biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat Fujifilm X-H2S body

Kod produktu: 4547410469172
ID produktu: 26877
Cena: 12 790,00 zł 12790.00
Producent: Fujifilm
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Aparat Fujifilm X-H2S body

Aparat Fujifilm X-H2S body

Aparat X-H2S to najnowszy flagowiec FUJIFILM, mogący poszczycić się najwyższą wydajnością w zakresie fotografii i wideo w historii serii X. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszej warstwowej matrycy światłoczułej w technologii BSI “X-TransTM CMOS 5 HS” o rozdzielczości 26,16 megapikseli, która jest w stanie odczytywać sygnał z 4-krotnie większą szybkością w porównaniu z poprzednim modelem oraz dzięki zastosowaniu szybkiego procesora „X-Processor 5”, charakteryzującego się dwukrotnym wzrostem szybkości przetwarzania danych w stosunku do poprzedniego modelu.

Fujifilm X-H2S - czy to NAJLEPSZY bezlusterkowiec APS-C wszech czasów?

 

Fujifilm X-H2S - recenzja Pawła Wyszomirskiego

Aparat Fujifilm X-H2S - matryca X-Trans CMOS 5 HS

X-Trans CMOS 5 HS: Ta matryca o rozdzielczości 26,16 megapikseli po swoim poprzedniku dziedziczy konstrukcję ze wstecznym podświetleniem, lecz charakteryzuje się budową warstwową, stając się pierwszą warstwową matrycą typu APS-C, która potrafi czterokrotnie szybciej odczytywać sygnał w porównaniu z obecnym modelem. Dzięki nowej matrycy wydajność systemu znacznie wzrasta, umożliwiając mi.in. zwiększenie szybkości trybu seryjnego do 40 kadrów na sekundę bez zaciemnienia wizjera elektronicznego oraz oferując większą szybkość działania układu autofokusa podczas wykonywania zdjęć seryjnych. Jeśli chodzi o możliwości w zakresie wideo, matryca może rejestrować materiały jakości 4K/60P bez ograniczania powierzchni matrycy, na której rejestrowany jest obraz i przy znacząco zredukowanym efekcie rolling shutter.

 

aparat fujifilm x-h2s body

 

Fujifilm X-H2S - procesor X-Processor 5

Całkowicie nowy procesor przetwarzania obrazu charakteryzuje się dwukrotnie większą mocą obliczeniową w porównaniu z obecnym modelem. Przekłada się to na m.in. poprawioną rozdzielczość zdjęć przy niskiej czułości ISO oraz redukcją szumu na fotografiach wykonywanych przy wysokiej czułości ISO i jednocześnie zapewnia zwiększoną szybkość działania oraz lepszą celność autofokusa. Wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji umożliwia automatyczne rozpoznawanie obiektów przez układ autofokusa i bardziej precyzyjne śledzenie uchwyconego w kadrze obiektu. W trybie wideo procesor pozwala na rejestrację materiałów filmowych w formacie 4:2:2 10-bit z jakością 6.2K/30P i 4K/120P, a także oferuje wsparcie dla różnych kodeków wideo, w tym dla Apple ProRes 422 HQ. Procesor cechuje również niższe zapotrzebowanie na energię, dzięki czemu zwiększyły się maksymalne czasy nagrywania. Oferuje również wsparcie dla kart pamięci CFexpressTM typu B.

 

Fujifilm X-H2S w pełni wykorzystuje możliwości oferowane przez układy piątej generacji, aby osiągnąć istotną poprawę wydajności urządzeń

 • Znaczący wzrost wydajności trybu zdjęć seryjnych: Aparat potrafi stosować śledzenie autofokusa / automatycznej ekspozycji w trybie fotografowania ciągłego do 40 klatek na sekundę bez wygaszeń wizjera, a także może wykonać i zarejestrować ponad 1.000 kadrów w serii przy ustawieniu trybu seryjnego na 30 kadrów na sekundę (zapis zdjęć w postaci plików JPEG) lub przy ustawieniu prędkości 20 kadrów na sekundę (zapis zdjęć w postaci plików RAW).
 • Znacząca poprawa wydajności układu autofokusa: Zwiększona częstotliwość wykonywanych obliczeń na sekundę przez układ AF poprawiła celność autofokusa, umożliwiła wprowadzenie funkcji rozpoznawania obiektów i poprawiła algorytm predykcyjny, co wpłynęło na ulepszone działanie trybu autofokusa strefowego i umiejętność śledzenia poruszającego się obiektu w warunkach niskiego kontrastu.
 • Poprawiona wydajność trybu wideo: Aparat oferuje wewnętrzne wsparcie dla rejestracji materiałów wideo w formacie 4:2:2 10-bit w jakości 6,2K/3-P i 4K/12-P. Szybkość odczytu danych z matrycy podczas rejestracji wideo wzrosła do 1/180 sekundy, tłumiąc występowanie efektu rolling shutter. Aparat wspiera trzy kodeki Apple ProRes: ProRes 422 HQ, ProRes 422 i ProRes 422 LT. Podczas nagrywania wideo w formacie kodowania ProRes, model X-H2S oferuje możliwość nagrywania w trybie dualnym (tzw. proxy recording, czyli rejestracja materiałów jednocześnie w postaci surowej oraz kopii zapisywanych w postaci mniejszych, silniej skompresowanych plików), na przykład korzystając z kodeku ProRes 422 Proxy. Inną nową funkcją, w jaką wyposażono aparat, jest możliwość nagrywania wideo w profilu F-Log2 o rozpiętości dynamicznej rozszerzonej do ponad 14 kroków EV, co umożliwia znacznie płynniejsze odwzorowanie tonalne.

 

 fujifilm x-h2s

 

Najwydajniejsza w historii serii X funkcja śledzenia poruszającego się obiektu, która ułatwia uchwycenie decydującej okazji do zrobienia zdjęcia

Aparat Fujifilm X-H2S został wyposażony w warstwową (typu stacked-layer) matrycę światłoczułą “X-TransTM CMOS 5 HS” w technologii BSI, o rozdzielczości 26,1 megapikseli, przedstawicielkę 5 generacji matryc montowanych w aparatach serii X. Szybkość odczytu sygnału przez matrycę jest 4-krotnie wyższa niż w matrycach poprzedniej generacji, co umożliwia fotografowanie seryjne bez zaciemnienia wizjera z prędkością do 40 kadrów na sekundę. Podczas fotografowania w trybie seryjnym aparat steruje pikselami detekcji fazy niezależnie od wyświetlania podglądu na wyświetlaczu. Potraja to liczbę wykonywanych obliczeń informacji dot. detekcji fazy w porównaniu z obecnymi modelami i umożliwia bardzo szybkie działanie układu autofokusa, nawet podczas szybkiego fotografowania seryjnego z częstotliwością 40 kadrów na sekundę. W ten sposób znacznie podnosi się celność autofokusa w trybie zdjęć seryjnych.

 

Zastosowanie nowej matrycy światłoczułej i procesora przetwarzania obrazu, w połączeniu ze zwiększoną pojemnością wbudowanego bufora pamięci, przełożyło się na ogromne zwiększenie liczby zdjęć, które można nieprzerwanie zarejestrować podczas fotografowania w trybie seryjnym. Przy wykorzystaniu migawki elektronicznej aparat potrafi w sposób ciągły wykonać i zapisać ponad 1.000 zdjęć podczas fotografowania seryjnego z szybkością do 30 zdjęć na sekundę przy zapisie plików JPEG i 20 zdjęć na sekundę przy zapisie plików RAW.

 

W wizjerze elektronicznym wykorzystano wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 5,76 mln punktów i współczynniku powiększenia 0,8x. Wizjer wyświetla płynny obraz z częstotliwością 120 klatek na sekundę i oferuje ulepszoną widoczność dzięki korygowaniu zjawisk paralaksy i dystorsji, które pojawiają się, gdy pozycja oka przesuwa się podczas korzystania z wizjera, umożliwiając dokładne śledzenie ruchów fotografowanego obiektu.

 

x-h2s

 

 

 

Aparat X-H2S - Znacznie poprawiona wydajność autofokusa dzięki wykorzystaniu nowych układów i ulepszonego algorytmu

Wykorzystanie nowych układów elektronicznych i ulepszonego algorytmu predykcyjnego autofokusa sprawiły, że aparat poprawił skuteczność śledzenia i ustawiania ostrości na poruszających się obiektach w trybie autofokusa strefowego lub w warunkach niskiego kontrastu. Oznacza to, że pozostające w ruchu obiekty, takie jak sportowcy czy żyjące w naturze zwierzęta mogą być z precyzją śledzone.  Nowy procesor przetwarzania obrazu posiada funkcję wykrywania obiektu przez autofokus, która została opracowana z wykorzystaniem technologii Deep Learning (uczenie maszynowe). Dzięki tej funkcji aparat potrafi wykryć i automatycznie śledzić nie tylko ludzką twarz/oczy, ale również zwierzęta, ptaki, samochody, motocykle, rowery, samoloty czy pociągi i utrzymywać na nich ostrość. Użytkownik może skoncentrować się na nadarzających się okazjach do przyciśnięcia migawki oraz na kadrowaniu, ponieważ aparat potrafi sam przez cały czas utrzymywać ostrość na śledzonym obiekcie.

 

fujifilm xh2s

 

Ulepszona wydajność w trybie wideo dla zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb - Fujifilm X-H2S

 • Wykorzystanie tandemu nowej matrycy światłoczułej i nowego procesora umożliwiło wewnętrzny zapis obrazu wideo 4:2:2 10bit w jakości 6,2K/30P, rejestrowanie wideo wysokiej rozdzielczości przy jednoczesnym zachowywaniu rozszerzonej informacji kolorystycznej. Aparat wspiera również nagrywanie materiałów wideo ze zwiększoną prędkością w jakości 4K/120P, dzięki czemu trwająca mgnienie oka akcja szybko poruszającego się obiektu może zostać zaprezentowana na płynnym filmie w zwolnionym tempie z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów.
 • Prędkość odczytu danych z matrycy podczas rejestracji wideo osiągnęła 1/180 sekundy. Efekt rolling shutter jest dobrze kontrolowany, dzięki czemu poruszające się obiekty prezentują się naturalnie.
 • Aparat X-H2S oferuje wsparcie dla kodeków Apple ProRes: ProRes 422 HQ, ProRes 422 i ProRes 422 LT. Podczas rejestracji wideo przy użyciu kodeków ProRes, model X-H2S wspiera również dualny tryb rejestracji (tzw. proxy recording), na przykład z kodekiem ProRes 422 Proxy, co usprawnia cały proces produkcji filmowej, od rejestracji materiału po postprodukcję.
 • Podniesiona została wydajność autofokusa w trybie wideo. Aparat posiada wsparcie dla funkcji AF+MF (tryb automatycznego ustawiania ostrości + tryb ręcznego ustawiania ostrości) w trybie wideo. Oferuje też funkcję autofokusa z wykrywaniem obiektu również podczas kręcenia materiałów filmowych oraz potrafi śledzić szybko poruszające się obiekty zarówno w trybie fotograficznym, jak i podczas rejestracji wideo.
 • Kolejną nową funkcją jest możliwość nagrywania w profilu F-Log2 z rozpiętością dynamiczną rozszerzoną do ponad 14 kroków EV. Szerszy zakres dynamiczny w porównaniu do obecnego profilu F-log zwiększa potencjał obróbki materiałów filmowych w postprodukcji.
 • Aby zaspokoić potrzeby zawodowych fotografów aparat otrzymał nową strukturę pozwalającą na lepsze rozpraszanie ciepła, co w znacznym stopniu zwiększa maksymalny czas nagrywania wideo i umożliwia ciągłą rejestrację materiałów w jakości 4K/60P o długości do 240 minut. Podłączenie opcjonalnego wentylatora chłodzącego „FAN-001” umożliwia wydłużony czas rejestracji wideo nawet w wysokich temperaturach otoczenia.

 

bezlusterkowy aparat cyfrowy fujifilm x-h2s

 

Aparat Fujifilm X-H2S wyposażono w całkowicie nowy pięcioosiowy mechanizm stabilizacji obrazu, zapewniający skuteczność tłumienia drgań do 7 kroków EV dzięki nowemu procesorowi i nowemu czujnikowi kontroli drgań. Użytkownik może wygodnie fotografować z ręki różne dynamiczne sceny, takie jak zawody sportowe lub wykonywać ujęcia w słabych warunkach oświetleniowych, jak na przykład zdjęcia nocne.

 

aparat fujifilm x-h2s

 

Nowy aparat Fujifilm X-H2S dziedziczy popularne cechy konstrukcji swego poprzednika – modelu X-H1, takie jak głęboki uchwyt, który przydaje się, gdy używane są długie obiektywy, wyświetlacz LCD na górnej ściance, dzięki czemu użytkownik może w każdej sprawdzić aktualne ustawienia oraz niezwykle trwałą konstrukcję korpusu, odporną na intensywne użytkowanie w różnych zastosowaniach profesjonalnych. Ponadto konstruktorzy wzięli pod uwagę zgłaszane opinie użytkowników, aby jeszcze bardziej poprawić wygodę obsługi aparatu:

 • Dostosowano płynność działania spustu migawki, aby poprawić wygodę korzystania z niego przy wciśnięciu do połowy, co pozwala użytkownikowi wyzwalać migawkę dokładnie w sposób, jaki zamierzył.
 • Profil głębokiego uchwytu, jednego z popularniejszych elementów konstrukcyjnych aparatu X-H1, został udoskonalony, aby aparat trzymało się jeszcze łatwiej i pewniej, gdy używane są długie obiektywy czy szkła o wysokiej jasności.
 • Dodano oddzielny przycisk nagrywania wideo, co pozwala zwiększyć wygodę obsługi trybu wideo w połączeniu z odchylanym pod różnymi kątami wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 1,62 mln punktów.
 • W porównaniu z poprzednikiem, nowy aparat oferuje poprawioną wygodę obsługi dzięki przyciskom i pokrętłom, na przykład ulepszone materiały, z których wykonano przyciski czy możliwość regulacji siły nacisku włącznika autofokusa (przycisk AF ON), dzięki czemu użytkownik może posługiwać się aparatem zgodnie z własnymi potrzebami.

 

Fotografia uliczna - obowiązkowy poradnik dla każdego pasjonata!

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
Liczba efektywnych pikseli [mln]: 26,16
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: APS-C
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: w zależności od obiektywu
Jasność obiektywu [f/]: w zależności od obiektywu
Zakres ustawiania ostrości [cm]: w zależności od obiektywu
Makro [cm]: w zależności od obiektywu
Stabilizacja: Tak
Średnica obiektywu [mm]: w zależności od obiektywu
Czas otwarcia migawki [s]: do 1/8000 s przy migawce mechanicznej lub elektronicznej pierwszej kurtynie i do 1/32000 s przy migawce w pełni elektronicznej
Rozmiar LCD [cale]: 3.0
Typ LCD: 3-calowy, w pełni rozkładany do boku, dotykowy, 1.62 mln punktów
Wizjer: OLED, 0.5 cala, 5.76 mln punktów, powiększenie 0.8x (ekwiwalent dla pełnej klatki), punkt oczny: 24 mm
Autofokus: hybrydowy, korzystający z zarówno detekcji fazy jak i kontrastu, 425 punktów, ustawianie ostrości od -7 EV, śledzenie celu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, wykrywanie twarzy i oczu, głów i oczu zwierząt lądowych i ptaków a także pojazdów (rowery,
Lampa błyskowa: brak wbudowanej lampy, dedykowany zewnętrzny flash Fujifilm EF-X8 (liczba przewodnia 11 dla ISO 200 i 8 dla ISO 100)
Zdjęcia seryjne: do 40 kl/s przy migawce elektronicznej (bufor na 184 plików JPEG lub 140-175 plików RAW zależnie od stopnia kompresji), do 15 kl/s przy migawce mechanicznej (bufor na 1000 lub więcej zdjęć niezależnie od formatu)
Format zapisu danych: JPEG, HEIF, RAW-14bit, H.264, H.264, ProRes 422 HQ, ProRes 422, ProRes 422 LT, ProRes 422 Proxy
Pamięć: H.264, H.264, ProRes 422 HQ, ProRes 422, ProRes 422 LT, ProRes 422 Proxy
Inne: 19 symulacji negatywów (profili obrazu) oraz nowy filmowy profil F-Log 2
Waga [g]: 579 g (samo body), 645 g (z baterią i kartą pamięci)
Wymiary [mm] - szerokość: 92,9
Wymiary [mm] - wysokość: 84,6
Wymiary [mm] - głębokość: 136,3
Model akumulatora: NP-W235
Cena 150
Link https://rent.fotoforma.pl/aparaty/fujifilm-x-h2s/
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium