętło ISO i tubus obiektywu stały się znacznie wygodniejsze w obsłudze. Przy okazji zostały pokryte piękną satynową powłoką aluminiową. Po raz pierwszy w aparatach serii X100 pojawiają się zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi (opcjonalny pierścień adaptera AR-X100 i filtr ochronny PRF-49 przymocowane są do nowego obiektywu X100V). Nowością jest również uchylny ekran dotykowy LCD z płynną regulacją. Znajduje się na tylnej ścianie aparatu i zapewnia intuicyjne sterowanie dotykiem, oferując twórcom jeszcze większą łatwość widzenia, kadrowania i realizowania zdjęć.

 

Nowy obiektyw – z każdego obrazu, każdy szczegół - aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny

Aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny wyposażony jest w nowy obiektyw 23 mm F2.0, który na wbudowaną matrycę X-Trans™ CMOS 4 przenosi obraz z zachwycającą precyzją. Ulepszony pod kątem lepszej rozdzielczości i mniejszych zniekształceń obiektyw wyróżnia się na tle poprzednich modeli z serii X100. Zachowuje jednak kompaktowe rozmiary i kompatybilność ze starszymi konwerterami (szerokokątnym WCL i telekonwerterem TCL) oraz wbudowany szary filtr  o współczynniku ND x4.

Moc aparatu Fujifilm X100V srebrny płynie z połączenia ultranowoczesnej matrycy X-Trans™ CMOS 4 i X-Processor 4. Podświetlana od tyłu matryca o rozdzielczości 26,1 miliona punktów pozwala zmaksymalizować jakość obrazu i zakres dynamiczny, a unikalny układ filtra barw podstawowych zapewnia kontrolę efektu mory i generowanie fałszywych ??? kolorów bez potrzeby stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego. Dopełnieniem potężnych możliwości obrazowania jest czterordzeniowy X-Processor 4. To niespotykajnie mocna jednostka, która gwarantuje nie tylko szybkie i płynne przetwarzanie obrazów, ale też - dzięki nowemu algorytmowi - zwiększa wydajność AF przy wartość ekspozycji -5 EV.

 

Spójrz na świat pod innym kątem - aparat Fujifilm X100V srebrny

Znacznie ulepszony hybrydowy wizjer w modelu Fujifilm X100V srebrny pozwala twórcy na szybki i łatwy wybór pomiędzy wizjerem optycznym z powiększeniem 0,52x (OVF), a elektronicznym celownikiem OLED o rozdzielczości 3,69 miliona punktów. Wizjer optyczny Fujifilm X100V srebrny oferuje 95% pokrycie kadru i ramkę z korekcją paralaksy, wiernie odwzorowując obraz bez względu na odległość aparatu od obiektu. Wizjer EVF, z kolei, precyzyjnie oddaje obraz w czasie rzeczywistym. Dostępna jest również funkcja elektronicznego dalmierza (ERF), która wyświetla niewielki obraz z EVF w prawym dolnym rogu OVF. Daje to twórcy jeszcze jedno narzędzie ułatwiające kadrowanie i - w efekcie - bardziej komfortowe tworzenie obrazów.

Więcej niż aparat fotograficzny - Fujifilm X100V srebrny

Aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny oferuje możliwość nagrywania wideo z jakością 4K i prędkością do 30 klatek na sekundę (lub 120 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p dla uzyskania efektu super slow motion). Twórcy wymagający najwyższej wierności odwzorowania kolorów, mogą nagrywać 10-bitowym kolorem 4:2:2, używając zewnętrznego rejestratora przez port HDMI, wykorzystując przy tym zaawansowaną technologię reprodukcji kolorów Fujifilm. Pozwala to na zastosowanie Symulacji Filmowych, np. ETERNA, do nagrywania materiału wideo. Fotografom również polecamy skorzystanie z funkcji fotografowania, takich jak „Kolor monochromatyczny", czy „efekt "Color Chrome". To doskonały sposób, by kreatywną wizją wpływać bezpośrednio na postać nagrywanego materiału.

 

Kluczowe cechy -aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny:

 • 26-megapikselowa matryca APS-C (X-Trans CMOS IV)
 • Zakres ISO 160-12800 (rozszerzane do ISO 80-51200)
 • 11 kl./s (20 kl./s w trybie migawki elektronicznej)
 • 425 punktów AF czułych do -5 EV oraz wsparcie śledzenia twarzy i oka
 • Usprawniona optyka
 • Wizjer 3,6 Mp i odchylany ekran dotykowy
 • Brak tylnego wybieraka
 • Filmy 4K 30 kl./s
 • Do 420 zdjęć na jednym ładowaniu
 • Uszczelniona konstrukcja
 • Wi-Fi

 

Akcesoria opcjonalne - aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny

Konwerter szerokokątny (WCL-X100 II) i telekonwerter (TCL-X100 II) pozwolą na wydłużenie ogniskowej obiektywu Fujifilm X100V srebrny ze stałej długości 23 mm do odpowiednika 28 mm (0,8 x) lub 50 mm (1,4 x) dla formatu małoobrazkowego (35 mm).

Eleganckie etui z najwyższej jakości, naturalnej skóry (LC-X100V) podkreśli klasyczny design modelu Fujifilm X100V srebrny zapewniając przy tym swobodny dostęp do akumulatora i karty pamięci aparatu.

* Dzięki połączeniu pierścienia adaptacyjnego  AR-X100 i filtra ochronnego PRF-49

** X-TransTM jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym korporacji Fujifilm. Matryca wykorzystuje unikatowy filtr kolorów o zwiększonej losowości układu elementów, który redukuje pojawianie się prążków mory i zjawisko tworzenia wadliwych barw bez stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego.

 

Wszechstronny i opłacalny aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny to piąta generacja serii Fujifilm X100, łącząca imponujące możliwości obrazowania, wyróżniającą się konstrukcją z odpowiednim obiektywem szerokokątnym i elastycznym zestawem funkcji, które pasują do szeregu zdjęć wymagania. Wykorzystując sprawdzoną i cenioną matrycę X-Trans CMOS 4 w formacie APS-C 26,1 MP, Fujifilm X100V srebrny jest w stanie nagrywać w wysokiej rozdzielczości wraz z obsługą wideo DCI / UHD 4K, czułością ISO 160-12800 i ciągłym filmowaniem do 11 fps z mechaniczną migawką. Konstrukcja czujnika BSI zapewnia redukcję szumów i większą ogólną przejrzystość, a w połączeniu z procesorem X 4 zapewnia szybkie działanie i lepszą reakcję. Konstrukcja czujnika umożliwia także hybrydowy system autofokusa, który łączy 425 punktów detekcji fazy z systemem detekcji kontrastu w celu szybkiego i dokładnego działania autofokusa.

Poza obrazowaniem aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny zachowuje sprawdzoną konstrukcję inspirowaną dalmierzem, dzięki której ta seria aparatów jest wyjątkowa. Popularny zaawansowany wizjer hybrydowy jest ponownie używany, ale został zaktualizowany o wyższą rozdzielczość OLED EVF o rozdzielczości 3,69 mln punktów, aby uzyskać wyraźniejszy obraz. Nadal można go usunąć, aby odsłonić wyraźny celownik optyczny o powiększeniu 0,52x, pasujący do sposobu fotografowania purystów. Uzupełnieniem wizjera jest ekran dotykowy LCD o przekątnej 3,0 "i przekątnej 1,62 m, który ma dwukierunkową konstrukcję pochylania, która wspiera pracę zarówno pod dużym, jak i niskim kątem. Dodatkowo Fujifilm X100V srebrny ma wbudowany moduł Bluetooth i Wi-Fi umożliwiają również bezprzewodowe przesyłanie zdjęć do urządzenie mobilne, a także zdalne sterowanie kamerą ze smartfona lub tabletu.

26.1MP APS-C - czujnik X-Trans BSI CMOS 4 i procesor X4 - Fujifilm X100V srebrny

Obracając się wokół bardzo wszechstronnego czujnika, Fujifilm X100V srebrny jest wyposażony w czujnik AOS-C w formacie 26,1 MP X-Trans CMOS 4, który ma podświetlaną konstrukcję, aby zapewnić płynne renderowanie tonalne, lepszą wydajność przy słabym świetle i szeroki zakres natywnej czułości ISO 160-12800. Jako czujnik X-Trans wykorzystuje także randomizowaną matrycę pikseli, która zapewnia wysoki poziom jakości obrazu i ostrość dzięki pominięciu optycznego filtra dolnoprzepustowego. W porównaniu z tradycyjnymi wzorami pikseli, projekt X-Trans bardziej naśladuje organiczną naturę filmu, aby uzyskać zróżnicowane kolory i przejścia tonalne, jednocześnie zmniejszając efekt mory i aliasing.

Konstrukcja czujnika Fujifilm X100V srebrny obejmuje również rozszerzony system autofokusa z detekcją fazową, który ma 425 punktów do wyboru, które pokrywają prawie cały obszar czujnika. Ten system AF zapewnia szybsze, dokładniejsze ustawianie ostrości w różnych warunkach oświetleniowych do -5 EV. Uzupełnieniem funkcji obrazowania i ustawiania ostrości jest również zaktualizowany X-Processor 4, który ma czterordzeniowy procesor i zapewnia szybszą, bardziej responsywną wydajność w całym systemie kamer.

 

Nagrywanie wideo UHD i DCI 4K - aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny

Rozszerzając swoje możliwości poza kadry, Fujifilm X100V srebrny oferuje wszechstronny wachlarz możliwości wideo, w tym wewnętrzne nagrywanie DCI / UHD 4K z prędkością do 30 klatek na sekundę i nagrywanie Full HD do 120 klatek na sekundę. Szybkość X-Processor 4, która jest bardzo korzystna dla ogólnej wydajności wideo, zapewnia szybkie prędkości odczytu podczas nagrywania wideo i pomaga zmniejszyć zniekształcenie rolety podczas filmowania poruszających się obiektów. Ponadto port micro-HDMI umożliwia 10-bitowe nagrywanie 4: 2: 2 na opcjonalnym nagrywarce zewnętrznej.

Przeprojektowany obiektyw Fujinon 23 mm f/2 - aparat  Fujifilm X100V srebrny

Zaktualizowany obiektyw Fujinon 23 mm f/2 ma zmienioną konstrukcję optyczną, która zawiera teraz dwa elementy asferyczne dla lepszej ostrości i przejrzystości dzięki redukcji aberracji sferycznych i zniekształceń. Ogniskowa obiektywu 23 mm odpowiada 35 mm, co czyni go wygodną szerokokątną ogniskową, która doskonale nadaje się do różnych warunków fotografowania. Jasna konstrukcja f/2 nadaje się również do pracy w różnych warunkach oświetleniowych i zapewnia większą kontrolę nad głębią ostrości, pomagając w wyizolowaniu ostrości na obiektach. Dodatkowo zastosowano powłokę Super EBC, aby stłumić odblaski i zacienienia obiektywu, co zapewnia większy kontrast i wierność kolorów podczas pracy w silnych warunkach oświetleniowych.

Podczas gdy obiektyw ma stałą długość ogniskowej, Fujifilm X100V srebrny integruje ustawienia cyfrowego telekonwertera odpowiadającego 50 mm i 75 mm, aby symulować wygląd pracy z dłuższą ogniskową, a obiektyw jest również zgodny z opcjonalnymi mocowaniami WCL i TCL w celu rozszerzenia lub zmniejszenia pole widzenia efektu.

 

Zaawansowany wizjer hybrydowy - aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny

Zarówno optyczny, jak i elektroniczny wizjer Fujifilm X100V srebrny są wbudowane w unikalny zaawansowany hybrydowy wizjer, który pozwala wybierać spośród prostoty i znajomości OVF, a także wszechstronności EVF. Przełączanie między rodzajami oglądania odbywa się szybko za pomocą dedykowanej dźwigni przełączania celownika z przodu korpusu kamery.

Wizjer optyczny Fujifilm X100V srebrny z powiększeniem 0,52x zapewnia wyraźny, realistyczny widok sceny, co ułatwia kompozycję i śledzenie obiektu. Jego udoskonalona konstrukcja zawiera funkcję elektronicznego dalmierza, która naśladuje funkcjonalność mechanicznego dalmierza, a jednocześnie nakłada informacje z elektronicznego wizjera na wierzch optycznego wizjera w celu porównawczego ręcznego ustawiania ostrości.

Jeśli chodzi o elektroniczny wizjer Fujifilm X100V srebrny, ten wyświetlacz OLED ma wysoką rozdzielczość 3,69 mln punktów oraz szybką częstotliwość odświeżania, aby zmniejszyć opóźnienie w celu płynniejszego przesuwania i śledzenia. Wizjer EVF umożliwia podgląd ustawień ekspozycji przed zrobieniem zdjęcia i ma konfigurowalny wyświetlacz do konfiguracji ilości i rodzaju informacji wyświetlanych w wizjerze.

 

Budowa - Fujifilm X100V srebrny

Odchylany ekran LCD Fujifilm X100V srebrny o przekątnej 3,0 cala z ekranem 1,62 m ma intuicyjną obsługę i odtwarzanie, a konstrukcja pochylania znacznie poprawia pracę przy wysokich i niskich kątach fotografowania.

Wytrzymała konstrukcja Fujifilm X100V srebrny może być odporna na warunki pogodowe w połączeniu z opcjonalnym pierścieniem adaptera AR-X100 i opcjonalnym pierścieniem zabezpieczającym przed warunkami atmosferycznymi.

Górna płyta Fujifilm X100V srebrny zawiera szereg blokujących pokręteł i dźwigni zapewniających szybką, intuicyjną kontrolę nad ustawieniami ekspozycji, w tym pokrętło czasu otwarcia migawki umożliwiające bezpośrednią regulację czasu otwarcia migawki. Pokrętło ISO jest również włączone do pokrętła czasu otwarcia migawki, aby potwierdzić ustawienie czułości bez konieczności włączania aparatu, a pokrętło kompensacji ekspozycji umożliwia wybranie +/- 3 EV w krokach co 1/3. Pokrętło ma również pozycję C, aby umożliwić poszerzenie zakresu +/- 5 EV podczas pracy z pokrętłami sterującymi.

Przednie i tylne pokrętła sterowania Fujifilm X100V srebrny zawierają funkcję push dla łatwiejszego użytkowania i wyboru ustawień.

Dostępny jest tylny joystick Fujifilm X100V srebrny do intuicyjnego wybierania i przełączania punktów AF, a także nawigacji w menu i odtwarzania zdjęć.

Zintegrowana łączność Bluetooth i Wi-Fi Fujifilm X100V srebrny umożliwia bezprzewodowe udostępnianie zdjęć na urządzeniu mobilnym lub używanie urządzenia do zdalnego sterowania aparatem.

Pojedyncze gniazda kart pamięci SD obsługują standard UHS-I.


Dołączony akumulator NP-W126S zapewnia około 350 klatek na ładowanie podczas pracy z EVF lub 420 klatek na ładowanie podczas pracy z OVF.

 

Tryby symulacji filmu - Fujifilm X100V srebrny:

Wykorzystując rozległą historię Fujifilm w tradycyjnej fotografii opartej na filmach, Fujifilm X100V srebrny integruje kilka trybów symulacji filmu, które naśladują wygląd niektórych klasycznych rodzajów filmów Fujifilm:

Provia - Folia przezroczysta o standardowym kontraście i normalnym nasyceniu kolorów

Velvia — Wysoki kontrast, wysokie nasycenie kolorów i żywy, przezroczysty film

Astia - Stonowany kontrast i nasycenie kolorów o wyglądzie idealnym do portretów

Classic Chrome - zapewnia wyciszone odcienie i głębokie odwzorowanie kolorów, podobne do datowanej slajdów

Classic Neg - stonowany kontrast, ale żywe kolory z klasycznym klimatem

PRO Neg - dostępny zarówno z Hi jak i Std. opcje kontrastu, naśladują mocne, ale naturalne wrażenie ich profesjonalnej kolorowej negatywowej folii

Eterna — Aby uzyskać kinowy wygląd, zapewnia płaski kolor i niski poziom nasycenia, dobrze nadający się do gradacji kolorów po produkcji

Acros - oparty na popularnym filmie czarno-białym, ten tryb monochromatyczny ma wyraźną tonację i ziarnistość i może być używany wraz z efektami filtra kontrastu żółtego, czerwonego i zielonego

B&W - prosty i klasyczny efekt czarno-biały z opcjami filtrów żółtego, czerwonego i zielonego

Sepia - ulubiony od dawna wygląd każdego naśladujący popularny proces alternatywny

Oprócz symulacji określonych rodzajów filmów dostępny jest także tryb efektu ziarna, który pozwala odtworzyć wygląd starych zdjęć filmowych o organicznym wyglądzie, co jest szczególnie zauważalne podczas drukowania. Dostępne są również efekty Kolor chromu i Kolor chromu niebieskiego w celu pogłębienia koloru, odpowiedzi tonalnej i gradacji z kolorami o wyższym nasyceniu.

 

W pudełku - Fujifilm X100V srebrny:


aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny
Akumulator litowo-jonowy FUJIFILM NP-W126S
Kabel USB Type-A na USB Type-C
Osłona obiektywu
Ochraniacz na gorące buty
Pasek na ramię
Metalowy klips do paska
Narzędzie do mocowania klipów
Pokrywa ochronna

 

Pokaż więcej

Specyfikacja - aparat cyfrowy Fujifilm X100V srebrny:

Nazwa Fujifilm X100V
Producent Fujifilm
Typ aparatu aparat kompaktowy
Matryca APS-C X-Trans CMOS IV (23,6 x 15,6 mm)
Efektywna rozdzielczość 26 Mp
Matryca APS-C
Czułość ISO 80 (rozszerzona), ISO 160, ISO 200, ISO 400, ISO 800, ISO 1600, ISO 3200, ISO 6400, ISO 12800, ISO 25600 (rozszerzona), ISO 51200 (rozszerzona)
Procesor X-Processor 4
Rozdzielczość maksymalna 6240 x 4160
Formaty obrazu 3:2, 16:9, 1:1
Formaty zapisu RAW, JPEG, RAW + JPEG
Kompresja fine, normal
Balans bieli auto, manualny, ustawienie w Kelvinach, ustawienia predefiniowane
Efekty 11 symulacji kliszy filmowej
Obiektyw 23 mm (ekwiwalent 35 mm)
Przysłona f/2
Kontrola błysku Auto, Manual, Synchronizacja z długimi czasami, wymuszona (błysk wypełniający)
Lampa błyskowa zewnętrzna, wbudowana
Stabilizacja brak
Synchronizacja z lampą 1/4000 s
Tryby ekspozycji P, A, S, M
Karta pamięci SD/SDHC/SDXC, UHS-II
Kompensacja ekspozycji +/- 5 EV, w skoku co 1/3 EV
Migawka 1/4000 - 30 s, migawka elektroniczna 1/32000 - 30 s
Blokada ekspozycji półpozycja spustu migawki, przycisk AEL
Bracketing ekspozycji 2, 3, 5 albo 7 klatek +/- 0,3 / 0,5 EV
Zdjęcia seryjne 11 kl/s
Pomiar światła matrycowy, centralnie-ważony, punktowy, uśredniony
Samowyzwalacz Tak
Pomiar ostrości Detekcja kontrastu + detekcja fazy, 425 puntów AF, czułość do -5 EV
Tryb pracy AF pojedynczy AF, ciągły AF, ustawienie ręczne (MF), śledzący AF, wykrywanie twarzy, AF dotykowy
Blokada ostrości półpozycja spustu migawki, przycisk AF-Lock
Wizjer OLED, wizjer hybrydowy, 3,69 Mp
Ekran LCD 3-calowy, odchylany, dotykowy, 1 620 000 punktów
Rejestracja filmów 4K 30 kl/s, Full HD 120 kl./s
Złącza microHDMI, gniazdo mikrofonu, Wi-Fi, USB 3.1 (USB-C)
Pilot możliwość sterowania przez Wi-Fi
GPS Nie
Zasilanie akumulator litowo-jonowy, NP-W126S
Wydajność zasilania 420 zdjęć (wg CIPA)
Obudowa magnezowa, uszczelniona
Wymiary 128 x 75 x 53 mm
Waga 478 g
Stopka akcesoriów tak
Gwint statywu Tak
Funkcje indywidualne Symulacje klisz filmowych Fujifilm, Możliwość podłączenia słuchawek przez adapter na USB-C

Parametry

Gwarancja: 24 miesiace
Liczba efektywnych pikseli [mln]: 26 Mp
Typ matrycy: APS-C
Rozmiar matrycy: APS-C X-Trans CMOS IV (23,6 x 15,6 mm)
Procesor X-Processor 4
Zoom optyczny: 1x
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: 23 mm (ekwiwalent 35 mm)
Jasność obiektywu [f/]: f/2-f/16
Zakres ustawiania ostrości [cm]: od 10 cm
Stabilizacja: brak
Czas otwarcia migawki [s]: 30 s - 1/4000 s, Bulb (do 60 min.); 30 s - 1/32000 s - migawka elektroniczna
Pomiar światła: TTL, 256-strefowy
Rozmiar LCD [cale]: 3-calowy
Typ LCD: odchylany, dotykowy, 1 620 000 punktów
Wizjer: OLED, wizjer hybrydowy, 3,69 Mp
Tryby ekspozycji: P, A, S, M
Czułość ISO: Auto, 160-12800 ISO; 80, 100, 125, 25600, 51200 ISO (tryby rozszerzone)
Balans bieli: Auto, własne, ustawienia temperatury barwowej, dzień, cień, światło fluorescencyjne (3 ustawienia), światło żarowe, podwodne
Lampa błyskowa: wbudowana
Samowyzwalacz: 10 lub 2 s
Zdjęcia seryjne: 11 kl/s
Filmowanie: 4K 30 kl/s, Full HD 120 kl./s
Format zapisu danych: JPEG: Exif Ver 2.3; RAW: 14bit RAW (RAF) / RAW+JPEG
Menu w języku polskim: tak
Pamięć: Secure Digital SD/SDHC/SDXC
Złącza: microHDMI, gniazdo mikrofonu, Wi-Fi, USB 3.1 (USB-C)
Waga [g]: 478 g
Wymiary [mm] - szerokość: 128mm
Wymiary [mm] - wysokość: 75mm
Wymiary [mm] - głębokość: 53mm
Model akumulatora: NP-W126S
Akumulatory_/_ładowarki 1535,11984,
Odmiany 11100,11101
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (1)

18 lutego 2022

Świetny fujik, idealny do podróży

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium