fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat Fujifilm X-S20 body

Kod produktu: 4547410485950
ID produktu: 32672
Cena: 6 149,00 zł 6149.00
Producent: Fujifilm
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
  santander
  Sprawdź
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Odmiany tego produktu

Opis produktu

Mariusz Kolenda

Specjalista ds. sprzedaży

Całodobowy towarzysz do codziennego użytku, X-S20 od FUJIFILM dostarcza mocy ponad swoją klasę wagową, zapewniając fotografom i twórcom treści wyjątkowe rezultaty podczas epickich podróży i w intymnych chwilach.

Sprawdź program Fotoforma Care
[product id="36501"]
 

 

Aparat Fujifilm X-S20 body

 

aparat fujifilm x-s20 body

 

Model X-S20 oferuje najwyższą jakość obrazowania oraz znakomitą poręczność i może dostosować się do wielu stylów fotograficznych: od spontanicznych autoportretów, po „pełnoprawną” fotografię i rejestrację filmów.

Recenzja Fujifilm X-S20 - aparat APS-C na który czekaliśmy!

 

Ewa Meissner w wakacyjnej opowieści z Fujifilm

 

 

Aparat Fujifilm X-S20 pozwoli Ci uzyskać obraz najwyższej jakości

Aparat X-S20 jest cyfrowym bezlusterkowcem wyposażonym 26,1-megapikselową matrycę światłoczułą “X-Trans™ CMOS 4”*2 z BSI i superszybki procesor przetwarzania obrazu „X-Processor 5”, które pozwalają na uzyskiwanie obrazów najwyższej jakości. Aparat Fujifilm X-S20 posiada oczywiście duży, charakterystyczny dla modeli serii X uchwyt, umożliwiający pewne i stabilne fotografowanie z ręki. Zastosowany nowy akumulator o wysokiej pojemności pozwolił na ponad dwukrotne zwiększenie liczby zdjęć możliwych do wykonania na jednym ładowaniu (ok. 800*3) w porównaniu do poprzedniego modelu. Kompaktowy i lekki korpus o wadze zaledwie 491 g*4 sprawia, że X-S20 jest wygodny w użytkowaniu nawet podczas wielogodzinnych sesji. Urządzenie dysponuje pracującym w pięciu osiach mechanizmem stabilizacji matrycy o skuteczności tłumienia drgań do 7,0 działek EV*5. Układ autofokusa z detekcją obiektów opartą na algorytmach sztucznej inteligencji, dysponujący zdolnością wykrywania i rozpoznawania zwierząt oraz pojazdów, w znacznym stopniu poprawia skuteczność układu AF w aparacie. Wydajność autofokusa w nowym modelu jest identyczna, jak w układach zastosowanych w aparatach 5 generacji serii X, takich jak FUJIFILM X-T5, przy czym X-S20 - dzięki swojej kompaktowej formie - oferuje większą poręczność.

 

aparat fujifilm x-s20

 

Fujifilm X-S20 umożliwia wykonywanie zaawansowanych nagrań wideo i audio

X-S20 oferuje wsparcie dla wewnętrznej rejestracji materiałów wideo w jakości 6.2K/30P 4:2:2 10-bit. Wyposażony jest również w złącze mikrofonowe/słuchawkowe typu jack 3,5 mm, pozwalające na podłączenie urządzeń zewnętrznych, co przekłada się na możliwość wykonywania zaawansowanych nagrań wideo i audio. Ponadto, nowy tryb „Vlog” znacznie ułatwia rejestrację vlogów, gdy aparat zamocowany jest do statywu/uchwytu TG-BT1.

 

fujifilm x-s20

 

Najwyższa jakość obrazowania i wysoka wydajność autofokusa dzięki 26,1-megapikselowej matrycy i najnowszemu silnikowi przetwarzania obrazu

X-S20 został wyposażony w matrycę światłoczułą “X-Trans™ CMOS 4” z BSI, oferującą rozdzielczość 26,1 MP. Matryca współpracuje z wysokowydajnym procesorem przetwarzania obrazu „X-Processor 5”. Ten tandem pozwala na uzyskanie zdjęć wysokiej jakości przy jednoczesnym mniejszym zapotrzebowaniu na energię w porównaniu z poprzednim modelem.

Aparat Fujifilm X-S20 posiada układ autofokusa z detekcją obiektów, opracowany przy wykorzystaniu technologii uczenia maszynowego. Algorytmy sztucznej inteligencji umożliwiają wykrywanie i rozpoznawanie zwierząt, ptaków, samochodów, motocykli, rowerów, samolotów, pociągów, owadów, a nawet dronów*6. Autofokus automatycznie śledzi wykryty obiekt, utrzymując na nim ostrość, co pozwala użytkownikom skupić się na kadrowaniu oraz wyborze najodpowiedniejszego momentu na zwolnienie migawki. Zaawansowany algorytm predykcyjny umożliwia stabilne utrzymywanie ostrości na obiekcie nawet w trybie autofokusa ciągłego (AF-C).

Tryb AUTO automatycznie dobierający optymalne ustawienia w zależności od rodzaju sceny został uzupełniony nową funkcją AUTO-detekcji obiektu, która automatycznie wykrywa obiekt i śledzi go, utrzymując jednocześnie na nim ostrość, dzięki czemu z łatwością można uzyskiwać wysokiej jakości zdjęcia i nagrania wideo.

X-S20 oferuje 19 trybów symulacji filmu, w tym również tryb „Nostalgic Neg.”, który charakteryzuje się wysokim nasyceniem barw i miękką tonalnością. Użytkownicy mogą skorzystać z predefiniowanych ustawień trybów symulacji filmu przygotowanych z myślą o różnych typach obiektów i scen, tak jakby wybierali różne rodzaje klisz fotograficznych.

 

aparat fujifilm x-s20

 

Funkcjonalność oraz łatwa i wygodna obsługa dzięki zastosowaniu akumulatora o wysokiej pojemności i wydajnego wewnętrznego mechanizmu stabilizacji obrazu (IBIS) w kompaktowym i lekkim korpusie - X-S20

Fujifilm X-S20 posiada charakterystyczny dla serii X-S duży uchwyt zapewniający stabilne i pewne trzymanie aparatu w ręce, zachowując przy tym kompaktowe rozmiary i niewielką wagę zaledwie 491 g.

W aparacie Fujifilm X-S20 zastosowano akumulator o wysokiej pojemności – NP-W235, dzięki czemu X-S20 jest w stanie wykonać ok. 800 zdjęć na jednym ładowaniu - ponad dwukrotnie więcej niż w poprzednim modelu. Zwiększona pojemność akumulatora oznacza, że użytkownicy mogą po prostu cieszyć się fotografowaniem, nie martwiąc się o pozostałą ilość mocy w ogniwach. Ta cecha sprawia, że aparat Fujifilm X-S20 ten jest idealnym wyborem, gdy w grę wchodzi całodniowa sesja zdjęciowa lub fotografowanie podczas podróży.

Wewnętrzny mechanizm stabilizacji obrazu (IBIS) pracujący w pięciu osiach zapewnia skuteczność tłumienia drgań do 7,0 działek EV. Można więc bezproblemowo wykonywać z ręki ujęcia nocą lub w słabych warunkach oświetleniowych.

X-S20 dysponuje wizjerem elektronicznym o współczynniku powiększenia 0,62x i rozdzielczości 2,36 mln punktów. Na wyposażeniu znajduje się także odchylany i obracany tylny wyświetlacz LCD, który można ustawić pod różnymi kątami, co umożliwia łatwe wykonywanie ujęć autoportretowych. Aparat Fujifilm X-S20 można też połączyć z uchwytem statywowym TG-BT1, co znakomicie sprawdzi się przy filmowaniu vlogów.

 

aparat bezlusterkowy fujifilm x-s20

 

Rejestracja materiałów filmowych w jakości 6.2K/30P i inne rozbudowane funkcje wideo - Fujifilm X-S20

X-S20 posiada wewnętrzne wsparcie dla rejestracji wideo w jakości 6.2K/30P 4:2:2 10-bit. Aparat wspiera też inne rozbudowane funkcje wideo, wraz z możliwością rejestracji materiałów w jakości 4K/60P oraz 1080/240P.

Aparat Fujifilm X-S20 oferuje wsparcie dla płaskiego profilu F-Log2, umożliwiając rejestrację wideo w poszerzonym do ponad 13 działek EV zakresie dynamicznym. Zapewnia tym samym wzbogaconą tonację nagranych materiałów oraz zwiększa zakres opcji kreatywnych w post-produkcji.

Po podłączeniu za pośrednictwem złącza HDMI zewnętrznego urządzenia rejestrującego ATOMOS, powstaje możliwość rejestracji materiałów RAW z aparatu w postaci filmów w 12-bitowym formacie Apple ProRes RAW w rozdzielczościach do 6.2K i o klatkażu do 29.97 kl./sek. Z kolei podłączenie urządzenia Blackmagic Design Video Assist 12G kreuje możliwość zapisu materiałów RAW z aparatu w formacie Blackmagic RAW w rozdzielczościach do 6.2K i o klatkażu do 29.97 kl./sek.

Korpus aparatu Fujifilm X-S20 wyposażony jest w gniazdo mikrofonowe/słuchawkowe typu jack 3,5 mm, co zwiększa możliwości sprzętowe całego zestawu, mimo jego kompaktowych rozmiarów i niewielkiej wagi. Ponadto, wprowadzony został nowy tryb „Vlog” przewidziany do rejestracji takiego typu materiałów. Pokrętło wyboru trybów na górnej ściance należy ustawić na opcję „Vlog” w celu zmiany ustawień aparatu za pomocą przycisku autoportretu.

Podłączenie aparatu  do komputera za pomocą przewodu USB typu C umożliwia korzystanie z X-S20 w charakterze kamery internetowej, bez konieczności korzystania z oprogramowania w rodzaju FUJIFILM X Webcam*8. Możliwe jest stosowanie trybów symulacji filmu nawet podczas streamingu wideo na żywo lub spotkań online. Ustawienia fotograficzne mogą być regulowane nawet wtedy, gdy aparat Fujifilm X-S20 jest podłączony do komputera.

 

fujifilm x-s20

 

 1. Bezlusterkowy aparat cyfrowy “FUJIFILM X-S10”
 2. X-Trans jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym koncernu FUJIFILM Corporation.
 3. W trybie “Economy”
 4. Wraz w akumulatorem (dostarczanym w zestawie) i kartą pamięci
 5. Z zamocowanym obiektywem FUJINON XF35mmF1.4 R
 6. Funkcję “SUBJECT DETECTION SETTING” (ustawienia wykrywania obiektów) należy ustawić na opcję „BIRD” (ptak), jeśli chcemy, by aparat wykrywał owady lub na opcję „AIRPLANE” (samolot), aby wykrywać drony.
 7. Apple ProRes jest znakiem towarowym Apple Inc., zarejestrowanym w Stanach Zjednoczonych i innych państwach.
 8. Obsługa materiałów w rozdzielczości 4K wymaga zastosowania monitora wspierającego taką rozdzielczość, korzystania z przewodu USB-C wspierającego transfer danych w wersji USB 3.0 lub wyższej oraz kompatybilnego oprogramowania.

 

Parametry

Odmiany 32672,33013,35463
Integracja z gwarancją TU Europa Tak
Konsultant nazwa:Mariusz Kolenda#stanowisko:Specjalista ds. sprzedaży#miniatura:/userdata/public/assets/Opinie eksperta/mariusz.jpg

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium