biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Kod produktu: 21977
ID produktu: 21977
Producent: Ricoh
Dostępność: zapowiedź
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

RICOH GR IIIx został opracowany w odpowiedzi na prośby użytkowników o nowy aparat z serii GR, który doda nową perspektywę do cieszącego się dużym uznaniem modelu RICOH GR III. GR III został wydany w marcu 2019 roku, wyposażony w szerokokątny obiektyw 28 mm i zaprojektowany tak, aby jeszcze bardziej wzmocnić istotne wartości serii GR: optymalizację jakości obrazu, możliwości migawkowe i przenośność. Nowo zaprojektowany obiektyw GR o ogniskowej 26,1 mm zapewnia kąt widzenia 40 mm w formacie 35 mm, zbliżony do efektywnego pola widzenia samego fotografa. W zależności od sposobu użycia obiektywu, ten wszechstronny kąt widzenia może tworzyć różne obrazy: można uchwycić obraz podobny do tych wykonanych przy pół-szerokokątnym obiektywie 30 mm lub stworzyć zupełnie inny wyraz wizualny, jak przy standardowym kącie 50 mm. Aparat udostępnia także szereg nowych i ulepszonych funkcji po wykonaniu zdjęcia, które pozwalają edytować zarejestrowane obrazy zgodnie z preferencjami fotografa.

Wydajność odwzorowania bez kompromisów

RICOH GR IIIx wyposażony jest w nowo zaprojektowany obiektyw GR 26.1mm, zapewniający kąt widzenia 40mm w formacie 35mm, zbliżony do efektywnego pola widzenia samego fotografa. W zależności od sposobu użycia obiektywu, ten wszechstronny kąt widzenia może tworzyć różne obrazy: można uchwycić obraz podobny do tych wykonanych przy pół-szerokokątnym obiektywie 30 mm lub stworzyć zupełnie inny wyraz wizualny, jak w przypadku standardowego kąta 50 mm. Aparat udostępnia także szereg nowych i ulepszonych funkcji po wykonaniu zdjęcia, które pozwalają edytować zarejestrowane obrazy zgodnie z preferencjami fotografa. Aparat został zaprojektowany z myślą o dalszym udoskonalaniu podstawowych wartości serii GR: optymalizacji jakości obrazu, możliwości fotografowania i przenośności.

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Nowy obiektyw GR pozwala uzyskać ostry obraz o wysokiej rozdzielczości i wysokim kontraście

Obiektyw GR został nasycony naszą unikalną technologią optyczną, która ma na celu zapewnienie zawsze wysokiej jakości obrazu. W modelu GR III zastosowano smukły układ optyczny składający się z 6 elementów 4 grup o ogniskowej 18,3 mm (ok. 28 mm w ekwiwalencie ogniskowej 35 mm) i przysłonie F2,8. W modelu GR IIIx zastosowano nowo opracowany układ optyczny składający się z 7 elementów 5 grup o nowej ogniskowej 26,1 mm (ok. 40 mm w ekwiwalencie ogniskowej 35 mm). Soczewki ze szkła o wysokim indeksie refrakcyjnym i niskiej dyspersji oraz asferyczne soczewki z precyzyjnie formowanego szkła są optymalnie rozmieszczone w konstrukcji obiektywu, zgodnie z układem optycznym każdego modelu, aby stłumić zniekształcenia optyczne i aberrację chromatyczną do absolutnego minimum, zapewniając wysoki poziom ostrości. W rezultacie obrazy są ostre i wyraźne w całym kadrze, nawet przy pełnym ustawieniu przysłony.

 
 
 
 
 

 

Szczegółowa zdolność opisowa przetwornika obrazu 24,2 M dużego formatu APS-C

GR III/GR IIIx wyposażony jest w wysokiej rozdzielczości przetwornik obrazu CMOS w formacie APS-C o szerokim zakresie dynamiki (około 24,24 efektywnych megapikseli). Przetwornik o wysokiej rozdzielczości, który może obsługiwać odbitki o dużym rozmiarze oraz bezfiltrowa konstrukcja antyaliasingowa (AA), która wykorzystuje właściwości obiektywu o wysokiej rozdzielczości do reprodukcji szczegółów o wysokiej rozdzielczości. Zarówno przetwornik obrazu, jak i obiektyw zostały również zoptymalizowane pod kątem uzyskania najlepszej możliwej jakości obrazu. Procesor przetwarzania obrazu w aparatach GR III/GR IIIx to najnowszy GR ENGINE 6. Podnosi on zasadniczą, wysoką jakość obrazu GR, zapewniając większy poziom szczegółowości. Szybsze przetwarzanie umożliwia połączenie wysokiej rozdzielczości sensora i wielotonowych, 14-bitowych RAW-ów. Przyczynia się to również do poprawy szybkości reakcji i funkcjonalności autofokusa i filmowania.

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Fotografowanie przy ISO 102400 jest możliwe dzięki naszej oryginalnej technologii przetwarzania sygnału

W aparatach GR III/GR IIIx zastosowano wysokowydajny procesor "Accelerator Unit", który zapewnia wysoką jakość obrazu. Sygnał wyjściowy z przetwornika obrazu jest przesyłany do procesora obrazu po jego optymalnym przetworzeniu. Redukuje to szumy, zapewniając doskonałą rozdzielczość i odwzorowanie kolorów w całym zakresie czułości. Umożliwia to również fotografowanie z czułością ISO 102400.

 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

3-osiowa, 4-stopniowa redukcja drgań zapewniająca wysoką jakość obrazu w szerokim zakresie fotografowania

Redukcja drgań aparatu zapewnia ostre zdjęcia nawet podczas robienia zdjęć w ułamku sekundy. Redukcja drgań(SR) została zainstalowana przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów korpusu GR III/GR IIIx. Minimalizuje ona drgania w trzech osiach, w tym odchylenia, skoku i obrotu. Efekty kompensacji zapewniają aż 4 kroki czasu otwarcia migawki*. * Pomiar zgodny z normami CIPA.

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Symulator filtra AA redukujący fałszywe kolory i mory dzięki mechanizmowi Shake Reduction

Efekty optycznego filtra antyaliasingowego (AA) są uzyskiwane dzięki funkcji redukcji drgań (SR). Lekkie poruszenie czujnika obrazu podczas ekspozycji eliminuje fałszywe kolory i mory. W zależności od obiektu można wybrać, czy priorytetem ma być rozdzielczość czy redukcja fałszywych kolorów i mory. Dla ustawień efektu należy wybrać opcję [Wysoki] lub [Niski].

 

*Funkcja ta jest dostępna przy czasach otwarcia migawki krótszych niż 1/1000 sekundy.

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Uchwyć chwilę!

Kompaktowa obudowa i funkcjonalna konstrukcja o wysokiej wydajności

GR III/GR IIIx został opracowany z myślą o zachowaniu niewielkich rozmiarów korpusu przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu funkcjonalności. Model ten jest o jeden rozmiar mniejszy niż GR II i mniej więcej tej samej wielkości co GR DIGITAL IV z sensorem 1/1.7 cala. Minimalistyczny design został zastosowany w celu uzyskania narzędzia, które jest poręczne i ekspresyjne. Rozmieszczenie przycisków i pokręteł jest w pełni przemyślane, aby umożliwić wygodną obsługę jedną ręką. 

Hybrydowy AF z połączeniem dopasowywania fazy w płaszczyźnie obrazu i AF opartego na detekcji kontrastu

System AF jest hybrydą systemu dopasowywania fazy w płaszczyźnie obrazu i detekcji kontrastu. Połączono zalety szybkiego ustawiania ostrości w trybie AF z detekcją fazy w płaszczyźnie obrazu i precyzji ustawiania ostrości w trybie AF z detekcją kontrastu. Powszechny problem związany z AF opartym na detekcji kontrastu, polegający na poszukiwaniu punktów ostrości, został zredukowany w celu osiągnięcia szybkości fotografowania wymaganej w fotografii ulicznej.

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Szybkie uruchamianie po ok. 0,8 sekundy od włączenia zasilania

Do napędu tubusu obiektywu wykorzystywany jest silnik o dużej mocy, dzięki czemu szybko przechodzi on z pozycji schowanej do pozycji fotografowania. Zoptymalizowano również proces uruchamiania programu, aby skrócić czas rozruchu. Wbudowana bariera obiektywu sprawia, że nie ma potrzeby zdejmowania osłony obiektywu, dzięki czemu nie przegapisz nagłej okazji do zrobienia zdjęcia.

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Autofokus z wykrywaniem twarzy/oczu wspomagający wykonywanie zdjęć portretowych

Aparat wykrywa twarze lub oczy* i ustawia ostrość. Funkcja ta jest włączona w trybach [Automatyczny obszar AF], [Wybierz AF] i [Punktowy AF]. Po wykryciu twarzy lub oka i ustawieniu na nie ostrości, punkt ustawiania ostrości jest obramowywany. Możliwe jest również włączenie tej funkcji tylko w trybie [Auto Area AF]. Korzystając z tego ustawienia, gdy chcemy ustawić ostrość na obiekcie zamiast na twarzach, wystarczy przełączyć tryb ustawiania ostrości bez wyłączania funkcji wykrywania twarzy/oczu.

 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Tryby ostrości, które pasują do różnych obiektów i stylów fotografowania

Dostępnych jest osiem trybów ustawiania ostrości, w tym ciągły AF, co zapewnia wszechstronność stylów fotografowania. Ekran LCD obsługujący operacje dotykowe umożliwia bezpośrednią kontrolę nad ramką AF za pomocą gestów dotykowych i przesuwania. Można również ustawiać ostrość (Touch AF) i fotografować podczas przesuwania ramki AF, co umożliwia szybkie fotografowanie w dowolnej kompozycji.

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Dzięki funkcji Full Press Snap nigdy nie przegapisz żadnego ujęcia

Gdy spust migawki zostanie wciśnięty do końca, aparat zwalnia migawkę w zaprogramowanej odległości. Ta funkcja szybkiego fotografowania jest unikalna dla modelu GR i eliminuje opóźnienie w ustawianiu ostrości po naciśnięciu spustu migawki do połowy, dzięki czemu można błyskawicznie uchwycić momenty trwające ułamki sekund. Funkcja Full Press Snap jest również dostępna po dotknięciu monitora LCD. *Aby w pełni wykorzystać tę funkcję w aparacie GR III, wymagane jest najnowsze oprogramowanie sprzętowe. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej szczegółów.

 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Panel dotykowy i pokrętło sterujące, które umożliwia intuicyjne sterowanie

Monitor LCD jest wyposażony w panel dotykowy. Wystarczy dotknąć i przesunąć, aby przesunąć ramkę AF lub uzyskać dostęp do menu. Podczas odtwarzania można także szczypać w górę i w dół, aby zmienić powiększenie, przeciągnąć palcem, aby wyświetlić poprzednie i następne zdjęcia, a nawet powrócić do środka zdjęcia poprzez dwukrotne stuknięcie monitora. Wokół przycisku czterokierunkowego umieszczono także pokrętło sterujące. Taki układ umożliwia szybką obsługę aparatu za pomocą prostych czynności, przy jednoczesnym zachowaniu bezpiecznego chwytu aparatu.

 

*Do korzystania z pełnej funkcjonalności GR III wymagane jest najnowsze oprogramowanie.

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Możliwość dostosowania funkcji do własnego charakteru pracy

Tryb ADJ. i funkcje przycisku Fn można dostosować do własnych potrzeb. Można również zapisać ustawienia aparatu, które najlepiej pasują do intencji fotografowania lub obiektu, w pozycji U1/U2/U3 na pokrętle trybu pracy, co ułatwia dopasowanie sterowania do stylu fotografowania.

 

 

Dalsze rozszerzanie świata ekspresji

Nowa funkcja Image Control zapewniająca czystą przyjemność tworzenia obrazów

Wyposażony w kreatywną funkcję Image Control, która integruje tryby efektów z konwencjonalnymi operacjami ustawiania obrazu. Korzystając z 11 podstawowych trybów Image Control, użytkownik może z łatwością regulować różne parametry, aby tworzyć zdjęcia zgodnie z własnymi upodobaniami. Parametry te obejmują nasycenie, barwę, regulację tonów wysokich/niskich, kontrast, kontrast (podświetlenia i cienie), ostrość, cieniowanie, wyrazistość, tonację, efekt filtra, efekt ziarna*, poziom tonów HDR i ton kolorów*.

Parametry, które można regulować, różnią się w zależności od wybranej opcji Image Control.

*Do korzystania z pełnej funkcjonalności GR III wymagane jest najnowsze oprogramowanie.

 

 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Standard

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Vivid

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Hi Contrast B&W

 

 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Monotone

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Soft Monotone

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Hard Monotone

 

 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Positive Film

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Bleach Bypass

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

HDR Tone

 

 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Retro

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Cross Processing

 

 

 

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Nowy Program Line "Priorytet DOF (głębia)", która jest idealna do fotografowania z pan focusem

Program Line zawiera opcję [Priorytet DOF (Głębia)]. Jest to linia programu, która utrzymuje priorytet dla zamkniętej przysłony (GR III*: F8.0, GR IIIx: F11) podczas fotografowania w trybie programu. Pogłębia ona głębię ostrości, a w połączeniu z ustawieniem [Migawka] w trybie ostrości umożliwia łatwe wykonywanie zdjęć panoramicznych.

 

*Funkcja ta jest również dostępna w aktualizacji GR III, której wydanie planowane jest w późniejszym terminie. 

 

 

Tryb makro, umożliwiający wykonywanie zbliżeń za pomocą samego aparatu 

Wystarczy nacisnąć przycisk makro, aby wykonać zbliżenie przy użyciu autofokusa. Zakres ustawiania ostrości wynosi od 6 do 12 cm (GR III) i od 12 do 24 cm (GR IIIx) od przedniej części obiektywu. Możesz cieszyć się imponującymi zdjęciami z bliska z bogatym efektem bokeh.

 • Tryb makro i tryb normalny muszą być przełączane ręcznie.
 • Aparat przełącza się w tryb makro, a autofokus jest włączony nawet wtedy, gdy tryb ostrości jest ustawiony na [Migawka] lub [∞].
 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

1/30 sec, F2.8, ISO400, 0EV, WB: Color Temperature, [GR III]

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

1/125 sec, F2.8, ISO200, 0EV, WB: Daylight, [GR IIIx]

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Uchwyć smugi gwiazd wraz z otaczającą scenerią nawet w mieście dzięki interwałowym zdjęciom kompozytowym

Pozycje ustawień są wyspecjalizowane do fotografowania smug gwiazd. Można wybrać tę funkcję z trybów sterowania, aby uzyskać natychmiastowe zdjęcia. Nie ma potrzeby ustawiania interwału fotografowania w trybie zdjęć seryjnych. Ścieżki gwiazd można ustawiać w odstępach 10-minutowych (do 24 godzin) lub można wybrać nieograniczony czas fotografowania. Ponadto, można wybrać wiele innych ustawień, takich jak zapisywanie zdjęć poklatkowych, ustawianie czasu rozpoczęcia wyzwalania i inne.

 • Użyj statywu. Należy pamiętać, że redukcja szumów przy długich czasach otwarcia migawki i funkcja SR są wyłączone.
 • Ostrość, ekspozycja i balans bieli są ustawione na wartość z pierwszego zdjęcia.
 

 

Tryb kadrowania pozwala błyskawicznie modyfikować widok i poszerzyć zakres ekspresji

Korzystanie z trybu kadrowania umożliwia wykonywanie kompozycji odpowiadających posiadaniu 3 obiektywów w jednym aparacie. Obrazy są rejestrowane pod kątem widzenia odpowiadającym ogniskowej 35 mm lub 50 mm w przypadku GR III i odpowiadającym ogniskowej 50 mm lub 71 mm w przypadku GR IIIx. Łączne korzystanie z GR III i GR IIIx obejmuje zakres od ogniskowych szerokokątnych do średnich teleobiektywów. Rozszerza to zakres ekspresji od ujęć szerokokątnych z poczuciem realizmu, które pozwalają uchwycić wiele informacji z tła, do ujęć ze średnim teleobiektywem, odpowiednich np. do portretów i naturalnych ujęć standardowych, które przypominają rzeczywisty obiekt.

Ogniskowa jest odpowiednikiem w formacie 35 mm.

 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

GR III

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

GR IIIx

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Wykonuj zdjęcia jak z marzeń dzięki funkcji wielokrotnej ekspozycji

Nie ma już limitu klatek dla kompozycji. Skomponowane wyniki można oglądać na przezroczystym wyświetlaczu, dzięki czemu można sprawdzić kompozycję, nakładając na nią inną klatkę. Można zmieniać parametr ekspozycji*, fotografować, ponownie fotografować i kończyć fotografowanie dla każdego ujęcia, aby z łatwością stworzyć dokładnie takie zdjęcie, o jakim się myśli.

 

* Kompensacja ekspozycji, szybkość ISO, przysłona i czas otwarcia migawki mogą być regulowane w oparciu o t

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Wbudowany filtr ND, który można włączać/wyłączać

Model ten jest wyposażony we wbudowany filtr ND, który zapewnia dwa stopnie ekspozycji. Wystarczy zmienić ustawienia, aby przy maksymalnym ustawieniu przysłony odszumić tło nawet w jasnych ujęciach plenerowych i wyrazić ruch obiektu za pomocą wolnego czasu otwarcia migawki, aby uzyskać bogatą różnorodność fotograficznej ekspresji.

 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

W pełni funkcjonalne tryby pomiaru, w tym opcja ważenia światła

Jako metoda pomiaru dostępna jest opcja [Wielosegmentowy], [Centralnie ważony], [Punktowy] i [Ważony światłem]. Opcja [Ważenie światłem] pomaga utrzymać równomierną ekspozycję, tłumiąc efekt rozjaśnienia świateł na obiektach oświetlonych punktowo i obiektach o wysokim kontraście.

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Ciesz się wykańczaniem obrazów dzięki przetwarzaniu RAW w aparacie bez użycia komputera

Dane w formacie RAW mogą być przetwarzane w aparacie i zapisywane jako plik JPEG. Dostosuj zdjęcie dokładnie tak, jak chcesz, korzystając tylko z aparatu, regulując liczbę zarejestrowanych pikseli, współczynnik proporcji, balans bieli, funkcję Image Control i czułość.

 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Lampa błyskowa z automatyczną synchronizacją P-TTL zapewniająca wszechstronne oświetlenie

Aby wykonać zdjęcie z pełną prędkością synchronizacji, można użyć zewnętrznej lampy błyskowej. PENTAX P-TTL auto flash (opcja)* jest obsługiwany dla bardzo precyzyjnej automatycznej synchronizacji z użyciem przedbłysku. Umożliwia to wykorzystanie błysku odbitego i synchronizacji ze światłem dziennym w celu uzyskania większego zakresu ekspresji fotograficznej.

 

*Obsługiwane lampy błyskowe: automatyczna lampa błyskowa AF540FGZ II, AF360FGZ II, AF540FGZ, AF360FGZ, AF201FG, AF200FG.

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Nowe obiektywy Conversion, które rozszerzają zakres ogniskowych od super szerokiego kąta do średniego teleobiektywu

Nowo opracowany obiektyw telekonwersyjny GT-2** (opcja) jest również dostępny wyłącznie dla GR IIIx. Użycie tego obiektywu z aparatem GR IIIx w trybie kadrowania zapewnia ekwiwalent ogniskowej 75 mm*** i umożliwia wykonywanie zdjęć, które wyrażają uczucie napięcia podobne do tego, jakie towarzyszy wpatrywaniu się w obiekt. Szeroki obiektyw GW-4* (opcja) jest kompatybilny z GR III. Dołączenie tego obiektywu do GR III powoduje poszerzenie kąta do ekwiwalentu ogniskowej 21 mm. Umożliwia to wykonywanie zdjęć o dynamicznej ekspresji, które w pełni wykorzystują ulepszoną perspektywę i szeroki kąt widzenia.

 

*Adapter obiektywu GA-1 (opcjonalny) jest wymagany do zamocowania obiektywu szerokokątnego GW-4 do aparatu. GA-1 nie może być używany z GR IIIx.

** Adapter obiektywu GA-2 (opcjonalny) jest wymagany do zamocowania obiektywu telekonwersyjnego GT-2 do aparatu. GA-2 nie może być używany z GR III.

*** Ogniskowa po ustawieniu opcji [Kadrowanie] na [50 mm]. Gdy opcja [Kadrowanie] jest ustawiona na [71 mm], odpowiednik ogniskowej wynosi 106 mm.

Ogniskowa jest odpowiednikiem w formacie 35 mm.

 
 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

1/60 sec, F5.6, ISO400, 0EV, WB: Daylight, [GR III + GW-4]

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

1/160 sec, F2.8, ISO400, 0EV, WB: Color Temperature, [GR IIIx + TW-2]

 

 

W pogoni za wygodą i bezpieczeństwem

 

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Ulepszone połączenie ze smartfonem poprzez bezprzewodową sieć LAN i kompatybilność z Bluetooth®.

Model ten wyposażony jest w bezprzewodową sieć LAN. Dzięki niej można połączyć się ze smartfonem, korzystać z ekskluzywnej aplikacji do przesyłania obrazów i zdalnie sterować kamerą. Obsługiwany jest również Bluetooth® v4.2 (Bluetooth Low Energy). Korzystaj z wygodniejszych funkcji, takich jak automatyczne przesyłanie nagranych obrazów, przesyłanie obrazów o zmienionym rozmiarze*, rejestrowanie informacji o lokalizacji uzyskanych za pomocą podłączonego smartfonu, przeglądanie obrazów z kamery na smartfonie lub przesyłanie obrazów** z kamery nawet wtedy, gdy jej stan jest wyłączony itp.

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Przesyłanie obrazów i zdalne przechwytywanie jest łatwe dzięki funkcji [Image Sync]

Obrazy z aparatu można przesyłać do smartfonu za pomocą aplikacji [Image Sync]. Korzystanie z tej funkcji ułatwia sprawdzanie zdjęć i przesyłanie ich do mediów społecznościowych. Można również fotografować zdalnie z smartfonu.

 
Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Ustawienie widoku zewnętrznego zapewniające wysoką widoczność i jasność, która dostosowuje się do otoczenia

Ten model jest wyposażony w funkcję ustawienia widoku zewnętrznego, która zapewnia optymalną widoczność zarówno w jasnych warunkach zewnętrznych, jak i w ciemnym otoczeniu. Można rozszerzyć zakres regulacji jasności monitora poza jego normalne możliwości i szybko dokonać wyboru dla szerokiego zakresu sytuacji.

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx cechuje również:

 • Korpus ze stopu magnezu zapewnia wytrzymałość i trwałość,
 • Technologia ultradźwiękowa oczyszcza przetwornik obrazu z zanieczyszczeń,
 • 2 GB wbudowanej pamięci do zapisywania zdjęć, gdy są najbardziej potrzebne,
 • Doskonała łączność z urządzeniami zewnętrznymi dzięki USB Type-C.
 

 

Akcesoria, które sprawią, że Ricoh GR IIIx będzie jeszcze bardziej niezastąpiony!

Aparat cyfrowy Ricoh GR IIIx

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium